29 września 2013

Strażacy ćwiczyli w Rudach [FOTO]

13 wozów bojowych, ponad 60 strażaków, a do tego wypadek na przejeździe kolejowym, ratowanie ludzi z płonących wagonów i wyprowadzanie poszkodowanych z mocno zadymionej lokomotywowni... Tak wyglądały sobotnie ćwiczenia strażaków z gminnych jednostek OSP, które odbyły się na Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach.Celem ćwiczeń (cztery różne akcje) było sprawdzenie się w trudnych sytuacjach, w których biorą udział strażacy. Z tego powodu dokonano kontrolowanego zderzenia pociągu z samochodem osobowym, z którego ochotnicy musieli później wyciągnąć poszkodowanych. Drugim etapem było spenetrowanie i wyprowadzenie osób z silnie zadymionego pomieszczenia (w tym przypadku była to hala rudzkiej lokomotywowni). Kolejne dwie sytuacje związane były z pożarem wagonów, gdzie w jednym przypadku znajdowali się ludzie.


Wkrótce na naszej stronie relacje video obrazujące przebieg wszystkich czterech akcji sytuacyjnych. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

Zdjęcia: Bartosz Kozina, Jacek Gąska

2 komentarze:

  1. Fajnie, tylko bardzo szkoda, że nie było ogłoszenia, że taka akcja bedzie miała tam miejsce na pewno bym sie tam wybrał.
    Bardzo prosze informować czytelników o różnego rodzaju akcjach, pokazach etc.

    OdpowiedzUsuń
  2. To nie były pokazy;)

    OdpowiedzUsuń