29 stycznia 2015

Pomóż Dźwiękom Kolorów Retro zagrać na Zimowej Giełdzie Piosenki

Zimowa Giełda Piosenki to przegląd muzyczny, który co roku odbywa się w Opolu. Jednym z zespołów, który zakwalifikował się do eliminacji jest formacja Dźwięki Kolorów Retro, w którym wokalistą jest student Politechniki Opolskiej, a zarazem mieszkaniec Kuźni - Olaf Migus.By wziąć udział w zabawie, należy 2 lutego o godz. 20:00 wejść na stronę radiosygnaly.pl. - Po prezentacji zespołów, prowadzący poda hasło audycji. Należy wtedy wysłać maila z tym hasłem oraz nazwą zespołu na adres zgp@onet.pl. Można będzie również zadzwonić do audycji, aby powiedzieć na kogo chce się zagłosować - tłumaczy zasady konkursu Olaf. - Dla ułatwienia, po ogłoszeniu hasła, podamy je na naszym profilu na Facebooku - dodaje wokalista DKR.

(fot. facebook.com/PolitechnikaOpolska)

- Zachęcam do uczestniczenia w audycji, a jeszcze bardziej do oddania na nas swojego głosu! "Zimowa Giełda..." jest dość renomowanym przeglądem i byłoby miło zostać jednym z uczestników - kończy Olaf.

***

Zespół Dźwięki Kolorów Retro została założony w październiku 2010 r. przez studentów Politechniki Opolskiej - dwóch gitarzystów Łukasza Gajdę i Dominika Maślaka inspirowanych rockowym brzmieniem gitar lat 80. i 90. W marcu 2011 roku na stałe dołączyli Olaf Migus - wokalista, inspirujący się muzyką lat 70., 80., a także Daniel Wiśniewski - gitarzysta basowy, o upodobaniu stylów funk, soul i drum and bass. Ta kombinacja nadaje brzmienie oraz styl ich muzyce. 

Pod koniec listopada 2011 r. z perkusistą Krzysztofem, w debiucie scenicznym - Rock-Time 2011, zdobyli wyróżnienie jury oraz nagrodę publiczności, dzięki czemu zagrali na opolskich Piastonaliach 2012. Występ na Rock-Time 2011 został doceniony przez zwycięzców konkursu - formacja People of the haze, przekazała debiutantom nagrodę główną jury - 20 godzin nagrań w Studiu "M" Radia Opole. Tak powstała pierwsza zespołowa płyta "EP".

Od marca 2013 r. za bębnami zasiada Młody Gniewny - Gustaw Rydzak (fan muzyki progresywnej). W październiku 2014 r. zespół został laureatem polsko-czeskiego przeglądu "Przekraczamy Granice". 

Muzycy postawili na tworzenie autorskiego materiału. Dźwięki Kolorów Retro to polski rock, polska muzyka, polskie teksty, bazujące na osobistych doświadczeniach i przemyśleniach. W utworach dominują gitarowe brzmienia, od łagodnych, akustycznych, po mocno przesterowane. 

(na podst. facebook.com/DzwiekiKolorowRetro

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz