06 listopada 2014

Kuźnianie ponownie rozsmakują się w świętomarcińskich rogalikach

Przemarsz od Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji do placu przy ZSO, gdzie rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszy lampion - tak w skrócie przedstawiać się będzie kolejna Parada Św. Marcina, która odbędzie się w Kuźni Raciborskiej 12 listopada.
Dyrekcja i Rada Rodziców Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kuźni Raciborskiej ma zaszczyt zaprosić na "Paradę św. Marcina", która rozpocznie się 12 listopada 2014 r. o godz. 18:00 przejściem z MOKSiR na boisko szkolne ZSO.

W czasie festynu marcinkowego będzie można nabyć tradycyjne rogaliki i grillowane ziemniaki. Rozstrzygnięty zostanie także konkurs na najpiękniejszy lampion.

Organizatorzy podają, że w zeszłym roku podczas festynu św. Marcina zebrano 1864 zł, z czego sfinansowano kolację wigilijną dla osób chorych i potrzebujących z terenu miasta Kuźnia Raciborska w wysokości 1000 złotych, natomiast 864 zł przekazano na paczki dla dzieci (przygotowane przez Caritas) z okazji Dnia Dziecka w Kuźni Raciborskiej.

- Słowami Wacława Potockiego: "Dobre drzewo dobrym się owocem okrywa, dobry człek z dobrych czynów poznawany bywa" pragniemy podziękować za Państwa obecność, dobroć i wielkie serce. Cieszymy się, że są wokół nas ludzie wrażliwi na ludzką krzywdę i ciężki los drugiego człowieka - piszą inicjatorzy przedsięwzięcia.

W związku z Paradą Św. Marcina dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kuźni Raciborskiej ogłasza konkurs na najpiękniejszy lampion w czterech kategoriach wiekowych:

- dzieci przedszkolne
- uczniowie klas I-III
- uczniowie klas IV-VI
- uczniowie gimnazjum

Rozstrzygnięcie konkursu podczas Parady św. Marcina 12 listopada 2014 r. Serdecznie zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz