22 grudnia 2012

Wspaniała książka o Łężczoku

"Rezerwat "Łężczok" - perła śląskiej przyrody", to tytuł publikacji, która ukazała się w połowie grudnia staraniem Nadleśnictwa Rudy Raciborskie przy finansowym wsparciu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Autorami książki jest zespół pasjonatów przyrody, a wśród nich dwaj nasi leśnicy (Zenon Pietras i Robert Pabian) oraz nauczyciele akademiccy z Uniwersytetu Śląskiego. Autorzy zdjęć (kilkaset) to zapaleńcy, którzy na ciekawe ujęcie płochliwego ptaszka gotowi czekać w ukryciu przez wiele godzin.


Publikacja ta uraduje wszystkich, którzy ją wezmą do ręki, bo ma wszelkie cechy dobrej, nowoczesnej książki. Kolorowa, twarda okładka, szlachetny papier, bardzo ciekawa, zwięzła treść i setki unikatowych zdjęć pokazujących faunę i florę tego wspaniałego zakątka Ziemi Raciborskiej. Pierwsze wydanie jest przeznaczone w całości do bibliotek, urzędów i stowarzyszeń. Kolekcjonerzy i bibliofile będą musieli - niestety - poczekać do drugiego wydania, które trafi do pojedynczych czytelników przez sieć placówek handlowych.

Póki co gratulujemy i serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu. Jest za co!

Jan Kluska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz