26 września 2015

Przy ZSO powtanie park do street workout [VIDEO]

W czwartek, 24 września uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kuźni Raciborskiej wzięli udział w warsztatach ze street workoutu, czyli wracających do łask zajęciach aktywności fizycznej uprawianych na świeżym powietrzu. O szczegółach mówi i pisze Tomasz Jabłonka, nauczyciel w-f.
Street workout to wykonywanie ćwiczeń w oparciu o elementy zabudowy miejskiej takie jak np. rurki, poręcze, ławki, place zabaw czy specjalnie do tego celu przygotowane konstrukcje. Ćwiczenia takie znane były od bardzo dawna pod nazwą kalistenika, a obecnie przeżywają swój renesans. Dziś dzieci i młodzież z ZSO w Kuźni Raciborskiej miały okazję zapoznać się z tym rodzajem aktywności fizycznej na zorganizowanych w szkole warsztatach. Do Kuźni bowiem przyjechał raciborski prekursor tej dyscypliny Dawid Łomnicki wraz z Krzysztofem Barą z grupy Street Workout Racibórz. 

Po pokazie umiejętności raciborzan, uczniowie dowiedzieli się jak przy pomocy prostych ćwiczeń kształtować swoją siłę niezbędną do wykonywania trudnych figur na drążkach, poręczach i kółkach gimnastycznych. Zobaczyli, że proste ćwiczenia takie jak "pompki", przysiady czy stanie na rękach można urozmaicać i wykonywać na wiele sposobów kształtując tym samym swoją siłę i mięśnie.


Aktywność taka ma tę zaletę, że nie wymaga wielkich nakładów finansowych, nie trzeba kupować drogich karnetów na siłownię, a ćwiczenia wykonywane są na świeżym powietrzu. Różnorodność ćwiczeń jest nieograniczona, więc nie sposób się szybko znudzić.

Oprócz nauki ćwiczeń, przeprowadzony został konkurs podciągnięć na drążku oraz "pompek". Najlepsi w swojej grupie wiekowej otrzymali koszulki i gadżety związane ze street workoutem. Warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i planowane jest zbudowanie profesjonalnego ogólnodostępnego parku do street workoutu w sąsiedztwie szkoły.

Serdeczne podziękowania dla Dyrekcji za wsparcie projektu oraz Dawida i Krzyśka za wspaniałe zajęcia.

Tekst: Tomasz Jabłonka
Realizacja materiału video: Jacek Gąska i Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz