12 października 2013

Bliscy i znajomi pożegnali byłą wiceprezes Rafako

W piątek na cmentarzu parafialnym w Kuźni Raciborskiej pożegnano Bożenę Kawałko - byłą pracownik F. O. Rafamet i wiceprezes zarządu Rafako.

Bożena Kawałko była absolwentką Wydziału Gospodarki Narodowej Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu. Ukończyła też studia podyplomowe z zakresu zarządzania i marketingu. Swoją karierę zawodową zaczynała w 1982 r. jako stażysta w Fabryce Obrabiarek Rafamet S. A. w Kuźni Raciborskiej, gdzie następnie pracowała jako referent w biurze eksportu. W 1986 r. została kierownikiem działu ekonomicznego w Raciborskim Przedsiębiorstwie Materiałów Budowlanych Żelbet.


Pracę w Rafako rozpoczęła w 1991 r. na stanowisku specjalisty w dziale rachunkowości kosztów. Od tego momentu zdobywała kolejne szczeble kariery zawodowej. W 1997 r. została kierownikiem działu finansowego, a rok później objęła funkcje skarbnika firmy.


Kierowany przez nią dział składał się z sekcji instrumentów finansowych, rozliczeń z kontrahentami oraz realizacji transakcji bezgotówkowych. Do jej zadań należały m. in. zapewnienie źródeł finansowania działalności firmy, efektywne wykorzystanie posiadanych zasobów, monitorowanie bieżących należności i zobowiązań oraz planowanie zapotrzebowania na środki finansowe niezbędne dla zapewnienia płynności firmy. W 2004 r. została dyrektorem finansowym przejmując dodatkowo odpowiedzialność za dział kontrolingu, księgowości i podatków. W 2011 r. objęła funkcję wiceprezesa zarządu Rafako. Pracę w tym zakładzie zakończyła w listopadzie ubiegłego roku i od tamtej pory była pracownikiem przedsiębiorstwa ELWO S. A. z siedzibą w Pszczynie. Była tam wiceprezesem zarządu.

Zmarła nagle w wieku 54 lat.

Oprac. na podst. tekstu opublikowanego w kwartalniku "Nasze Rafako", styczeń 2012 r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz