12 listopada 2012

Jaki budżet na przyszły rok?

Do 15 listopada burmistrz Kuźni Raciborskiej musi przedłożyć w Regionalnej Izbie Obrachunkowej projekt budżetu gminy na 2013 r. Jaki on będzie?

Jak zaznacza Rita Serafin, nie będzie łatwo go spiąć. - Biorąc pod uwagę obowiązujące dziś przepisy dotyczące wskaźników i możliwości ewentualnego kredytowania oraz zobowiązania, które musimy realizować tak w 2013, jak i 2014 r., wraz z panią skarbnik chcemy ułożyć taki budżet, aby nie było konieczności zaciągania kredytu. Będzie to jednak zadanie trudne i już teraz patrząc na dochody, ciężko wzdychamy - mówi burmistrz.

Choć duże inwestycje, których realizacja trwała przez ostatnie lata dobiegają końca, to - jak podkreśla R. Serafin - należy pamiętać o tym, że czeka nas kontynuacja remontu na ul. Świerczewskiego i Moniuszki, a także dalszy ciąg prac związanych z kanalizacją. - Musimy ponadto zabezpieczyć wkład własny do projektu unijnego na rewitalizację stadionu. Wprawdzie nie są to pieniądze na miliony, bo w przypadku stadionu to kwota rzędu 100 tys. zł. Jednak elementy na kilkadziesiąt tysięcy, potrafią nieraz dość szybko rosnąć do niebezpiecznych kwot. Liczymy bardzo intensywnie, ale spięcie budżetu będzie trudne - dodaje burmistrz Serafin.

3 komentarze:

  1. A poco są kredyty ,dla przedciembiorczych

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na przykład po to by niektórzy mogli zapłacić za korepetycje z języka polskiego i nie pisali więcej na portalach słowa ,,przedciembiorczych" w taki sposób tylko taki: przedsiębiorczych. Są też inne cele ale na razie poprzestańmy na tych podstawowych.

      Usuń