21 stycznia 2016

RAFAMET na perspektywicznym rynku Singapuru

RAFAMET S. A. wyprodukuje dla odbiorcy z Singapuru obrabiarkę typu UDA 125 N. To pierwsza współpraca tej spółki z klientem pochodzącym z tego kraju, lecz kolejna umowa zawarta z azjatycką firmą. Singapur jest jednym z centrów finansowych świata, toteż kontrakt ma prestiżowe znaczenie. Dostawa maszyny jest zaplanowana na sierpień bieżącego roku.Przedstawiciele Fabryki Obrabiarek RAFAMET S. A. współpracowali już z azjatyckimi klientami (m. in. z Hongkongu, Malezji, Chin i Tajlandii). Za sprawą podpisanego w grudniu kontraktu do zestawienia tego dołączy Singapur. Szybki rozwój gospodarczy i sukces ekonomiczny tego miasta-państwa pozwala zaliczać go do Azjatyckich tygrysów. Zlokalizowany w Południowo-Wschodniej Azji niewielki kraj jest jednym z najbogatszych na świecie, a standard życia jego mieszkańców jest bardzo wysoki.

- Każdy klient jest wymagający, ale odbiorcy z Azji stawiają wyjątkowo wysokie kryteria. Zawarcie umowy z azjatyckim odbiorcą napawa nas więc dużą satysfakcją. Podpisanie każdego kontraktu jest zwieńczeniem wielomiesięcznej pracy, bo tego typu zamówień nie składa się w pośpiechu. Nie zapominajmy, że w Singapurze obowiązują brytyjskie, dość rygorystyczne standardy i modele zarządzania projektami; z tamtejszymi firmami mogą współpracować tylko producenci oferujący najwyższą jakość. Co równie ważne, to jedno z centrów finansowych świata; kontrakt z singapurskim klientem jest zatem dla nas nobilitacją - mówi Paweł Michalewski, dyrektor marketingu Fabryki Obrabiarek RAFAMET S. A.

Dla Azjatyckiego tygrysa spółka z Kuźni Raciborskiej wyprodukuje tokarkę podtorową typu UDA 125 N przeznaczoną do regeneracji profilu jezdnego kół stosowanych w szynowych pojazdach kolejowych. Tokarka RAFAMETU zastąpi pochodzącą z lat 80. ubiegłego wieku maszynę innego producenta. Miejscem pracy UDA 125 N będzie warsztat naprawczy metra. Warto wiedzieć, że powietrze w Singapurze jest bardzo wilgotne, a tamtejszy klimat jest porównywalny do tropiku lasów deszczowych. Maszyny z Kuźni Raciborskiej są jednak do tego przygotowane; od lat użytkuje się je w różnych strefach klimatycznych.

- Singapur jest bogatym krajem, atrakcyjnym dla międzynarodowych firm, a dla nas perspektywicznym rynkiem. Planowane są tam kolejne inwestycje w infrastrukturę transportową, mamy więc nadzieję, że uda nam się podtrzymać dobrą passę - dodaje dyrektor Paweł Michalewski.

Dostawa tokarki ma nastąpić jeszcze w tym roku, w sierpniu. Maszyna ma zostać przekazana do eksploatacji do końca 2016 roku.

Materiał nadesłany / Anna Koza, Adventure Media s. c.

1 komentarz: