21 stycznia 2016

Artystyczny występ dla babć i dziadków z UTW

19 stycznia w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji odbył się program artystyczny w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kuźni Raciborskiej, skierowany do babć i dziadków z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Swoje artystyczne umiejętności zaprezentowały m. in.: Anna Sroka, Weronika Ogonowska i Agata Kruszelnicka. Uczniowie przygotowani zostali przez swoją opiekunkę, Barbarę Radziszewską.
***

Dzień później, 20 stycznia studenci UTW wzięli udział w spotkaniu z podkom. Mirosławem Szymańskim i asp. sztab. Grzegorzem Mederskim z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.


Przedstawiciel Wydziału Ruchu Drogowego przy pomocy prezentacji multimedialnej przedstawił studentom zmiany w przepisach ruchu drogowego dotyczące rowerzystów. W związku ze zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka uczulano seniorów na oszustwa dokonywane tzw. metodą "na wnuczka", "na policjanta" czy "na pracownika gazowni", a także zwrócono uwagę na problematykę związaną z ochroną danych osobowych.Na zakończenie pogadanki, mundurowi wszystkim obecnym na spotkaniu seniorom rozdali opaski odblaskowe, których noszenie nie tylko wymagane jest przepisami prawa, ale przede wszystkim wpływa na bezpieczeństwo pieszego czy też rowerzysty (szczególnie w okresie zimy).

oprac. BK; fot. UTW i KPP Racibórz

1 komentarz:

  1. http://www.kuzniaraciborska.pl/index.php/component/jvotesystem/sportowiec-2015/sportowiec-2015-roku/11?ref=social

    OdpowiedzUsuń