26 września 2016

Tadeusz Murawski zwycięzcą IX Amatorskiego Turnieju Tenisowego [FOTO]

W piątek, 23 września, na boisku wielofunkcyjnym za budynkiem d. szkoły podstawowej rozegrany został finał IX edycji Amatorskiego Turnieju Tenisowego SEBAPOL CUP 2016, którego organizatorem był MOKSiR Kuźnia Raciborska. Mecz wieńczył ponaddwumiesięczną batalię tenisową dla amatorów.


W turnieju wzięło udział 20 zawodników, wśród których dominowali starsi panowie. Najstarszy zawodnik turnieju (jednocześnie jego triumfator) liczył sobie 70 wiosen, a najmłodszy zaledwie 16.

Zawody w rundzie zasadniczej rozgrywane były w dwóch grupach. Grupy liczyły po 10 tenisistów, w każdej rozegrano mecze wg klucza każdy z każdym. Wobec tego, każdy zawodnik miał w tej fazie do rozegrania 9 spotkań.


Do ćwierćfinałów awansowała czwórka z największą ilością zwycięstw w każdej z dwóch grup eliminacyjnych. Ćwierćfinały rozgrywane były wg klucza: najlepszy z grupy spotykał się z czwartym z drugiej grupy, drugi z trzecim itd. Wśród graczy znaleźli się:

- Mirosław Hyjek
- Tadeusz Murawski
- Stefan Afa
- Julian Zieliński
- Ireneusz Turkiewicz
- Rudolf Knapik
- Andrzej Stanek

Półfinały przebiegały w niecodziennych, wręcz dramatycznych, warunkach: w pierwszym, Mirosław Hyjek - ubiegłoroczny triumfator turnieju – po zwycięstwie w pierwszym secie z T. Murawskim po tie-breaku uległ kontuzji stawu skokowego i musiał skreczować. Drugiego półfinału nie rozegrano z powodu urazu stawu kolanowego J. Zielińskiego. Tym samym, w finale nieoczekiwanie znaleźli się najstarsi uczestnicy całego turnieju: T. Murawski i I. Turkiewicz. Finał wygrał najstarszy jego uczestnik.


Mecz o 3. miejsce pomiędzy M. Hyjkiem i J. Zielińskim nie został rozegrany z wiadomych powodów i obu zawodnikom, zgodnie z regulaminem, przyznano dwie równowartościowe nagrody za III miejsce.

Puchary, dyplomy oraz nagrody i upominki miała okazję wręczać przewodnicząca Rady Miejskiej i jednocześnie jedna ze sponsorów i fundatorów nagród - Sabina Chroboczek-Wierzchowska.


Tak naprawdę zwycięzcami zostali wszyscy uczestnicy turnieju, którzy od 10 lipca do 23 września zmagali się ze swoimi słabościami, godząc przyjemności z rozlicznymi obowiązkami. Mogli doskonalić swoje tenisowe umiejętności, jednocześnie podnosząc swoją sprawność fizyczną we wspaniałym współzawodnictwie.Jerzy Iwańczuk
Fot. B. Kozina, A. Żórawowicz

***

Dotychczas w rozgrywkach tryumfowali:
2008 - Jarosław Gruca
2009 - Mateusz Martyniak
2010 - Witold Kubik
2011 - Marek Kubik
2012 - Marek Kubik
2013 - Marek Kubik
2014 - Mirosław Hyjek
2015 - Mirosław Hyjek 
2016 - Tadeusz Murawski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz