04 maja 2016

Drużynowa wygrana strażaków z Kuźni + życzenia z okazji Dnia Strażaka

2 maja jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Kuźni Raciborskiej wzięła udział w Turnieju Strzeleckim, którego organizatorem było Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie.
Kuźniańską OSP reprezentowało troje strażaków: Krzysztof Grobelny, Adam Szymczyk i Roman Duksa. Zawody odbyły się na strzelnicy w Solarni, a rywalizacja toczyła się o "Tarczę Konstytucji 3 Maja Wójta Gminy Bierawa" oraz "Tarczę Św. Floriana".Druhowie z Kuźni po raz pierwszy wystartowali w takowym turnieju i po raz pierwszy trzymali sportowe karabinki w ręku. Debiut okazał się strzałem w dziesiątkę, bowiem każdy z druhów uzyskał 43/50 punktów, co dało łączną ilość 129 punktów, a tym samym pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.


Ochotnicy nie kryli zaskoczenia i zadowolenia z osiągniętego wyniku. - Jest to dla nas ogromna niespodzianka. Zawodnik, który miał pierwsze miejsce w turnieju indywidualnym uzyskał 45/50 punktów, więc niewiele nam brakowało do najlepszego strzelca turnieju, a był to zawodowy strzelec. Bardzo się cieszymy i pozdrawiamy organizatorów turnieju oraz wszystkich uczestników.oprac. BK; fot. OSP Kuźnia Raciborska

Od Redakcji: A my ze swojej strony wszystkim strażaczkom i strażakom z naszej gminy z okazji święta Ich patrona - św. Floriana - składamy najserdeczniejsze życzenia:

 Życzymy Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Należą Wam się ogromne podziękowania za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego, za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy. 

Wasza praca jest niezwykle ważna. Dajecie nam poczucie bezpieczeństwa, możemy przecież na Was liczyć o każdej porze dnia i nocy. Serdeczne podziękowania i życzenia kierujemy również do Waszych najbliższych, którzy przecież nie raz muszą martwić się o Wasz bezpieczny powrót do domu. Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności, a ta trudna służba niech będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz