04 marca 2015

Łukasz Miś Najlepszym Sportowcem Roku 2014

Dobiegł końca pierwszy Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Roku 2014 Klubów i Stowarzyszeń Gminy Kuźnia Raciborska. Konkurs wygrał Łukasz Miś z MKS Sparta Gold Team Kuźnia Raciborska.

Łukasz to wielokrotny medalista Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu. W ubiegłym roku uzyskał 1. miejsce na Mistrzostwach Polski ALMMA 61 w Bochni. W trakcie trwania konkursu zawodnik "Sparty" otrzymał 451 głosów (to 37 % wszystkich oddanych głosów).

Na drugim miejscu uplasował się kolejny zawodnik "Sparty" - Wojciech Płachciak, na którego oddano 412 głosów (34 %). Wojtek to jeden z trenerów MKS Sparta Gold Team Kuźnia Raciborska. Do największych sukcesów osiągniętych w 2014 r. zaliczyć można: wicemistrzostwo świata w formule Gi - 80 kg Mistrzostwa Kadetów, Juniorów i Weteranów w Grapplingu, wicemistrzostwo świata w formule Gi - 80 kg oraz No-Gi Grand Prix Seniorów w Grapplingu, a także potrójne zwycięstwo Pucharu Polski w formule: MMA, No-Gi Kolorowe Pasy i BJJ Kolorowe Pasy - 84 kg Puchar Polski MMA i BJJ.

Trzecie miejsce zajął zawodnik KS "Stal" Kuźnia Raciborska - Denis Kocur zdobywając 234 głosy (19 %).

Na kolejnych pozycjach znaleźli się: IV. Damian Kilian - 4 % (KS "Stal" Kuźnia Raciborska), V. Łucjan Węglorz - 3 % (LKS Ruda Kozielska), VI. Marian Bachrej - 1 % (LKS Ruda Kozielska), VII. Daniel Krawiec - 1 % (LKS Ruda Kozielska).

Uroczyste wręczenie nagród dla laureatów odbędzie się podczas kwietniowej sesji Rady Miejskiej.