16 czerwca 2014

Nocne gnojki - komentarz Czytelnika do dewastacji infokiosków

Poniżej zamieszczamy tekst autorstwa jednego z naszych Czytelników, który postanowił zabrać głos w sprawie opublikowanej przez nas w piątek wiadomości związanej ze zniszczeniem urządzeń turystycznych, zwanych infokioskami.
Nocne gnojki

Bardzo zmartwiła mnie wiadomość, że miejskie prymitywy, pijane (lub naćpane) bezrozumki, matoły i gówniarskie popaprańce pod osłoną czerwcowej nocy (12/13. 06. 2014) zabawiały się niszczeniem majątku miasta, konkretnie, technicznych urządzeń informujących o kulturze naszej Gminy. Czyli o dorobku duchowym, artystycznym i technicznym swoich rodziców, dziadków... oraz sióstr i braci.

Jako świadomy i myślący mieszkaniec Kuźni Raciborskiej nie potrafię zrozumieć działań tych dwóch lub trzech bezmózgowych istot, żyjących i chcących się "zabawiać" na koszt wszystkich podatników z Gminy. I kosztem opinii solidnych obywateli. Pytam więc, czy te bezrozumki miały (mają) rodziców, chodziły (chodzą) do kościoła, szkoły, domu kultury? Czy nie spotkały się nigdy z normalnym postępowaniem swoich rówieśników albo kolegów?

Przypuszczam, że te same półgłówki zaczęły przed dwoma miesiącami niszczyć płot (ochronę przed wpadaniem piłek do rzeki) na boisku sportowym poniżej Placu Zwycięstwa. Podobno kilku sportowców przy pomocy trenera miejskiego p. J. Iwańczuka przyłapało jednego wandala na gorącym uczynku.

Czy jest to znane naszej Policji? Razem z tysiącami mieszkańców oczekuję na podanie na tym Portalu nazwisk "siłaczy - półgłówków". Mam też nadzieję, że 99 % naszej zdrowej umysłowo młodzieży pomoże "policjantom z prawdziwego zdarzenia" w dotarciu do wszystkich aktywnych półgłówków. Dla dobra nas wszystkich.

Adam Zefel

7 komentarzy:

 1. Podobno nasze miasto jest monitorowane!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedno zasadnicze pytanie: CO ROBI POLICJA??????

  OdpowiedzUsuń
 3. to przewał mający na celu powtórne wydatkowanie na ten sam cel.Kilkanaście tysięcy za sztukę ;-(

  OdpowiedzUsuń
 4. "redakcji" zrobiło się raźniej po publicznym liście ?
  Nie popieram tego typu zachowań i nie oceniam lecz zadam również nie nowe pytanie ... w jakim celu jest niby monitoring ?
  w jakim celu zapłaciliśmy za ten system bezpieczeństwa przecież gminy ? bo wychodzi na to , że monitoring działa lecz wtedy kiedy gmina może przy jego skorzystaniu zarobić! Policja ... kuźniańska szczególnie ... chyba trzeba będzie zacząć fotorelacjonować pracę kuźniańskich policjantów , zwłaszcza wtedy PAŃSTWOWA SŁUŻBA robi zakupy ( i to coraz czesciej ) ciekawe czy tez za panstwowe ... Przestancie już motać i oddajcie sprawę osobom kompetentnym :) zapewne ten komentarz nie zostanie upubliczniony ... ale photo jest.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram :) Dlatego dokładnie się zastanówmy przy kim zaznaczymy krzyżyk w listopadzie :) Czas skruszyć stary beton, namówić młodych, kompetentnych do startu w wyborach i oddać na nich głos :)

   Usuń
 5. Fotoradary też usówają a były po 40000zł za sztukę.Było ich chyba 4 - razem 160 000 w błoto.Cóż zabawki bezrady są drogie.

  OdpowiedzUsuń
 6. prosimy o przedruk z naszracibórz.pl na temat usuwanych radarów z naszej gminy i powodu dla którego złomowane są te zabawki.Skandal za skandalem

  OdpowiedzUsuń