08 marca 2013

Uczennica z podstwówki laureatką powiatowego konkursu

1 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej przy ul. Kasprowicza w Raciborzu odbyło się wręczenie nagród podsumowujące powiatowy konkurs plastyczno-ekologiczny "Skarby Natury", organizowany przez Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu i Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Racibórz.Uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej w Kuźni Raciborskiej Julia Tykierka została nagrodzona w konkursie i zajęła I miejsce w kategorii wiekowej klasy IV-VI.


W pracy uczniowie wykorzystywali "skarby natury", czyli wszystko to, co można znaleźć w lesie, ogrodzie, parku itp., np. suszone rośliny lub ich fragmenty, gałęzie, mchy, pióra itp. Do pracy należało dołączyć komentarz na temat koncepcji programowej pracy, czyli na jaki problem ekologiczny lub walor przyrodniczy uczeń chciał zwrócić uwagę odbiorców.


Wręczenie nagród połączone było z otwarciem wystawy pokonkursowej. Również pracę drugiej kuźniańskiej uczennicy klasy IV Patrycji Ogonowskiej można podziwiać na wystawie. Wręczenie nagród poprzedziła prelekcja pracownika naukowego Arboretum, Elżbiety Skrzymowskiej pt. "Jak obserwować przyrodę?". Nagrody wręczyli naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM, Zdzisława Sośnierz i dyrektor Arboretum, Hubert Kretek.

/Materiał nadesłany/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz