28 kwietnia 2013

Pierwszy w gminie, 162. w województwie [VIDEO]

W sobotę, 27 kwietnia przy budynku gimnazjum i szkoły podstawowej odbyła się uroczystość oddania do użytku nowego kompleksu boisk wielofunkcyjnych, zwanych potocznie "orlikami". >>> Zobacz relację video>>>
Kompleks sportowy składa się z boiska do piłki nożnej ze sztuczną murawą o wymiarach 30 m x 62 m o pow. 1860 m kw. (pole gry 26 m x 56 m), boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią poliuretanową o wymiarach 19,1 m x 32,1 m o pow. 613,11 m kw. (pole gry 15,1 m x 28,1 m), przeznaczone do gry w piłkę siatkową, koszykową, badminton i tenisa oraz murowany budynek socjalno-sanitarny. Koszt budowy obiektu wyniósł 1,3 mln zł. Środki na realizację inwestycji pochodziły z samorządu województwa śląskiego, Ministerstwa Sportu i Turystki oraz gminy Kuźnia Raciborska.

 

Kuźniański "orlik" jest 162. tego typu obiektem, jaki oddano do użytku w województwie śląskim. Docelowo ma być ich 175. Wśród gości zaproszonych na tę niecodzienną uroczystość znaleźli się m. in.: Adam Ździebło - senator i wiceminister rozwoju regionalnego, poseł Henryk Siedlaczek, Ewa Lewandowska - radna sejmiku woj. śląskiego, Janusz Abramowicz z Urzędu Marszałkowskiego, Bogdan Radoń z wydziału turystyki i sportu UM woj. śląskiego, radni powiatu raciborskiego (Władysław Gumieniak i Adrian Plura), samorządowcy z gminy Kuźnia Raciborska, delegacja z czeskiego miasta Odry (starosta Libor Helis, dyrektor Josef Hladny oraz Radoslav Haydrich), a także byli i obecni dyrektorzy gminnych placówek oświatowych i kulturalnych oraz szefowie służb mundurowych: komendant komisariatu policji Henryk Linek i naczelnik OSP Kuźnia Raciborska Tomasz Gomółka.


W ramach otwarcia kompleksu sportowego zorganizowano Turniej Młodych Talentów Piłkarskich z udziałem gości z Republiki Czeskiej (ZS Odry i ZS Fulnek - cenione w okręgu morawsko-śląskim szkółki piłkarskie), utytułowana szkółka z zaprzyjaźnionej gminy Lyski oraz - w roli gospodarzy - młodzi piłkarze ze szkoły podstawowej.


Uroczystość rozpoczął hymn FIFA, podczas którego drużyny wniosły na teren boiska flagę fair play oraz flagi przynależności państwowej. W chwilę potem odegrano hymny narodowe obu państw. Po przecięciu wstęgi, poświęcenia kompleksu sportowego dokonał wikariusz parafii pw. św. Marii Magdaleny ks. Krystian Bula. Kolejnym punktem były okolicznościowe przemówienia gości, podczas których senator Adam Ździebło i Bogdan Radoń z Urzędu Marszałkowskiego przekazali na ręce dyrektor kuźniańskiej podstawówki Kingi Apollo zestawy piłek do różnych dyscyplin sportowych.


Po krótkiej rozgrzewce, przystąpiono do turnieju piłkarskiego, w których udział wzięły drużyny z Kuźni, Lysek, Odr oraz Fulneka. W przerwie natomiast rozegrano mecz piłki siatkowej, w którym udział wzięła Amatorska Drużyna Piłki Siatkowej oraz goście z Czech. Na sztucznej murawie - poza młodymi piłkarzami - zmierzyli się również rodzice przybyłych uczniów. Część sportową zakończył pokaz brazylijskiego jiu-jitsu w wykonaniu klubu sportowego "Sparta", którym przewodził utytułowany zawodnik Wojtek Płachciak. Uroczystość zamknęła się wręczeniem pamiątkowych pucharów i dyplomów dla uczestników turnieju.


Przypomnę, że z "orlika" będzie można oficjalnie korzystać od 1 maja. Wkrótce na naszej stronie pojawi się numer telefonu, pod którym będzie można dokonać rezerwacji obiektu na konkretny termin.


Tekst, video i zdjęcia: Bartosz Kozina

***

Bardzo dziękujemy sponsorom, dzięki którym nasza uroczystość miała tak piękną oprawę:

- firmie Kaufland Polska;
- Urzędowi Miasta Kuźnia Raciborska;
- Sabinie Chroboczek-Wierzchowskiej;
- Radosławowi Kasprzykowi;
- Komendzie Hufca ZHP Ziemi Raciborskiej

Szczególnie dziękujemy p. Marcinowi Gałuszce-Biernackiemu, który zawsze wspiera wszystkie działania szkoły i chętnie służy pomocą i radą.

Dyrekcja SP im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz