23 maja 2015

Charytatywna aukcja dla Asi - gratka dla fanów Justyny Kowalczyk

W najbliższą niedzielę, 24 maja w MOKSiR w Kuźni Raciborskiej odbędzie się koncert charytatywny pod hasłem "Gramy dla Asi". Podczas imprezy odbędzie się licytacja gadżetów należących do Justyny Kowalczyk, wielokrotnej medalistki Igrzysk Olimpijskich, multimedalistki Mistrzostw Świata oraz czterokrotnej zdobywczyni Kryształowej Kuli Pucharu Świata.
Fani "Królowej Śniegu" będę mieli niepowtarzalną okazję zdobyć jej sportową kamizelkę oraz plastron z prestiżowych wyścigów w Tour de Ski w Oberstdorfie z autografami zawodniczki. Dochód z licytacji przeznaczony zostanie na dalsze leczenie Joanny Maciejskiej-Tul.


Pani Joanna ma 44 lata. Przez 24 lata pracowała w raciborskim szpitalu na oddziale chirurgii jako pielęgniarka. Była pełną życia, wesołą i aktywną kobietą. W 2012 roku, w rezonansie wykryto u niej guza na głowie trzustki. Nikt nie podejrzewał wtedy, że mógłby on mieć charakter nowotworowy. Jednak stało się najgorsze, W sierpniu 2013 roku, kilka tygodni po usunięciu pęcherzyka żółciowego wystąpiła u niej żółtaczka. Joanna trafiła do kliniki w Katowicach, gdzie podczas operacji diagnoza zabrzmiała - nieresekcyjny rak trzustki wielkości 10 cm z naciekami, usłyszała wtedy: "zostało pani trzy miesiące życia". Świat jej się zawali, ale nie poddała się.


Pomimo, że lekarze odradzali Joannie chemioterapię - zaryzykowała. Po kilku cyklach Gemzaru guz się zmniejszył. W grudniu 2013 r. zakwalifikowała się do operacji nano-nożem. W czerwcu 2014 udało się lekarzom w Katowicach usunąć guza z głową trzustki. Następnie przeszła jeszcze kilka skomplikowanych zabiegów. Obecnie nastąpiła u niej wznowa na tętnicy krezkowej z naciekami na pień trzewny. Joanna jest na rencie chorobowej, a dalsze leczenie wymaga sporego nakładu finansowego. Michał Fita, dyrektor MOKSiR w Kuźni Raciborskiej zorganizował koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony będzie dla Joanny. 


Do akcji przyłączyło się również RAFAKO, które dzięki temu, że jest sponsorem Justyny Kowalczyk, przekazało oryginalne elementy stroju sportowego zawodniczki, wraz z jej autografami.


- Kiedy usłyszałem o kłopotach pani Asi, nie zawahałem się, aby przyłączyć się do pomocy. Wcześniej organizowaliśmy już zbiórkę dla innej osoby z Kuźni Raciborskiej - mówi Michał Fita, dyrektor MOKSiR w Kuźni Raciborskiej, organizator koncertu. Joanna Maciejska-Tul była zdrową, pogodną, pełną życia kobietą, matką i żoną. Miała plany na przyszłość. Uwielbiała śpiewać. Wiele lat pracowała jako pielęgniarka w raciborskim szpitalu. Kochała swoją pracę i kontakt z ludźmi. Jedna wiadomość zmieniła całe jej dotychczasowe życie. Na to nie da się przygotować. Tego nie można przewidzieć. Dziś pani Asia nie planuje i każdego poranka dziękuje Bogu za to, że dał jej jeszcze jeden dzień życia. - Gorąco zachęcam wszystkich ludzi dobrej woli, aby przyłączyli się do naszej akcji i wsparci panią Asię w tej ciężkiej dla niej walce - apeluje Michał Fita. Akcję wspiera także Bartosz Kozina, prowadzący lokalny portal internetowy TYLKOKUZNIA.INFO.


W niedzielę, 24 maja 2015, w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej od godz. 16:00 rozpocznie się koncert charytatywny pod hasłem: Gramy dla Asi! 

Program koncertu:

- 16:30-16:45 wystąpi Zespół Biegnij Grubasie, Biegnij, w którym gra syn pani Joanny - Jakub Tul
- 16:45- 16:55 zagra grupa Sudarynja z Raciborza
- 16:55-17:15 zaprezentuje się zespół ARTON z Rybnika, w którym kiedyś śpiewała pani Asia
- 17:1-17:30 na zakończenie na scenie pojawi się Paweł Polok i jego Kapela ze Śląska

Podczas koncertu odbędzie się będzie kwesta na leczenie i rehabilitację pani Asi. Istnieje również możliwość wpłacenia darowizny na subkonto Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych "Babiniec" z dopiskiem "DAROWIZNA NA program SKARBONKA - JOANNA MACIEJSKA-TUL", nr konta: 65 8475 1032 2004 3400 9428 0003.


Justyna Korzeniak, Adventure Media

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz