11 stycznia 2016

Wielkie orkiestrowe granie za nami. Podsumowanie zbiórki [FOTO]

Dobiegł końca (miejski, bo ten ogólnopolski wciąż jeszcze trwa) finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zagrała po raz 24. Tym samym informujemy, że kuźniański sztab zebrał 17.300,43 zł.
Sztab 24. finału po raz pierwszy mieścił się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, a jego szefem był dyrektor kuźniańskiej książnicy - Ireneusz Wojcieski. W zbiórkę pieniędzy do puszek włączyło się w sumie 21 osób. A byli to: Sebastian Bienia, Eugeniusz Bocheński, Jakub Jurusik, Kacper Kacprzak, Magdalena Kacprzak, Julia Kacprzak, Jakub Kasiak, Bartosz Kozina, Karolina Leonowicz, Adrian Masłowski, Marcin Masłowski, Daniel Mirski, Natalia Rucińska, Katarzyna Tomczak, Tomasz Tomczak, Wojciech Tomczak, Sabina Urbaniec, Szymon Urbaniec, Michalina Kowol, Patryk Morciniec i Robert Kacprzak.


W ramach WOŚP o godz. 16:00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji rozpoczął się program artystyczny, który otworzyły dzieci i młodzież z Kuźni Kultury. Po ich występach sceną zawładnął Dominik Rossa, po którym z kolei wystartowała doroczna, wielka aukcja. Całość w znany sobie sposób prowadził Julian Zieliński.


Organizatorzy kuźniańskiego finału składają serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrego serca, którzy w tym dniu nakarmili Wolontariuszy. Podziękowania należą się również wszystkim artystom, którzy podarowali swoje prace na aukcję WOŚP. Szczególne ukłony kierowane są także pod adresem dzieci i młodzieży za piękny program artystyczny.


Przypominamy raz jeszcze, że zbiórka zamknęła się kwotą 17.300,43 zł. To nieco mniej niż uzyskano przed rokiem (20.005,98 zł), co nie zmienia faktu, że finał WOŚP miał w Kuźni Raciborskiej szczególną moc i był naprawdę wyjątkowym czasem, który zbliżył do siebie wielu ludzi i potęgował chęć pomagania innym.


oprac. BK; fot. MOKSiR 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz