25 czerwca 2014

Przystań w Turzu ułatwi kajakarzom wyjście na brzeg [VIDEO]

W sobotę i niedzielę w dorzeczu Rudy i Odry w Turzu odbyła się 15. edycja popularnego spływu zwanego "Pływadłem". Pierwszym przystankiem uczestników była przystań (a właściwie jej brak) w Turzu, gdzie odbył się festyn. Zapraszamy do obejrzenia relacji z dwudniowej imprezy.
Realizacja materiału: Jacek Gąska i Bartosz Kozina

5 komentarzy:

 1. Od 15 lat ci sami ludzie mówią to samo o przystani i nic.Lokalni starzy duchem samorządowcy ogrzewają sie ciepłem młodych i pełnych entuzjazmu ludzi.Impreza tego typu zamiast cieszyć zmianami, wlewa w serca zwątpienie.Wystawa 15 lat starań wodniaków nie wystarcza do napisania jednego małego projektu Unijnego.Co jeszcze trzeba zrobić aby nas wysłuchano?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie lubię kajakarzy, w Rudach pod Mdrym mostkiem na Rudzie zniszczyli kaskadę. Przeszkadzała im bo musieli wyciągać kajaki. Kaskada była tam zawsze przed remontem również (przypuszczam że była przed wojną). Tak się nie robi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kajakarze czyszczą co roku rzekę ze śmieci które wrzucają mieszkańcy.Koło mostu na Rudzie (droga do Gliwic) wyciągneliśmy zwłoki psa przywiązanego łańcuchem do muszli klozetowej.Ciekawe jaki barbarzyńca robi coś takiego.Pewnie ten który dba o historię śmieci w korycie. Ciekawe kto tam mieszka w pobliżu1? co to za ludzie?

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdyby swego czasu Marcelina nie budowała nad brzegiem rzeki ,,krytej pływalni" czyli niedoszłego domu kultury to za te pieniądze można było zbudować kilkanaście w pełni wypasionych przystani

  OdpowiedzUsuń
 5. Przystanie dla kajaków to zbyt wiele entuzjazmu i radości z życia w miejscu takim jak Rudy ,gdzie trzeba się egzystencjonalnie zastanowić w modlitewnej zadumie nad przemijaniem. Zwracam wam starzy zgoszknialcy uwagę, że Jan Paweł II potrafił w gronie młodych ludzi odprawić mszę na kajaku. To wstyd że w parku nie ma miejsca aby wysiąść z kajaka tylko jakiś rycerz krucjaty z widłami/grabiami broniący dostępu na krahe brucke sygnalizuje wjazd do tego ciemnogrodu.

  OdpowiedzUsuń