10 marca 2013

"Krymski hanys" zagrał w MOKSiR

W sobotni wieczór, 9 marca z okazji Dnia Kobiet na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji przed około 50-osobową publicznością odbył się koncert ukraińskiego barda Alexandra Maceradiego. >>>Zobacz video>>>
Alexadr Maceradi pochodzi z ukraińskiego miasta Kercz, położonego na terenie Autonomicznej Republiki Krymu. Jego ociec jest Rosjaninem, a matka - Greczynką. Do Polski przyjechał 15 lat temu i osiadł w jednym z miast na Śląsku. Z tego tytułu określa siebie mianem "krymskiego hanysa".


Recitalowi nadano tytuł "Pieśni serca, pieśni buntu", czyli rosyjskie ballady i romanse. W zaprezentowanej twórczości, artysta sięgnął do bogatej skarbnicy rosyjskich romansów i ballad, których - jak podkreślił - jest ponad trzy tysiące. W repertuarze znalazły się kompozycje słynnego barda Bułata Okudżawy, a także Agnieszki Osieckiej, z którą Bułat utrzymywał wieloletnią przyjaźń. Alexandr Maceradi wspomniał również postać innego polskiego muzyka - Czesława Niemena, który był nieocenionym twórcą piosenek ludowych.

Poza tradycyjnymi balladami, Maceradi wykonał kilka weselszych utworów, jak choćby "Kalinkę" czy popularną "Katiuszę". W przerwach między jedną kompozycją a drugą artysta nie stronił od żartów, które wywoływały wśród słuchaczy sporo śmiechu. Po koncercie chętni mogli nabyć najnowszą płytę ukraińskiego gitarzysty oraz uzyskać autograf.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz