10 listopada 2012

Św. Marcin przejedzie ulicami Kuźni

W niedzielę, 11 listopada o godz. 18:30 odbędzie się doroczna parada św. Marcina.


Wymarsz korowodu nastąpi sprzed budynku Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. Uczestnicy przemaszerują na boisko asfaltowe znajdujące się na terenie szkoły podstawowej i gimnazjum przy ul. Piaskowej 28, gdzie o godz. 18:45 rozpocznie się "marcinkowy" festyn.

W trakcie zabawy odbędzie się dwa przedstawienia, z których jedno związane będzie z postacią św. Marcina przygotowane przez uczniów i Felicję Grzesik-Zawadę, drugie dotyczyć będzie ballady pt. "Lilie" Adama Mickiewicza przygotowane przez Weronikę Bronowską.

Podczas festynu będzie możliwość zakupienia za symboliczną złotówkę chleb ze smalcem, herbatę i pieczone ziemniaki (niewykluczona w sprzedaży kiełbaska). Za 1,50 zł chętni będą mogli zaopatrzyć się w Rogale Marcińskie upieczone przez firmę p. Sołtysa. Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na wigilię dla dzieci oraz dla najuboższych.

Organizatorem parady św. Marcina jest Gimnazjum oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Wawrzynka. Pomocy udzielają strażacy z OSP oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy.

8 komentarzy:

 1. znowu ten powalony zwyczaj wierzchowskiej? -.-

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co ci przeszkadza że w Kuźni cos się dzieje dobrego? Można lubić p. Wierzchowską albo nie, ale to chyba jedyny nauczyciel gimnazjum, któremu chce się coś robić, i który potrafi zachęcić młodzież tej szkoły żeby poza demolowaniem szkoły zrobiła wreszcie coś pożytecznego. A akurat idea św. Marcina jest dobrą okazją do wspólnego spotkania się i jednocześnie do zdobycia pieniędzy na wigilię dla samotnych. Z tego co wiem, od lat dochód dostaje Caritas, więc co w tym złego?

   Usuń
 2. Zadziwiające są ludziska z tej naszej Kuźni,jak się nic nie dzieje to marudzą,jak się dzieje też marudzą i wiecznie komentują.Zamiast tak gdakać w komentarzach zacznijcie brać udział w tym co Wam inni proponują...dla Was to wszystko,zamiast docenić to tylko krytykujecie!!!i widać to we wszystkich komentarzach pod wszelkimi postami-ciągłe niezadowolenie:( Uśmiechnięta Mama:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uśmiechnięta mama ma racje, tylko krytykować i narzekac ludzie potrafią ale z siebie cos dać zero inicjatywy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kuźniański grajdołek. J.K.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja po raz kolejny skromnie zapytam. Dlaczego ciągle adoptujemy święta nie związane z naszą miejscową kulturą? Był na siłę promowany św. Patryk z Irlandii, który się nie przyjął, a teraz będzie św. Marcin z Poznania. Mam prośbę: stwórzmy coś własnego. Dla przykładu - okoliczne miejscowości organizują np.: noc utopca, pogrzeb basa i inne ciekawe imprezy. Może drodzy organizatorzy pójść w tę stronę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro znasz takie obyczaje to zgłos sie do organizatorów i zaproponuj takie imprezy.Najlepiej krytykować i nic nie robić .

   Usuń