28 lipca 2014

Boisko do plażówki już czynne [VIDEO]

Piasek z kopalni "Kotlarnia", młodzieńczy zapał i chęć do pracy, a do tego palące słońce, 20 graczy i sześciogodzinny turniej - tak w skrócie można opisać oddanie do użytku boiska do siatkówki plażowej, które w niespełna miesiąc wybudowano przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kuźni Raciborskiej.


WYNIKI TURNIEJU:

Półfinały:

Kajstura / Tyburski - Świącik / Zieliński 6:10 / 7:10
Kostka / Kostka - Kostka / Grubka 10:4 / 10:7

Mecz o III miejsce:

Kostka / Grubka - Kajstura / Tyburski 17:15 / 12:15 / 6:11

Finał:

Kostka / Kostka - Świącik / Zieliński 21:11 / 21:12


Klasyfikacja końcowa:

1. Marcin Kostka / Rafał Kostka (Kuźnia Raciborska / Dąbrowa Górnicza)
2. Bartosz Świącik / Marcin Zieliński (Kuźnia Raciborska)
3. Mirosław Kajstura / Kacper Tyburski (Dziergowice / Korzonek)
4. Krzysztof Kostka / Piotr Grubka (Turze / Jaworzno)

Ponadto w rozgrywkach udział wzięli:

Paweł Wąsiel / Tomasz Jabłonka (Katowice / Racibórz)
Olaf Migus / Ronald Migus (Kuźnia Raciborska)
Mateusz Łagoda / Daniel Paszenda (Racibórz)
Łukasz Lewandowski / Tomasz Bieliński (Kuźnia Raciborska / Racibórz)
Jakub Zawada / Marcin Wiśniewski (Kuźnia Raciborska / Rybnik)
Maciej Kozina / Łukasz Witt (Kuźnia Raciborska)

Realizacja materiału: Jacek Gąska, Bartosz Kozina

50 komentarzy:

 1. Dlaczego lokalni politycy przed wyborami są w stanie zniszczyć tak fajne sportowe chwile.Szkoda że słowa przewodniczącego są tylko politycznym bełkotem przed wyborami i nie pokrywają się z jego polityka i głosowaniem w radzie. Widać kampania już się zaczęła bo przyjaźń Kuźni i Rud kwitnie(przewodnicząca jak zawsze u boku przewodniczącego) "rudy mają szczęście dwóch przewodniczących w jednej radzie":)

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimie z 21.14
  Jak nie wiesz, że jesteś chory ( chora ), to ja ci to mówię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na taki bełkot jak wyżej czekałem.
  Wypierz kask od środka.

  OdpowiedzUsuń
 4. przewodniczący wspiera kopalnię piasku od 16 lat a więc nawet tutaj można coś sprzedać i to najlepiej za gminne pieniądze. Hala w Rudach a piaskownica w Kuźni. To się nazywa business.

  OdpowiedzUsuń
 5. brawo przewodniczący, mówi pan całkiem, całkiem. Proszę się nie przejmować, jako organizatorzy imprezy, to my pana zapraszaliśmy a nie ten ,,anonim". Widać, że on ma piasek w oczach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie jestem przeciwnikiem boiska i inicjatywy młodych ludzi.Mam tylko uwagi na temat skali porównawczej przedsięwzięcia.Całość wygląda inaczej.Proszę przypomnieć sobie w ilu miejscach trenowała Sparta i co stało się ze zwykłym zadaszeniem na boisku dzięki aktywności albo jej braku tego indywiduum.Chciałbym wytrzeć oczy ale to chyba się nie da.

  OdpowiedzUsuń
 7. Chodzi o anonim z dnia 29 lipca 2014 10:27
  Ja go pisałem oczywiście miałem na myśli pierwszy komentarz.
  Drogi Anonimie z dnia 30 lipca 2014 17:49
  Taką wypowiedzią niestety razisz ludzi którzy tą inicjatywę podjęli.
  A zadaszenie w końcu będzie i mam nadzieję że ci się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 8. przewodniczący trenuje bieganie ze względów taktycznych.Jak pogonią tego narcyza na jesień, to trzeba będzie wiać i dobra kondycja się przyda aby nie wpaść w ręce rozgoryczonych wyborców. Można też tak jak zwykle ze strachu nie odwiedzić stolicy gminy w trakcie wyborów

  OdpowiedzUsuń
 9. Biegania się nie trenuje nieuku! Tylko uprawia. To po pierwsze, a po drugie w zdrowym ciele, zdrowy duch. Czyżbyś anonimie z 08.50 tego nie kumał? A ja tam podziwiam za wolę biegania. Może ten mądrala z 08.50 spróbuje z panem przewodniczącym trochę pobiegać. Co porty masz pełne? Całe szczęście, że takich jak anonim z 08.50 w mieście nie ma wielu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bieganie raczej nie uzdrowi ducha tego narcyza ,proponuję wspomóc farmakologią lub jakieś dobre zioło.W ostateczności elektrowstrząsy.Proszę spytać Panią Ewę Bugdoł z Rud o bieganie i rozstrzygnąć kwestię treningu lub uprawiania.

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratulacje i podziękowania dla pomysłodawców,wykonawców,decydentów,zawodników i dla widzów. Wyrazy współczucia dla zawodowych i tępych "dowalaczy oraz mend internetowych.

  OdpowiedzUsuń
 12. mam nadzieje ze pan manfred jako przyszły burmistrz zrobi wrescie w Kuźni porządek

  OdpowiedzUsuń
 13. Nazwiska Pomysłodawców i Wykonawców jak zwykle są nie ważne.Są za to Ci co zwykłe, decydenci.Taki mały lansik za darmo.Może jeszcze focia na face'a? .Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 14. Obecność pana "W" wzbudza jak zawsze olbrzymie kontrowersje szkoda tylko, że ci którzy stają po jego stronie to maja stale ten sam styl, nie chce napisać że niektórzy z jego zwolenników w radzie regularnie wystawiają laurki i mają sporo czasu. Może na kopalni coś się da ugrać przed wyborami, tylko dlaczego naszym kosztem. Do anonima z 14.11, niedoczekanie- pan „W”nigdy nie zdecyduje się na burmistrza bo ma od tego ludzi, a poza tym obecna pozycja szarej eminencji jest dla niego doskonała. Anonimie 13.59, ktoś z takim wyczuciem tak obraża przeciwników... ja jednak mam duży dystans do ludzi prowadzących kampanie w oparciu o tak fajne sportowe przedsięwzięcia a inicjatorom i uczestnikom szczerze gratuluje, proponuję aby twój guru wykazał się większą kreatywnością w rozwoju gminy długoterminowym, a nie tylko w szybkim wydawaniu kasy na wiaty, mostki, wagi, koncepcje i inne.

  OdpowiedzUsuń
 15. Eo Autora z 02.08 godz.21.14 i do ogółu! Takich głosów nam trzeba.One uczą i wychowują.Przyjmuję krytykę. Potrafię też przeprosić. Nie zamierzałem nikogo obrazić.Zastosowałem tylko zbyt duży skrót myślowy."Mend internetowych" spotykam jeszcze,niestety.niemało na innych portalach, Na naszym się już z nimi skutecznie walczy.Dzięki za to Adminom!Dziwi mnie tylko,czemu nie podali nazwisk inicjatorów naszej "plażówki".To bardzo ważne. Opublikujcie!

  OdpowiedzUsuń
 16. Mendy nie kumają ,staw to nie jest ich naturalne środowisko do życia.Co to za rynsztok?.Kilka lat temu ten sam osobnik wypisywał na tym forum o szambach itp.Może to ktoś z wod-kanu?

  OdpowiedzUsuń
 17. Na waszym portalu nie można komentować,a więc krytyka jest skutecznie zwalczana metodami znanymi z takich nośników "informacji" jak "Prawda" lub "Trybuna Robotnicza"Admin mam nadzieję, że dostrzega dystans pomiędzy mendą a narcyzem(ładny kwiatek).To nie ja zasługuję na wykasowanie.Cenzor lub inkwizytor to specjalność wiejskiego mędrka z Rud / Jankowic

  OdpowiedzUsuń
 18. To jeszcze ja doAutora z 1.08 (tak miało być).Pytanie: Co wnoszą do sprawy naszego życia społecznego w gminie wszystkie trzy wypowiedzi z dnia29.07? Kto i jak wyjaśni niektórym kuźnianom potrzebę równomiernego rozwoju Gminy? Czy nam potrzebna kolejna hala sportowa,a Rudom żadna? ZEZWOLENIE NA EKSPLOATACJĘ KRUSZYWA UCHWALIŁA I PRZEDŁUŻYŁA CAŁA RADA MIEJSKA W KUŹNI RACIBORSKIEJ .Więc mamy "dyżurnych kwękaczy"??? (kuźnianin)

  OdpowiedzUsuń
 19. równomierny rozwój to jest kpina. W Kuźni nie można wyremontować jednej drogi po której jeździ całe Osiedle a w Rudach za chyba 500 000 powstanie "wiata" na festyny oraz parking pod kolejką i inne ekstrawaganckie pomysły. Od lat niema wiaty na boisku w Kuźni. Co to z miliony o których mówi ten typ? Znowu jakiś przewał?WSTYD! Radzie przewodniczy ten sam osobnik od wielu lat. Ten który goni kajakarzy z grabiami i dzwoni po Policję aby ukarać ludzi usiłujących dostać się do rzeki w parku w Rudach. Hipokryta teraz gra mecenasa sportu. To jest żenujące i zwyczajnie niesmaczne.

  OdpowiedzUsuń
 20. To ,niestety, racja! ale co zrobić, jak jedną naszą radną kupił za funkcyjkę a drugą też za złotówki z tytułu przewodniczącej komisji?On porzuca ż... ale nie tę funkcję.Zwłaszcza jak się z nią "zżył" przez ostatnie 20 lat. Pomyśl (my)o sprawnym przeprowadzeniu kamp. wybo. Internetowa dyskusja nic nie da.Podaj hasło,a potem miejsce i godzinę spotkania aktywnych w Internecie i w działaniu codziennym dla dobra naszego Miasta. Tych wyborów nie możemy skiepścić,ani przespać.To moje pytanie do rozważnych i odważnych. I apel.(kuźnianin.)

  OdpowiedzUsuń
 21. kuźniański grajdoł! Wstyd mi za nasze miasto!

  OdpowiedzUsuń
 22. a ja słyszałem, że pan przewodniczący na pewno nie będzie startował w wyborach do gminy tylko wyborach do nowego sejmu.

  OdpowiedzUsuń
 23. Oderwanie Rud to jedyny ratunek.Ludzie tam są fajni ale reprezentacje mają nie do przyjęcia.Trzeba podpuścić chorą ambicję tego typa chorego na władzę i odciąć raka.Baba z wozu koniom lżej.Niech łupią innych naiwniaków.Mądry pasożyt nie doprowadza do anemii i śmierci żywiciela bo to oznacza zgubę dla niego również.Apetyt jednak nie pozwala na rozsądek.

  OdpowiedzUsuń
 24. też uważam, że oddzielenie Rud jest jedynym wyjście. Rozpocznie się pełna sielana dla Rud. Po co żyć w kuźniańskim grajdole.

  OdpowiedzUsuń
 25. Do głosu z3.sierpnia godz.8.01 Jakie ty masz prawo i podstawy do ubliżania pięciu tysiącom ludzi? Nie podszywaj się pod Kuźnię R. Tu jest raptem,kilkanaście głosów (nie wiadomo ilu internautów),a ty co mądrego powiedziałeś? To właśnie ty
  "grajdolisz" Jedna osoba nie jest w stanie zrobić grajdoła nawet z małej wioski.Więc i ty nie zrobisz z naszej Kuźni Nie grajdol i nie podszywaj się pod nasze miasto.Dałeś dowód ,że tu nie mieszkasz. Do wszystkich dyskutantów: Nie obrażajcie nikogo. Nie dzielcie Gminy,bo to głupota.Nie powtarzajcie starych wyświechtanych bzdur o jakiejś wsi, która zagraża naszemu miastu. Naszej Kuźni zagraża tylko głupota ludzka,pycha,bylejakość w działaniu i prywata. Skończmy tę dyskusję. Popieram propozycje "kuźnianina', żeby dobrze przemyśleć, kogo wybrać do Rady Miasta i na burmistrza . Obywatelska dyskusja nie polega na wzajemnym opluwaniu się!!! To już powinni wiedzieć nawet gimnazjaliści,Uczą was tego w szkole?

  OdpowiedzUsuń
 26. i powiedzcie mi - jak z wami żyć? Jak żyć? Panie Premierze!

  OdpowiedzUsuń
 27. Ja wiem. Po Bożemu ....

  OdpowiedzUsuń
 28. Co zrobiono w tej kadencji w Rudach pytam sie co? Mieszkam w Rudach znajomych mam w Kuźni (i rodzinę) i niestety w ostatnich trzech latach głównym beneficjentem pieniędzy gminnych i środków zewnętrznych była Kuźnia. Zakichana wiata, ona jest robiona głownie z pieniędzy przeznaczonych na wioskę. To jest skandal. Mam nadzieję że w Rudach ktos kiedyś przyjmie na siebie ciężar przejścia pod inny zarząd i będzie spokój. Większość ludzi w Kuźni jak widzi że cos się robi w innej gminnej miejscowości to jest od razu wielkie niezadowolenie. Pamiętajcie to Kuźnia jest za lasem a nie Rudy. To w Rudzie Kozielskiej kończy się pewien poziom cywilizacji i nie jest on związany tylko i wyłącznie z poziomem finansowym ale przede wszystkim z poziomem "mózgowym" Tyle, a teraz plujcie na mnie jak cholera mam was w, no wiecie.

  OdpowiedzUsuń
 29. A ja mam takie pytanie, czy istnieje taki kandydat na burmistrza, który przestanie wystawiać przetargi jednej firmie i zacznie współpracować z profesjonalnymi firmami, np. drogowymi z zewnątrz? Czy jesteśmy skazani na dożywotnią współpracę z firmą 'uniwersalną'? popatrzcie na jakość wykonania tych usług. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 30. Nie ma co na Ciebie pluć.Pewnie tak robi się mając odpowiedni "poziom mózgowy" przed lasem.Inaczej jest jednak na zachodzie gminy.Niepotrzebnie pompujesz adrenalinę skoro nie o Ciebie chodzi.Pisałem przecież, że ludzie ze wschodnich kresów są fajni, tylko ich reprezentanci nie za bardzo.Poziom "oleum"należało by im podnieść przez sesją metodą Zagłoby.Moim zdaniem nie ma znaczenia gdzie inwestowane są środki byle to miało sens i coś z tego było.To co robi samorząd to zwykłe trwonienie i tak małych środków które ma do dyspozycji.Nie są to inwestycje bo z takich można spodziewać się stopy zwrotu a tu jak zwykle od kilkunastu lat nic.Jako Rudzanin wiesz pewnie ile wpływa do budżetu z tytułu wielomilionowych nakładów w parking pod bazyliką.Wiesz też ile podatku od nieruchomości płaci fundacja Cystersów.Myślę, że metraż razy ??????? za działalność gospodarczą tam prowadzoną to chyba 22 zł co?.Napisz ,bo chętnie poczytamy.Ile osób użytkuje kilka tysięcy metrów pałacu plus park.Jedna?Co to jest nowy feudalizm z ekonomem(moim ulubieńcem ;-)) w XXI wieku?Ta kochanka jest za droga w utrzymaniu.Dochodzi do takiego absurdu, że w ramach "pańszczyzny" zamiatamy ,odśnieżamy i oświetlamy ww parking.Kto tak umie liczyć niech wydaje swoje.

  OdpowiedzUsuń
 31. oj boroki kuźniańskie, to wy sami tworzycie nie grajdołek a grajdoł. W dodatku do twarzy wam z tym. Wioski macie gdzieś, nic tylko wy i wy, a guzik sami potraficie gdyby wami nie rządziły wioski nic byście nie mieli.

  OdpowiedzUsuń
 32. I tak o to miłe, sportowe wydarzenie pobudziło naszych gminnych malkontentów do politycznej debaty... przykre że potraficie tylko marudzić, a nikt nic nie robi, żeby było miło w naszej gminie...

  OdpowiedzUsuń
 33. Ja tylko do tych dwóch "odkrywców" z godz. 18.28 i 19.35
  Nie masz racji! wioski stawiamy za przykład.Czynią to nawet gupole i nieroby.Ty drugi - faktyczny nasz "kuźniański boroku" -zastanów się nad treścią swojej wypowiedzi w ostatniej linii.
  Czasem warto najpierw pomyśleć,przemyśleć i powiedzieć. Piszącemu nawet łatwiej.
  Ale treść pierwszego zdania mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 34. co godocie, że spać nie możecie?
  jak żyć panie premierze! jak tu w Kuźni żyć? Przeca tyn chłop był na to boisko zaproszony, o co wom idzie marudzioki jedne. Że wom nic nie wychodzi? Boście som boroki jedne,

  OdpowiedzUsuń
 35. Rozpocząłem tą polityczną dyskusję trochę podsyciłem i skończę ją. Uważam że nie jest stracona i nie jest to tylko marudzeniem lokalnych malkontentów, a cenną rozmowa ludzi którym zależy na swoim i ich bliskich losie, niestety w tych głosach uczestniczą kuźniańscy i Rudzcy wdzięczni i bliscy wielbiciele pana W. Jak również poznając po sposobie wypowiedzi o ludziach za lasu i opluwaniu- rudzkie persony. Cenne są słowa o wzajemnym szacunku do ludzi z wiosek bo rzeczywiście taki jest, a zaprzeczają temu tylko powyżsi mieszacze, którzy chcą skłócić środowisko gminy. Mając tak mały budżet w wysokości ok 800 na mieszkańca nie możemy sobie pozwolić na przypadkowe trwonienie budżetu na wymienione przeze mnie wcześniej ekstrawagancje w Rudach czy w Budziskach i Turzu, a o poważnym inwestowaniu na przyszłość jak działki budowlane, inwestycyjne, kanaliza, działania termomodernizacyjne budynków gminnych i wiele innych. Dobrze że są tak modre głosy jak Anonimowy 5 sierpnia 2014 16:22 czy trochę chamska, ale prawdziwa wypowiedź 2 sierpnia 2014 22:05. Apeluję do wyborców rozmawiajcie z sobą nie walczcie z wioskami, niech nie zabraknie Was jak na ostatnim zebraniu rad osiedla bo zgiździcie te wybory i pan W będzie bił rekord w sprawowaniu władzy. Może dalszą dyskusję będzie prowadził Admin tworząc osobny blok samorządowy wyborczy na swoim serwerze Bartek zabierz się do działania. Myślę że znajdziesz wsparcie wśród mieszkańców, a nawet samorządowców. Czas na poważne zmiany w tej gminie. Rozpocznijmy przygotowania do wyborów otwarte przejrzyste, bo nowi radni ustawieni przez pana W w Kuźni już rozpoczęli zakamuflowaną Kampanie i wybierzecie radnego który będzie bardziej pro przewodniczący niż nasze radne.

  OdpowiedzUsuń
 36. poprzedniku, ale żeś namarudził. I tak nikt cię nie rozumie. co sam chcesz zostać burmistrzem, już próbowałeś i co? Tys Putin, czy co? Widać po twoim wpisie, jak cię bolą wioski, a ponad wszystko chcesz stawiać mieścinę. Bolą cię Budziska, Turze, nie mówiąc już o rudach, o innych wioskach już się wypowiedziałeś. Widać, że to jest twój kompleks. I ty chcesz mną rządzić? coś ty gościu zrobił dla swojej ulicy, nie miasta? Piszesz dyrdymały, które mają jeden cel - podzielić miasto i wioski. Mieszkańcy wiosek bądźcie czujni, ja was podziwiam i dziękuję wam bardzo. Waszą mądrość. W mieście zawsze znajdzie się ktoś, kto ogłupi kilka osób. Tylko nie myśl, że każdy mieszkaniec miasta myśli tak jak ty. Ja znam ogrom porządnych ludzi w naszym mieście i na nich liczę, na codzień z nimi pracuję i rozmawiam. My w mieście potrzebujemy mądrych ludzi, nie hochsztaplerów,

  OdpowiedzUsuń
 37. oj Boże, jakiś ty hochsztapler

  OdpowiedzUsuń
 38. Do anonima z 11 sierpnia 2014 19:16
  To o piszesz o panu W to jest polowanie na czarownice. Z twojego tekstu wynika że wszyscy radni są Debilami po robią wszystko pod dyktando pana W. Obrażasz ich. W większości to są naprawdę ludzie na odpowiednim stanowisku. Na pewno można znaleźć równie dobrych a może nawet lepszych tylko jest jeden problem. Myślałem kiedyś żeby startować w wyborach na radnego a nie na BURMISTRZA. Niestety wiąże się to z tym że tacy jak ty zawsze będą pluli w twarz a ja lubię oddawać więc się nie nadaję.

  OdpowiedzUsuń
 39. oj Premierze, jak z takim badziewiem żyć? jak żyć?

  OdpowiedzUsuń
 40. jo som nie wjym! Wy to mocie Siedlaczek przechlapny! Jak wy tam możecie żyć?

  OdpowiedzUsuń
 41. Myślę,że Admin już zrozumiał,,że to idiotyczne okładanie się dwóch lub czterech ludzi szkodzi naszei Gminie.Że natychmiast zablokuje możliwość dalszych wpisów. Bo to się może przenieść na kampanię wyborczą.Apeluję do rozsądku wszystkich Internautów: Powoli i całkiem na chłodno przeczytajcie całość. Potem na zimno swoje wypowiedzi.Kto z Was jest bez winy, niech pierwszy rzuci swoim kamieniem! Tylko w kogo? Żadna z osób "dyskutujących" tutaj nie jest ani całkiem biała ani całkiem czarna! A wy nasi dotychczasowi mandatariusze powinniście być mądrzejsi,odporniejsi od przeciętniaków.Nie dawać się prowokować Powtarzać wszystkim: O sprawach bardzo ważnych nie rozmawia się anonimowo!Czy nikt z was nie bluzgał nienawiścią na tym portalu od kiedy ta możliwość istnieje?Zacznijmy 'po Bożemu"! (niemłody)

  OdpowiedzUsuń
 42. a warszawka robi swoje. premierze wy to wjecie jak żyć,

  OdpowiedzUsuń
 43. ja my wjymy. Po Bożymu. Kerzy to som przeciętniacy? Wieśniacy? Mandatariusze - mądrzejsi? Och, ach! Wy mocie rozsądek? Ale żeby zarozki ciepać kamieniami??????

  OdpowiedzUsuń
 44. Do 14 sierpniowego z godz.21.08! Wybocz mi,prosza,ale jo ni moga za to,że Ty mosz gowa kąsek za ciężkoJo wierza w to,że jak przeczytosz jeszcze roz (ja, możno dwa razy) co żech jo napisoł ,ci sie rozjaśni. Jakby ni - .podaj adres, to Ci prześlam łodszkodowani! (niemłody) I szlus z tym gupim tyjatrym!!!

  OdpowiedzUsuń
 45. do 22.04: co godocie, że spać nie poradzicie? Pon Bóczku, kaj żeś to uchowoł? Pón Bóczku jak momżyć? Jak żyć?

  OdpowiedzUsuń
 46. a mówiłem, że grajdoł!

  OdpowiedzUsuń
 47. a tu Jan i Gaweł nie piszą!

  OdpowiedzUsuń
 48. co godocie, domek mocie, jerona jasnego

  OdpowiedzUsuń
 49. bez mała Jonek do tygo piosku na boisku nasikoł? Prowda to? Abo ni?

  OdpowiedzUsuń
 50. prowda, łon leje cołke życie,

  OdpowiedzUsuń