19 listopada 2015

Wiceburmistrz Gabriela Tomik wiceministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej [AKTUALIZACJA]

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej to nowy resort, którego celem będzie wdrażanie polityki transportu wodnego w Polsce. Niebawem w fotelu zastępcy ministra Marka Gróbarczyka zasiądzie Gabriela Tomik - obecna wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej.Według założeń nowego rządu, korytarz multimodalny (droga, kolej, droga wodna), którego częścią będą drogi wodne pozwoli na innowacyjne zmiany w gospodarce Polski.


Będąc jeszcze pełnomocnikiem prezydenta Kedzierzyna-Koźla ds. Odry G. Tomik powiedziała: "Polskiej gospodarce potrzebny jest program, który w sposób kompleksowy powiąże różne dziedziny wykorzystania i gospodarowania wodami i przyczyni się do europejskiej tożsamości nas - obywateli".

***

AKTUALIZACJA: Według informacji, jakie przekazała dziś mediom rzeczniczka rządu Elżbieta Witek, Gabriela Tomik nie odebrała powołania na wspomniane wyżej stanowisko i nie jest wiceministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Taka sytuacja utrzyma się do czasu wyjaśnienia sprawy związanej z prokuratorskimi zarzutami, które postawiono G. Tomik, za działania w latach 2011-2013, gdy była wicestarostą powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. O sprawie pisze m. in. portal Onet.pl

Fot. UM Kuźnia Raciborska

1 komentarz:

  1. Teraz pokażemy Światu,że Odry jesteśmy warci!
    Gratulacje - Pani Burmistrz! Serdeczne!

    OdpowiedzUsuń