02 września 2013

W Rudach posadzono ulubione drzewo króla Jana III Sobieskiego [VIDEO]

Mowa o lipie, której uroczyste zasadzenie miało miejsce w ubiegły czwartek, 29 sierpnia w pobliżu Zespołu Szkół Ogólnokształcących, a ściślej - szkoły podstawowej, noszącej imię sławnego polskiego władcy.
W uroczystości wzięły udział władze gminy, radni, sołtysi, dyrektorzy jednostek samorządowych, a także dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcący w Rudach. Inicjatorem akcji jest Małopolska Organizacja Turystyczna. Zasadzenie lipy ma związek z przypadającą w tym roku 330. rocznicą odsieczy wiedeńskiej (wrzesień 1683 r.).


Bartosz Kozina

2 komentarze:

  1. A co się dzieje że słynnym dębem "tragicznie zamordowanego" przez PO prezydenta wszystkich Polaków L.K.? Rośnie jeszcze czy zapomniano o nim?

    OdpowiedzUsuń
  2. Kreciku - niewiedza nie jest przestępstwem, ale trochę wstyd pisać jak się nie wie o czym. W Kuźni posadzono Dąb Pamięci - poświęcony płk Hugonowi Mijakowskiemu (o czym informuje tablica), w ramach ogólnopolskiej akcji sadzenia dębów ku pamięci ofiar Katynia i Miednoje. Każdemu zamordowanemu - jeden dąb w Polsce. I nie ma to nic wspólnego z prezydentem LK. Dzień Pamięci Ofiar Katynia przypada 12 kwietnia,na obchody tego święta lecieli 10 kwietnia do Soleńska ci, którym nie dane było dolecieć. Tyle gwoli wyjaśnienia. A dąb rośnie :)

    OdpowiedzUsuń