28 września 2013

Siatkarze muszą zapłacić sobie za halę

Drużyna z Kuźni Raciborskiej grająca i promująca miasto w Rybnickiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej Leon Internet musi od nowego sezonu opłacać sobie halę - piszą na facebook'u zawodnicy z tej drużyny.
Treść wpisu na fanpage'u drużyny:

"Dostaliśmy informację od pani burmistrz, że w tym sezonie musimy płacić za korzystanie z hali 5 zł za 1 h. Wiem, że nie jest to jakaś wielka suma, lecz 2 treningi po 2 h to jest 20 zł na tydzień; w tygodniu, gdy mamy mecz u siebie możemy zapłacić 20-30 zł. Połowa chłopaków to jeszcze uczniowie, niezarabiający pieniędzy. Ciężko teraz będzie wszystko pogodzić. Wracając do sprawy, od pani burmistrz nie dostaliśmy żadnej pomocy w tamtym sezonie, robiła problemy, teraz jak widać także jej przeszkadza, że robimy coś dla ludzi jak i dla nas samych. Widać dąży do tego, aby w Kuźni nic się nie działo... Jakoś "Stal" nie musi płacić za halę, to dlaczego my musimy? Oficjalnie za całokształt dziękujemy pani burmistrz...".

Od redakcji: O komentarz do tej sprawy zapytamy niebawem burmistrz R. Serafin.

8 komentarzy:

 1. Nie chce mieszać, ale nigdy nie słyszałam żebby ktoś korzystał ze szkolnych obiektów sportowych za darmo jak to ma miejsce w Kuźni. Racibórz, Nedza, Rybnik - wszędzie się płaci. Fakt ze często jest to tak, że ludzie z zewnatrz skrzykują się i zrzucają po 5 zł od osoby żeby wynająć na godzinę halę (tak jest w Rudniku). U nas wszystko ma byc za darmo bo co? Prąd, ciepła woda, posprzątanie hali kosztuje - czemu te pieniądze mają iśc na ludzi którzy chcą sobie pograć a nie na uczniow w tej szkole? Jak się zrzucicie to choćby na nowy sprzet sportowy w szkole by było. Ale z tego co wiem, to wy nawet z piłek szkolnych korzystacie - bo się należy...

  OdpowiedzUsuń
 2. Tu małą poprawka nie 5 zł ale 50 zł !!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem za siatkówką młodych,ale salag mnie trafia na sposób załatwiania i naniektóre zdania " na fanpage,u drużyny" :"...Widać (burmistrz) dązy do tego,aby w kuźni nic się nie działo..... To co? Wy - to pępek miasta i gminy??? Urażone książątka??? A my - podatnicy nie mamy tu nic do powiedzenia?
  Burmistrz swojej lub siatkarzy woli może " rozfurgać " nasze pieniądze wg swojej lub siatkarzy woli? Najpierw niech was ktoś nauczy załatwiać sprawy, a potem organizujcie Lige!
  PODATNIK LAT 70

  OdpowiedzUsuń
 4. Biorąc po uwagę że jest to pełnowymiarowa hala to i tak niska kwota, każde stowarzyszenie może się starać jak kluby sportowe o granty, dotacje, lub inne wsparcie społeczne, a jeżeli ktoś gra w celach rekreacyjnych to za rekreacje rozrywkę trzeba płacić ja za swoje hobby płacę mimo to że tez gdzieś kogoś reprezentuje wspieram itp, jeżeli nie będzie mnie stać to poszukam sobie sponsora. Poza tym są tacy którzy robią biznes na piłce nożnej maluchów i też chcą zwolnienia, wszyscy łącznie z naszymi klubami powinni płacić bez dyskusji, to pieniądze na naszych dzieci i na ich cele powinny trafiać amen

  OdpowiedzUsuń
 5. Kazdy musi płacic za sale,wydaje mi sie ze Stal jest zwolniona z płacenia poniewaz w ich statucie te pieniadze sa wliczone. Ich klub jest klubem miejskim ,dostaja co rok pieniadze.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam serdecznie, moje zdanie jest takie iż Pani burmistrz i cała "rada" jak widać robią wszystko żeby w kuźni się nic nie działo i chłopcy mają świętą racje. Taka hala w kwocie 50zł za 1h? to lekka przesada, to połowa Rafako w Raciborzu kosztuje 40zł a jest większa i 2-3x wyższa. Kluby sportowe grają dla siebie, żeby osiągać jakieś sukcesy, dostają pieniądze z gminy... "Siatkarze" z kuźni grają z tego co widać dla nas, cichych mieszkańców którzy zamiast siedzieć zimową porą w domu lub na ławkach i pić piwo, przychodzą na mecze żeby się rozerwać. Ja osobiście byłem na każdym ich meczu, widać że chłopaki chcą w końcu coś zrobić, na każdym jednym meczu było pełno kibiców na początku ok 140 osób w późniejszym czasie ok 60. Ilością można porównać do meczy Stali. Do tego chłopcy grają w Największej Lidze Amatorskiej Siatkówki w "POLSCE" co jest także reklamą dla kuźni.

  OdpowiedzUsuń
 7. Z cennika hali Rafako: 2. Zaplecze sportowe, inne.
  2.1. Wynajem sali głównej na cele sportowe – 80,00 zł/1godz.
  2.2 Wynajem sali głównej na obozy sportowe - 40,00 zł/1 godz.
  2.3. Wynajem sali głównej w celach sportowych – (zawody, turnieje szkolne i lig amatorskich) - 40,00 zł/1 godz.
  2.4. Wynajem sali głównej – imprezy sportowo –komercyjne - 160,00 zł/1 godz.
  2.5. Sala konferencyjna - 200,00 zł/1 godz.
  2.6 Wynajem pomieszczenia stołówki - 200,00 zł/1 godz.
  2.7. Badminton - 20,00 zł / 1 godz./1 kort.
  2.8. Tenis stołowy - 5,00 zł/1 godz./1 stół.
  2.9. Unihocky (wraz z całym sprzętem) - 80,00 zł/1 godz.

  Jak nie pasuje płacić w Kuźni - można wynająć tam. Zapytajcie może Spartę czy im też ktoś za darmo salkę wynajmuje...

  OdpowiedzUsuń
 8. Do anonima z2.10. godz 18.11 Czy idzie Ci o chamskie " bluzgi",czy o kulturalną dyskusję dla załatwienia sprawy?Powtarzasz za idiotami : "..żeby w Kuźni nic się nie działo..."Masz Ty pojęcie o wszystkich zadaniach samorządu gminnego? Pyt. nr2.Dlaczego "chłopcy mają świętą racje?: -a0 bo chcą grać? b) bo chcą hali za darmo? c)bo nie potrafią kulturalnie ,i na czas załatwić hali? O innych Twoich zdaniach na pograniczu głupoty lub bezmyślności już zamilczę. Jestem za siatkówką! Czekam na kogoś, kto wskaże sposób "normalny" załatwienia sprawy. PODATNIK

  OdpowiedzUsuń