19 grudnia 2012

Św. Mikołaj i TPD obdarowało najmłodszych

We wtorek, 18 grudnia w szkole przy ul. Piaskowej 28 odbył się świąteczno-mikołajkowy wieczór dla dzieci zorganizowany przez miejski oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
Doroczne spotkanie rozpoczęło się od wręczenia podziękowań dla osób, które w ciągu ostatnich kilku lat stale udzielały swojej pomocy przy organizacji różnorodnych przedsięwzięć organizowanych przez TPD. Dyplomem "Przyjaciel Dziecka" za "dobre serce i dawanie radości dzieciom" wyróżniono następujące osoby: Sabinę Chroboczek-Wierzchowską, Celinę Szmidt, Annę Gańdziarowską, Agnieszkę Kowol, Kingę Apollo, Ewę Serafin i prowadzony przez nią Klub Wolontariusza, Jana Kucharczyka, Wojciecha Gdesza, Jerzego Bandurskiego, Pawła Machę, Marka Januszkiewicza, Bartosza Kozinę i Marcina Gałuszkę-Biernackiego.


Drobne upominki powędrowały również do dzieci, których prace w konkursie pt. "Święty Mikołaj dobry jest" zostały przez jurorów uznane za najciekawsze. W tej kategorii nagrodzono: Wiktorię Świderek (I miejsce), Natalię Kościółek (II), Patrycję Serafin (III), Jennifer Gorecki (wyróżnienie) i Emilię Banaś (wyróżnienie).


W chwilę potem przed dziećmi oraz ich rodzicami pojawił się orszak aniołków i diabełków, przedstawiając krótką inscenizację. Podczas całego spotkania w dwóch miejscach najmłodsi mogli oddawać się kolorowaniu świątecznych rysunków i pisaniu listów do św. Mikołaja. Gdy ten się pojawił, rozpoczęło się trwające kilkanaście minut wręczanie podarunków przybyłym do szkoły dzieciom.


Akcję - jak podkreśla prezes miejskiego oddziału TPD Romana Serafin - udało się zrealizować dzięki pomocy "ludzi dobrej woli". Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci ze składek członkowskich zakupili drobne upominki oraz nieco słodkości. Niemały udział miała również Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum, w których funkcjonuje Klub Wolontariusza (przynależący do niego uczniowie zbierali do paczek żywność i słodycze). Swój wkład wnieśli również sponsorzy w osobach Jana Kucharczyka i Jerzego Bandurskiego.

WIĘCEJ ZDJĘĆ ZE SPOTKANIA W GALERII

Zdjęcia: Bartosz Kozina i Aleksander Serafin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz