02 września 2013

Tak Kuźnia żegnała lato [FOTO]

Pokazy strażackie, rajd rowerowy szlakiem wielkiego pożaru, festiwal kapel weselnych, występy dzieci i młodzieży, gry i zabawy dla najmłodszych to część atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy dla mieszkańców Kuźni w związku z festynem "Pożegnanie Lata" 2013.


Dwudniowa impreza (31 sierpnia - 1 września) po raz pierwszy odbyła się na placu obok byłej szkoły podstawowej przy ul. Arki Bożka. Poza wspomnianymi wyżej atrakcjami, w programie festynu znalazł się mecz piłki nożnej, w którym udział wzięły cztery drużyny: samorządowcy, mieszkańcy osiedla, policjanci i nauczyciele. Z dziedziny sportowej nie zabrakło pokazów walk zaprezentowanych przez działaczy MKS "Sparta" oraz Raciborskiego Ośrodka "Aikido".


Niemałym zainteresowaniem cieszył się niedzielny XVI Rodzinny Rajd Rowerowy, w którym udział wzięło ponad 150 rowerzystów oraz przegląd zespołów weselnych (na scenie zaprezentowało się aż dziewięć kapel). Zwieńczeniem zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia były koncerty: w sobotę na scenie zagrał rock'n'rollowy zespół Zbigniew Foryś Band, a w niedzielę ze swoim recitalem wystąpił b. mieszkaniec Kuźni Raciborskiej - Andrzej Biliński.

Niebawem na naszym portalu pojawią się relacje video, obrazujące przebieg festynu. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia obszernej relacji zdjęciowej.


Bartosz Kozina

12 komentarzy:

 1. Do wiecznych malkontentów : 1.I co wy na to? 2.Bedziecie nadal marudzić,czy już normalnie dyskutować? 3.Nigdy nie zapominajmy, że MOKSiR jest placówką dla całej Gminy. Za frekwencję na imprezach,za (czasami za małe ) uczestnictwo w życiu kulturalnym nie " bijmy" tylko kuź- nian, ale całą gminną społeczność.
  Do nauczycieli i Rodziców :Nie zapominajcie,że wychowujecie,głównie, wlasnym, osobistym przykładem.
  Pozdrawiam! optymalny optymista.

  OdpowiedzUsuń
 2. \to był chyba najlepszy festyn...miła rodzinna atmosfera - dziękujemy MOKSiR

  OdpowiedzUsuń
 3. Pod względem miłej, rodzinnej atmosfery to może i tak, ale reszta, przede wszystkim dobór "gwiazd" wieczorów, to makabryczna pomyłka! Czy nie stać nas na jedną, a konkretną gwiazdę? Już nie mówię że musi to być Feel czy Rodowicz, ale coś z biesiady ( Jędrowski, itd. ) lub z muzyki cygańskiej, albo artystę/zespół który nie jest aktualnie na topie, ale jest znany w całej Polsce - Elektryczne Gitary, itd. Po prostu, z całym szacunkiem dla Zbyszka Forysia ( nagrał bodajże 6-7 albumów z Lombardem ), ale w tej chwili nie ma on znanych utworów, wiec na co mieli przyjść mieszkańcy naszej gminy - nawet nie wiedzieli co to będzie, a już występ Pana Bilińskiego, również z całym szacunkiem, to była porażka na maxa - to jest muzyka na opowieści o podróżach przy herbatce. No i sprawa przeglądu kapel weselnych - wychodzi na to, że już przy drugiej edycji spada na tzw. dziady; szybko spada. A pomysł w założeniu całym, fajny. Proszę, powiedzcie mi, że to nie prawda, że wygrał niejaki zespół System!!! Że to jest tylko sen!!! A Party Time, Pompa? Przecież oni wymietli to całe towarzycho!!! Powiem tylko jedno, szmer wśród ludzi poszedł!!! i to spory... ogólna ocena poprawna, z paroma niedociągnięciami, ale w ważnych kwestiach, przede wszystkim ZŁY dobór Line Up'u scenicznego!!! Musi być gwiazda, jedna, ale znana.

  OdpowiedzUsuń
 4. fajnie było i te atrakcje dla dzieci ;)) byle tak dalej !!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Było naprawdę super ! Gratulacje dla organizatorów ! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. było całkiem, całkiem. dzieci mogły się wyszaleć za niewielkie pieniądze, a zadowolone dzieciaki to zadowolony rodzic:) mnie pasowało.
  dla mnie bardziej atrakcyjną rzeczą byłoby zainwestować w jeszcze większy park rozrywki zamiast gwiazdy, która zgarnie za godzinę grania około 20-30 tyś.+ wymogi sceniczne, hotel i inne cuda-wianki, za taką kasę można się bawić przez dwa dni aż "ręce i nogi poodpadają"
  myślę, że byłby to fajny pomysł dla odbiorców w każdym wieku:)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. To że wygrał System to jakaś kpina, czy jury było na tym samym festiwalu co ja?? Jeśli chodzi o instrumentalnie to Pompa powinna zwyciężyć, ale niestety ich żeński wokal to porażka, powinni to jak najszybciej zmienić Najbardziej podobali mi się Sami Swoi. Czemu?? Bo wokalnie i przygotowaniem utworów bili wszystkich na głowę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Do Internautów ; Dla uciekawienia dyskusji proponuję posługiwanie się pseudonimami. Ja dziś za głosem nr 3 proponuję na III festiwal kapel- wprowadzić nagrodę publiczności. A " gwiazdy ( "gwiazdki" ) będą już za parę dni na gminnych dożynkach. To wystarczy. Do dobrej zabawy masom nie jest niezbędna gwiazda. ważniejszy ciekawy- niesztampowy program. Taki tu był. Pozdro1 "Karol"

  OdpowiedzUsuń
 9. A może by tak się zastanowić, dlaczego nie było gwiazdy? MOKSiR przechodzi remont. Impreza była robiona jak najniższym kosztem, a mimo to bardzo się udała. Szacunek dla zaangażowanych! "Gustaff"

  OdpowiedzUsuń
 10. "kuźniańska mentalność" to już się zrobiło obrzydliwe . Ręce opadają łącznie z chęcią daleszego komentowania . Niskie ukłony oraz podziękowania dla MOKSiR-u , nie tylko za dobrą organizację , również za chęci i wytrwałość . "xxx" .

  OdpowiedzUsuń
 11. Ty "łańcuchowy"-przestań się już czepiać i psuć opinię kuźnianom. Jaką mają mieć mentalność? Rudzką? turską? Czy nedzną nedzką? Tu idzie o całą gmine, nie o jedną Kuźnie. Co Ty widzisz złego ,"obrzydliwego" w tych 9 postach? Bo ja widzę normalnośc i przyzwoitą kulturę dyskusji ( (komentarzy).Chwal sam siebie i swoją najdroższą radę."Zefel"

  OdpowiedzUsuń
 12. Niebawem na naszym portalu pojawią się relacje video, obrazujące przebieg festynu.and....?????

  OdpowiedzUsuń