13 czerwca 2013

Kolejne sukcesy "wawrzynkowych" matematyków

Uczniowie kuźniańskiej podstawówki nie spoczywają na laurach. Kilkoro z nich niedawno po raz kolejny odniosło sukcesy w dziedzinie królowej nauk.

Pierwszym osiągnięciem jest udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "KANGUR", w którym to uczniowie mieli możliwość zmierzenia się z zadaniami matematycznymi na szczeblu międzynarodowym. Najlepszym w naszym powiecie okazał się Marek Czyszczoń, który zdobywając 132,5 pkt. otrzymał wynik bardzo dobry i nagrodę rzeczową (pendrive o pojemności 16 GB). Zdobyte przez niego punkty dały mu 1. miejsce w powiecie, a 2. w regionie katowickim.

Wyróżnienia otrzymali:
Oliwia Gdynia z klasy VI "a" - zdobywając 116 pkt. otrzymała 3. miejsce w powiecie i Piotr Baron z klasy V "b" - zdobył 94,75 pkt i 6. miejsce w powiecie. Uczniowie wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe.

Od lewej: M. Czyszczoń, O. Gdynia i P. Baron

Dużą wiedzą logiczno-matematyczną wykazali się również pozostali uczestnicy konkursu. Wśród klas czwartych wyróżniono uczniów, którzy zdobyli min. 90 pkt., a wśród klas szóstych - 95 pkt. Zaledwie kilka punktów brakowało im do wyróżnienia, a byli to:

- Michał Macha z klasy IV "b" (zdobył 87,5 pkt.);
- Anita Brzoska z klasy VI "b" (92,5 pkt);
- Marek Głuszkiewicz z klasy VI "a" (92,25 pkt.);
- Piotr Waldyra z klasy VI "a" (90,25 pkt.);
- Karolina Wyjadłowska z klasy VI "c" (87,5 pkt).

Drugim - wartym odnotowania sukcesem - jest zdobycie przez uczniów SP im. Jana Wawrzynka wysokich wyników na szczeblu powiatowym.

29 maja w Raciborzu odbył się konkurs "Matematyczny Czar Par" o Puchar Dyrektora raciborskiej SP nr 4. Uczniowie w parach zdobywali punkty w konkurencjach logiczno-matematycznych typu: krzyżówki liczbowe, rebusy, układanki, puzzle, sudoku, itp. Oprócz prawidłowych odpowiedzi liczył się również czas rozwiązania zadania.

W konkursie wzięło udział 13 szkół z całego powiatu. Drużyna z klas piątych z Kuźni Raciborskiej w składzie: Piotr Baron i Marek Czyszczoń zdobyła I miejsce i Puchar Dyrektora Szkoły. Drużynę z klas czwartych reprezentowali: Bogusław Sobek i Michał Macha, zajmując 6. miejsce w powiecie.

Od lewej: M. Czyszczoń, P. Baron, M. Macha i B. Sobek

To nasz kolejny puchar zdobyty w tymże konkursie. W ubiegłym roku drużyna klas czwartych zajęła 1. miejsce, a piątych - 2. miejsce. 

Jak podkreśla Iwona Mróz - nauczycielka matematyki - uczniom bardzo podoba się ten konkurs ze względu na jego charakter (udział w konkurencjach), dlatego też chętnie się do niego przygotowują. Cieszy nas bardzo fakt, iż w tych trudnych zmaganiach uczestnicy konkursu potrafili wykazać się zarówno znajomością matematyki, jak i szybkością rozwiązywania poszczególnych zadań.

/Materiał nadesłany/

1 komentarz: