26 września 2015

Poznaliśmy nowych mistrzów świata gry w kapsle [FOTO]

W sobotę, 26 września w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbyły się po raz piąty ”Mistrzostwa Świata Gry w Kapsle - Kuźnia Raciborska 2015".
W tym roku zawodnicy rywalizowali ze sobą w czterech kategoriach wiekowych:

Kat. I - Przedszkolaki:

- Miejsce I - Kamil Gąska,
- Miejsce II - Adrian Janosz,
- Miejsce III - Aleksander Szmania,

Kat. II - do lat 10

- Miejsce I - Jakub Kijek,
- Miejsce II - Patryk Bartkowski,
- Miejsce III Nikola Knura,

Kat. III - do lat 15

- Miejsce I - Grzegorz Hallas,
- Miejsce II - Kacper Kruszelnicki,
- Miejsce III - Katarzyna Janik,

Kat. IV - 15 +:

- Miejsce I - Paweł Kalemba,
- Miejsce II - Ireneusz Płachciak,
- Miejsce III - Mariusz Bednorz,

W najstarszej kategorii wiekowej trasę rajdu ustanawiali sami zawodnicy. Wytyczony szlak nie należał do najłatwiejszych i obfitował w przeróżne przeszkody, pułapki i liczne zakręty.

Wyścigowi towarzyszył piknik rycerski. Zaproszenie do jego poprowadzenia przyjęła drużyna Drengów znad Górnej Odry, której reprezentanci również wzięli udział w zawodach. Prezentując na finał walki rycerskie, a w trakcie trwania pikniku prowadząc gry i zabawy rodem z wieków średnich.


Mimo nienajlepszych warunków atmosferycznych, turniej udało się zrealizować w hallu głównym Kuźni Kultury. Warto nadmienić, że była to ostatnia impreza, której uczestnicy mogli podziwiać dotychczasowy, niezmienny od wielu lat wystrój foyer. Było to zatem swoiste pożegnanie. Od poniedziałku rusza kolejny etap remontu MOKSiR, obejmujący swym zakresem renowację owego pomieszczenia.

Usatysfakcjonowani doskonałą zabawą, już dzisiaj zapraszamy kolejnych śmiałków do udziału w przyszłorocznych mistrzostwach!


Tekst i zdjęcia: MOKSiR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz