08 maja 2015

Młodzi głosują, czyli wybory z CEO

Dorośli zagłosują 10 maja, a uczniowie kuźniańskiego gimnazjum mieli okazję to zrobić już w poniedziałek, 4 maja.

We współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej grupa projektowa w składzie: Wiktoria Krupa, Maciej Pańczuk, Michał Mróz, Krzysztof Miśkowiec i Patryk Ogonowski (wszyscy z klasy II "A") reprezentowała nas w projekcie "Młodzi głosują". Uczniowie podzielili się zadaniami. Część przygotowała prezentację i przeprowadziła lekcje z wszystkimi klasami gimnazjalnymi na temat uprawnień prezydenta, zasad przeprowadzania wyborów prezydenckich oraz kandydatów w aktualnych wyborach. Druga część z kolei zajęła się sporządzeniem gazetki tematycznej, organizacją wyborów w szkole i ich przeprowadzeniem. Wszyscy mieli też obowiązek zalogować się na stronie internetowej CEO "Młodzi głosują". Tam zamieścili zdjęcie zespołu projektowego oraz informacje o nim. Następnie, w dniu wyborów, zasiedli za stolikiem Szkolnej Komisji Wyborczej, aby przeprowadzić wybory wśród koleżanek i kolegów. Wyników nie zdradzimy, możemy jedynie wspomnieć, że frekwencja wyniosła 58 % uprawnionych do głosowania gimnazjalistów.


Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia strony www.ceo.org.pl, gdzie znajdziecie państwo dodatkowe informacje o naszym projekcie. Po 10 maja będzie można się tam również zapoznać z wynikami głosowania w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski.


Co warte podkreślenia, gimnazjum z Kuźni Raciborskiej było jednym z dwóch w województwie śląskim, które na bieżąco wywiązywały się z obowiązku zamieszczania relacji i zdjęć na portalu CEO. Zresztą nasi gimnazjaliści zawsze solidnie współpracowali z tą warszawską organizacją, co kilka lat temu zaowocowało wyjazdem jednej z grup projektowych na uroczyste podsumowanie projektu do siedziby warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.


Koordynatorem projektu w gimnazjum był Arkadiusz Mróz, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.

Materiał nadesłany

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz