15 marca 2013

I Gminny Konkurs Plastyczny dla przedszkolaków rozstrzygnięty

W czwartek, 14 marca w Oddziale Zamiejscowym w Turzu Przedszkola nr 1 w Kuźni Raciborskiej odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pn. "Zaczarowany Instrument". >>>Zobacz video>>>
Organizatorem przedsięwzięcia było Przedszkole nr 1 w Kuźni Raciborskiej z Oddziałem Zamiejscowym w Turzu, a jego koordynatorkami były panie: Natalia Czogała i Katarzyna Gwóźdź. Konkursowi przyświecały następujące cele: inspirowanie zainteresowań plastycznych oraz promocja uzdolnionych twórców, aktywizowanie dzieci i ich rodziców, opiekunów, nauczycieli we wspólną zabawę ze sztuką, a także rozbudzanie wyobraźni plastycznej i muzycznej, oraz własnej kreatywności.

 

W konkursie plastycznym udział wzięły dzieci z Przedszkola nr 2 w Kuźni Raciborskiej, Przedszkola w Rudach, Społecznego Przedszkola w Budziskach i Przedszkola nr 1 w Kuźni Raciborskiej z Oddziałem Zamiejscowym w Turzu.


Do oceny prac przedszkolaków powołanie zostało czteroosobowe jury, które po obejrzeniu wystawionych dzieł, wśród których były gitary, akordeony, grzechotki, flet, a nawet pianino czy bębenki podjęło decyzję, że wszyscy zasługują na pierwsze miejsce. Nim jednak przystąpiono do wręczenia nagród, dzieci wraz z rodzicami i wychowawcami obejrzeli przedstawienie pt. "Jaś i Małgosia" przygotowane przez grupę 5- i 6-latków z przedszkola w Turzu.


Po zakończonej inscenizacji przyszedł czas na rozstrzygnięcie plastycznego konkursu. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Zuzanna Zasadni, Kinga Kochmańska i Wojtek Wojnar (Przedszkole nr 2 w Kuźni Raciborskiej), Szymon Urbaniec, Jakub Kijek i Wiktoria Ziarko (Przedszkole nr 1 w Kuźni Raciborskiej z Oddziałem Zamiejscowym w Turzu), Karol Węglorz, Stanisław Pańczyk i Dawid Spyrka (Przedszkole w Rudach) oraz Daniel i Kamil Krause (Społeczne Przedszkole w Budziskach).Drobne upominki za pomoc w realizacji konkursu powędrowały również do rodziców, wychowawców i opiekunów przedszkolaków. A otrzymali je: Łukasz Kijek, Małgorzata Krause, Ewa Pańczyk, Iwona Węglorz, Izabela Spyrka, Henryk Kochmański, Ewa Kanak, Joanna Zasadni oraz Sylwia Wojcieska.

Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz