15 października 2012

Nieoznakowany radiowóz trafi do kuźniańskiej policji

Samorząd Kuźni Raciborskiej dołoży się do zakupu służbowego samochodu, który wejdzie w posiadanie tutejszego komisariatu policji.


Pomoc udzielona zostanie w ramach funkcjonującego od paru lat Funduszu Wsparcia Policji. Dwa lata temu podjęto uchwałę, w wyniku której sfinansowano zakup dwóch nowych radiowozów marki KIA (jednym mieli poruszać się funkcjonariusze z posterunku policji w Rudach, drugim - policjanci z Kuźni).Na ubiegłotygodniowej sesji radni zdecydowali, że 10 tys. zł (z 20 tys. rocznego dofinansowania) zostanie przeznaczone na zakup nieoznakowanego pojazdu służbowego, który będzie się poruszał po terenie gminy Kuźnia Raciborska. Połowę środków koniecznych na zakup pojazdu wyłoży Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Koszt kupna pojazdu sfinansuje również samorząd gminy Nędza, który zadeklarował kwotę w wysokości 13 tys. zł oraz starostwo powiatowe, przeznaczając na ten cel 5 tys. zł. Radiowóz będzie nieoznakowany, w związku z czym jego marka oraz kolor pozostają tajemnicą.

12 komentarzy:

 1. Komentarz usunięty przez administratora z powodu naruszenia regulaminu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Te 10tys mogli by wydać na jakieś porządne cele a nie kupować samochód policji... Ale Szanowna Pani Burmistrz później powie że ona wszystko dla Kuźni robi... Jak dla mnie to ta kuźniańska policja może sobie i na piechotę po mieście chodzić, du*py z radiowozu nie potrafią ruszyć a jeszcze im samochodów się zachciało... Porażka :crying:

  OdpowiedzUsuń
 3. Oto i przykład. Dzisiaj wieczorem gość w audi zawisł na nowej wysepce jaka powstała na naszym nowym pięknym skrzyżowaniu,bo podobno jej nie zauważył. Podjechała policja nowym pięknym busem i co? i nic! nawet nie wyszli, podjechali pod hotel i gapili się z daleka. Gość z audi mógł nie zauważyć, ale mógł też być wypity. A nasza policji siedziała i się gapiła. Taka to polityka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny remont ulic Moniuszki i Świerczewskiego ale chyba dla "furmanek"...i nie chodzi o nawierzchnię, bo zdaję sobie sprawę że zaleją asfaltem ale sprawa tyczy się szerokości jezdni!!! Tam nie idzie swobodnie przejechać mijając samochód a nie wspominając o autobusach...pytam się dla kogo jest to robione?

  OdpowiedzUsuń
 5. gosc z audi pewnie znany byl policji,dlatego sie go bali.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnio przecież była mowa że nie ma na paliwo do radiowozu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Temu skrzyżowaniu to powinien się ktoś przyjrzeć kto się na tym naprawdę zna ... Bo niedługo będzie za późno...Czy przewidziano że jednocześnie obok siebie może znaleźć się autobus i np. rowerzysta...

  OdpowiedzUsuń
 8. w nocy znowu ktoś wjechał na wysepkę i skasował znak. :tongue:

  OdpowiedzUsuń
 9. No to pięknie się dzieje na tej naszej wiosce:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Sami jestescie sobie winni ! wybieracie niekompetentnych i tez tak macie . Odnosnie policji w Kuzni i jej funkcjonowania to szkoda slow ... tak jak na Rite i reszte jej podwladnych , ktorzy tam siedza ze wzgledu na znajomosci bo przeciez takie kwalifikacje jakie maja kuznianscy urzednicy to zadne kwalifikacje . Widac w praktyce .

  OdpowiedzUsuń
 11. Powinni im dać rowery STARE RUSY BEZ OPON

  OdpowiedzUsuń
 12. a niech mają ostatnio się naprawdę do roboty wzięli niech ścigają żuli pijących piwo pod sklepami jadących na zabój samochodami przez osiedle,złodziei itd..ale
  pozwólcie na własny użytek trochę zieleniny mieć przy sobie i będzie dobrze pozdro lekter ps.jak już tak narzekacie na nasze władze to pamiętajcie wszystkim dogodzić się nie da ale wku...ć da

  OdpowiedzUsuń