26 listopada 2011

Budżet Kuźni trudny, ale do zrealizowania

34 komentarze:

 1. analityk gospodarczo finansowy resortu prawnego26 listopada, 2011 06:03

  Witam i co? jak zwykle g***o można wywnioskować z jej przemówień, a pomysły hmm... może w klasie podstawowej usłyszelibyśmy lepsze inicjatywy..

  OdpowiedzUsuń
 2. analityk gospodarczo finansowy resortu prawnego26 listopada, 2011 06:06

  Ale chętnie wysłucham innych wypowiedzi chętnie podyskutuję

  OdpowiedzUsuń
 3. Długi zaciągane na poczet ekstrawagancji Kościoła.Szkoda gadać, nibylandia.

  OdpowiedzUsuń
 4. A co jest nie tak? Jakieś inne ekstrawagancje chcecie? Jakiś taras widokowy? Szkoła dostanie 750 tyś. a ostatnio wielu pluło że śmierdzi i nic się nie robi. Będzie orlik. Co jeszcze chcecie? Parku rozrywki. Drogi pomału idą do przodu. Kanalizacja też.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta szkoła śmierdzi od lat, problem dotyka dzieci i nauczycieli bezpośrednio, a to jak są traktowane priorytety (ludzie)i zadania do realizacji na wczoraj w konfrontacji z pustym pseudo klasztorem( bez jednego mnicha) jest powodem do niezadowolenia.To jest chyba zrozumiałe.Wszystko będzie ,nic nie ma ,nawet nadziei

  OdpowiedzUsuń
 6. My, kuźniczanie- zbieramy się na facebooku jest nas juz 300 do przeprowadzenia prostesu po ulicach Kuźnia i zapewniam ze 2 radiowozy wam nie wystarcza, sytuacja nas zmusza do wyjscia na ulice spodziewajcie sie nas w przeciagu 2 tygodni jezeli wladze nie zaczna dzialac we wlasciwym kierunku -vce ogarnizator protestu

  OdpowiedzUsuń
 7. przestancie sobie mieszac w glowach- wyjdzie na ulice i walczcie o swoje!!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. JA TEZ BEDE WALCZYC27 listopada, 2011 07:13

  WYLAZIC OBYWATELE NA ULICE NIE SLUCHAJCIE TYCH RADNYCH KTORY SIE ZNAJA NA ZARZADZANIU JAK WILK NA GWIAZACH A LAPY NA KASIURE TO KLADA PIERWSI DLATEGO ZMIENMY OBLICZE NASZEJ KUZNI PAMIETAJCIE WALKA = WOLNOSC NIE DAJMY SOBIE DMUCHAC W KASZE KONIEC Z TYM

  OdpowiedzUsuń
 9. Jakiś link do tej akcji na facebooku?

  OdpowiedzUsuń
 10. mam pyt. czy odbeda sie jakies bale sylwestrowe w kuzni lub okolicach. dzieki do redakcji moze jakies oferty na stronie by sie pojawily. dzieki

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy Ktoś wie ile już kosztowała ta reanimacja pańszczyzny z Rud,ale tak rzetelnie, wszystko razem z infrastrukturą dookoła(parking, staw park itd), bez względu na to skąd pochodziły pieniądze?

  OdpowiedzUsuń
 12. ja tez sie bede nap****c

  OdpowiedzUsuń
 13. @obserwator - poszukaj, na pewno gdzieś tam jest napisane ile na co poszło... http://www.rudy-opactwo. pl/ (skopiuj adres i usuń spację przed pl)

  OdpowiedzUsuń
 14. i po co remontowac te klasy za 750 tys? smrod i tak zostanie, a xylamit sam sie nie usunie :|

  OdpowiedzUsuń
 15. @Rudzanin:dzięki za adres.Napisz proszę, czy to już nareszcie koniec, czy też będą dalej naciągać to biedne państwo? Kto to będzie utrzymywał,ogrzewał sprzątał itd?Kto pozamiata i odśnieży parking?

  OdpowiedzUsuń
 16. Do Obserwator! To nie koniec! W dalszym ciągu odbędzie się rewitalizacja praku przypałacowego wzorem tego w Pszczynie. Jak będziesz się chciał dołożyć to będziesz miał udział w utrzymianium, sprzątaniu i ogrzewaniu. Jeśli nie Ty to kilka tysięcy którzy odwiedzili ten obiekt i jeszcze odwiedzi! Zamiataniem parkingu i odśnieżaniem nie zajmiesz się TY a zajmą się osoby chętne do tego czyli tacy na których można liczyć! Więc o co chodzi? :smile:

  OdpowiedzUsuń
 17. Pewnie o to, że to w Rudach a nie w Kuźni

  OdpowiedzUsuń
 18. Ciekawe, że w Kuźni to nic nikomu sie nie opłaca - właśnie z zainteresowaniem przeczytałam, że Rafamet potrzebuje odlewników, a ze w Kuźni nie ma zawodówki - zwraca się do raciborskiego Mechanika - z tekstu wynika tez że chyba bedzie nawet to sponsorował. ciekawe co na to nasze władze, które własnie ostatnio zlikwidowały szkolnictwo srednie w Kuźni. brawo http://www.naszraciborz.pl/edukacja/art/0-bez-kategorii/19615-chca-ksztalcic-odlewnikow.html

  OdpowiedzUsuń
 19. @blokers:Nie nie będę do tego dokładał, ani tam sprzątał ,bo w to nie wierzę.Gdyby te mury służyły ludziom, to co innego.To jest przerost formy nad treścią i tylko człowiek - bliźni- Bóg gdzieś się w tym wszystkim zawieruszył.Tymczasem poczekam na te tysiące podobnie otumanionych do posługi.Na Świecie codziennie umiera kilkanaście tysięcy ludzi z głodu, a tu coś takiego firmuje Kościół

  OdpowiedzUsuń
 20. Do Obserwator. Ora et labora i powiedz ile dałeś na te tysiące głodnych? Ile dokonałeś bezpośrednich wpłat gotówki? Ile rozdałeś zupy w przytuliskach dla bezdomnych i biednych? No ile Obserwator?

  OdpowiedzUsuń
 21. @blokers:nie obawiaj się, serce mam po właściwej stronie.Jestem też członkiem tego samego Kościoła ,tylko nie mogę na takie rzeczy patrzeć i nie jestem sam.Na niedzielnej mszy jest Nas coraz mniej.

  OdpowiedzUsuń
 22. Do Obserwator. No to w końcu o co Ci chodzi? To że kościół odbudowuje zabytki a nie państwo? A może boli Cię to że cystersi w XIII wieku założyli osadę w Rudach a nie w Kuźni? Boli Cię to że po kasacie zakonu cystersów w 1810 roku książę raciborski nie przeniósł zamku do Kuźni? Boli Cię to że w 1945 roku ruscy paląc zamek nie zrównali go z ziemią? Boli Cię to że w 1998 roku Burmistrz Cęcek z Wojewodą Kempskim przekazali w imieniu skarbu państwa ruinę kościołowi za symboliczną złotówkę? Boli Cie to że są chętni na odbudowę tego obiektu! Jak Cię tak to wszystko boli to … weź sobie tabletkę od bólu! :smile:

  OdpowiedzUsuń
 23. @blokers:Tu masz kilka adresów do artykułów o cysterskich altruistach: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,536 00,3467996.html http://www.wprost.pl/ar/65045/Klasztor-SA/ http://www.rmf24.pl/fakty/news-afera-w-komisji-majatkowej-panstwo-kosciol,nId,69510 http://wyborcza.pl/1,75478,8878193,Wdzieczno sc_cystersow.html I tak dalej........

  OdpowiedzUsuń
 24. Jak chcesz więcej adresów,to służę pomocą.Prusacy w 1810 roku wiedzieli co robią kasując te zakony.Historia ruin zamkowych nie zawsze jest piękna.Bywa i taka, której nikt nie chce pamiętać.

  OdpowiedzUsuń
 25. Do Obserwator. Czy każdemu psu na imię Burek? Co stare opactwo w Rudach ma wspólnego obecnie z cystersami? Czy wiesz kto prowadzi odbudowę? Czy wiesz kto jest gospodarzem? To nie ma nic wspólnego z cystersami! Bardziej z Brukselą! To dzięki staremu opactwu w Rudach pierwszy raz w historii gmina i miasto Kuźnia Raciborska może się promować na bilbordach od Małopolski przez Śląsk, Opolszczyznę po Dolny Śląsk w ramach ponadregionalnego produktu turystycznego - "Południowo-zachodni Szlak Cysterski". Szczegóły na stronie urzędu! Yaprasyam do lekturz.:smile:

  OdpowiedzUsuń
 26. w okół bieda,a "czarni"pałace stawiają.Do tego doszło,że jeszcze będą rozkazywać,jak mamy na własnym pogrzebie wyglądać!Ja już do kościoła nie chodzę

  OdpowiedzUsuń
 27. No widzisz "pass" problem masz z głowy. Ubierzesz się jak chcesz w czerwonych skarpetkach żeby było Cię widać. Położysz pod pierwszym lepszym płotem bo u nas nie komunalnego i tak się skończy Twój żywot! :wink:

  OdpowiedzUsuń
 28. Byłam na zebraniu przedwyborczym naszej p.burmistrz.Czekoladą była znajomość sporządzania wniosków o dopłaty z Unii i drzwi,gdzie się je składa. Kryzys może zamknąć te drzwi więc boję się o skutki nabytej wiedzy i beztroskie zadłużanie naszej kochanej Kuźni.Dobrze byłoby mieć jeszcze inny pomysł na rządzenie.Mam nadzieję,że jest i go poznamy.

  OdpowiedzUsuń
 29. chodziło mi o kremację czarny baranie,ale to i tak na jedno wychodzi.Chciałabym,aby moje prochy zostały rozsypane w przydomowym ogródku różanym,a w braku takowego w ogródku przy zamku rudzkim :smile:

  OdpowiedzUsuń
 30. @blokers:Pies to pies ,bez względu na to jak ma na imię jak piszesz.Wszystko widać po staremu, brak konsekwencji też.Bez względu na to Kto jest naciągany lub okradany, sam proces będzie się nazywał tak samo.Najlepiej zabrać wszystkim, bo wszyscy, to nikt, a pod jaką flagą, to już bez znaczenia.Ten sam "nikt"tego nie pilnuje.

  OdpowiedzUsuń
 31. Widzisz "pass" jak prosto Cię odgadnąć. Ty nie masz nic do kościoła tylko do Rud i tamtejszego starego opactwa! Nie będę z Tobą polemizował nie chcąc się zniżać do poziomu zawartości szamba ale jeśli jeszcze raz mnie obrazisz poproszę Bartka o Twoje IP. To nie jest trudne jeśli wytacza się komuś proces! Uwierz!

  OdpowiedzUsuń
 32. @Czarny: Ja też chcę z Tobą proces.Nie strasz i wracaj do rozmyślań nad szambem i jego poziomami.Jak za wysokie ,to radzę wypompować bo jeżeli tego nie zrobisz, to sięgnie do poziomu Twojej mizernie wykształconej d...(nie mam na myśli rozmiaru).

  OdpowiedzUsuń
 33. ojej,ale się przestraszyłam.Gratuluje błyskotliwości w odgadywaniu,choć to co wcześniej napisałam wydawało mi się proste jak budowa cepa :smile:

  OdpowiedzUsuń