03 stycznia 2013

Remigiusz Danel nowym trenerem Stali

Zarząd KS Stal Kuźnia Raciborska podał do informacji publicznej nazwisko nowego trenera seniorskiej drużyny, która od rundy jesiennej występuje w klasie okręgowej.


Nowym szkoleniowcem jest dobrze znany kuźniańskim kibicom Remigiusz Danel, który w sezonie 2010/11 występował w barwach Stali na pozycji bramkarza. Tym razem wraca do Kuźni Raciborskiej, aby objąć stanowisko pierwszego trenera Stali.

Na stanowisko trenera było trzech kandydatów na temat których Zarząd KS Stal nie chce się wypowiadać. Kadrę KS Stal na pewno opuszcza dotychczasowy trener Zdzisław Marszolik, który kuźniańską ekipę prowadził 2,5 roku. Przez ten czas udało się jemu wywalczyć awans do klasy okręgowej. Nie wiadomo czy ktoś poza trenerem Marszolikiem opuści szeregi Stali Kuźnia Raciborska. Trwają również rozmowy w sprawie ściągnięcia nowych zawodników.

Remigiusz Danel przez ostatnie pół roku występował jako grający bramkarz w C klasowym Zameczku Czernica. W Kuźni ma pełnić rolę tylko trenera, aczkolwiek istnieje ewentualność, że ma być rezerwowym bramkarzem.

Pierwszy trening Stali Kuźnia Raciborska odbędzie się 7 stycznia w hali sportowej w Kuźni Raciborskiej przy ulicy Piaskowej. Rozpoczęcie treningu o godzinie 18.00.

LKS Tworków będzie pierwszym sparingpartnerem kuźniańskiej drużyny. Mecz odbędzie się w Kuźni Raciborskiej 26 stycznia.

Celem Stali Kuźnia Raciborska na rundę wiosenną jest utrzymanie się w klasie okręgowej. Po rozgrywkach jesiennych znajdują się w strefie spadkowej mając punkt przewagi nad ostatnią Granicą Ruptawa (11 pkt) i dwa punkty straty do Naprzodu Rydułtowy (14 pkt).

Pierwszy mecz ligowy odbędzie się pod koniec marca na wyjeździe z LKS 1908 Nędza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz