15 marca 2013

M. Czyszczoń finalistą wojewódzkiego konkursu matematycznego

Marek Czyszczoń - uczeń klasy V "b" Szkoły Podstawowej im. J. Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego z Elementami Przyrody. Na uwagę zasługuje fakt, iż jest to konkurs adresowany głównie dla klas VI, a Marek jest uczniem klasy V.



Swoją drogę do tego sukcesu rozpoczął w naszej szkole, gdzie podczas szkolnego etapu zakwalifikował się razem z Olivią Gdynią - uczennicą klasy VI "a" i Piotrem Baronem - uczniem klasy V "b" do II powiatowego etapu, który odbył się w jednej z raciborskich szkół. Marek, zdobywając odpowiednią ilość punktów przeszedł do finału.

Ścisły finał odbył się 28 lutego w jednej z rybnickich szkół, gdzie ponownie Marek zmierzył się kolejnymi zadaniami, które często wykraczały poza program szkolny. Jego determinacja i ogromna wiedza matematyczno-przyrodnicza doprowadziły go do otrzymania miana laureata.


Marek sukcesywnie uczęszczał na zajęcia dodatkowe z matematyki i przyrody. Na kółku matematycznym pod czujnym okiem p. Iwony Mróz, z wielkim zaangażowaniem i z przyjemnością rozwiązywał zadania o zwiększonym stopniu trudności, wymagające logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej. Jako piątoklasista poznał treści przewidziane dla klas szóstych. Na kółku przyrodniczym w tajniki przyrody wprowadzała go pani Marzenna Buława, a przekazywana wiedza często wykraczała poza program szkolny.

Konkurs ten zwalnia Marka z pisania sprawdzianu po szkole podstawowej, co nas ogromnie cieszy, a szczególnie fakt ten zadowolił samego laureata.

Warto również zaznaczyć, że Marek ma wszechstronne zainteresowania. Zdobywa laury na najwyższym szczeblu w konkursach: historycznym, biblijnym i polonistycznym.

- Swoje umiejętności będzie mógł wkrótce jeszcze sprawdzić w finale wojewódzkim z historii w Katowicach i ogólnopolskim z języka polskiego w Warszawie - mówi nauczycielka Iwona Mróz

Życzymy mu powodzenia!

/Materiał nadesłany/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz