15 października 2012

Rybnickie kapele wystapią w MOKSiR

Underground oraz Kurczat to dwa zespoły, jakie niebawem pojawią się na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Koncert obu kapel odbędzie się w piątek, 26 października o godz. 19:00. Bilety w cenie 8 zł (przedsprzedaż) do nabycia w MOKSiR. W dniu koncertu wejściówka będzie wyższa o 2 zł i wyniesie 10 zł.UNDERGROUND

Grupa rockowa powstała pod koniec lat dziewięćdziesiątych w Rybniku. Od tej pory zespół zagrał ponad trzysta koncertów i jest obecny w ogólnopolskich mediach poprzez wywiady oraz emisje piosenek i teledysków.

Underground ma w dorobku dwie płyty: Wiosną 2003 roku zespół zarejestrował 16 piosenek na debiutancką płytę "Kto jest kim", która ukazała się na rynku za pośrednictwem Warner Music Poland jesienią tego samego roku.

Płytę doceniono m. in. przez przyznanie nominacji w kategorii "Płyta Rockowa" do nagród "SUPERJEDYNKI 2004" organizowanych przez TVP 1, Polskie Radio i pismo SUPER TV.

W sierpniu 2005 r. grupa ukończyła prace związane z nagraniem drugiej płyty - "After Grunge" już pod patronatem Polskiego Radia. Krążek był nietypowym jak na kapelę rockową wydawnictwem na polskim rynku muzycznym. Są na niej zawarte utwory w języku angielskim i jest w 100 % akustyczna.


Kilka miesięcy trwała praca nad najnowszą płytą zespołu pt. "Mrowisko", na której znalazło się 11 zupełnie nowych utworów. W odróżnieniu od poprzednich, jest ostrzejsza, bardziej dynamiczna i dojrzalsza muzycznie. Ambitna muzyka, ciekawie zróżnicowana, wielowątkowa. Ostre i energetyczne brzmienia uzupełnione zostały interesującymi efektami gitarowymi i tekstami w języku polskim.

Stale rośnie liczba fanów zespołu, czego dowodem jest bardzo dobry odbiór na koncertach i powstanie prężnie działającego fanklubu "Underclub" zrzeszającego fanów z całej Polski.

Najważniejsze programy i wywiady z udziałem Underground:

"Kuba Wojewódzki", POLSAT;
"Poplista" z Maćkiem Rockiem, POLSAT;
"Rower Błażeja", TVP 1;
"Vivamat", VIVA POLSKA;
"Teleexpress", TVP 1;
"Strefa P", TV 4;
"Brzmienie na życzenie", TELE 5;
"Markomania" z Markiem Niedźwieckim, radiowa "Trójka";
"Moja muzyka" z Markiem Gaszyńskim, radiowa "Jedynka";
"Mini max" z Piotrem Kaczkowskim, radiowa "Trójka";
Oraz wiele wywiadów w mediach regionalnych.

Najważniejsze koncerty i konkursy z udziałem Underground:

Zwycięstwo w "Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Niemechanicznej" w Łodzi - 2002;
Przystanek Woodstock - 2002;
Węgorzewo - 2006;
Koncert w Studiu im. Agnieszki Osieckiej transmitowany przez radiową "Trójkę" - 2004;
Coroczne występy na koncertach finałowych WOŚP;
Pięciokrotny udział w "Pikniku z TV Katowice" w okresie 2003-2006;
2 jesienne trasy koncertowe promujące wydane płyty.

Skład zespołu:
Andrzej Budny - wokal
Olek Biela - gitara
Krzysztof Macha - perkusja
Łukasz Jednicki - bas
Sebastian (Rzaba) Matuszczyk - gitara

Oficjalna strona internetowa: www.underground.art.pl
Oficjalny fanklub: www.underclub.go.plKURCZAT

Zespół powstał wiosną 2001 roku w Rybniku. Nazwa "Kurczat" pochodzi od proponowanej nazwy pierwiastka o liczbie atomowej 104, jednak nie należy doszukiwać się w niej żadnego ukrytego kontekstu.

Po długich i trudnych początkach grupa rozpoczęła działalność koncertową w 2004 roku. Wystąpiła na wielu przeglądach, niejednokrotnie uzyskując wyróżnienia, ważniejsze z nich to:

- Around The Rock 2009 (Czerwionka-Leszczyny) - III miejsce;
- Żubrowisko 2008 (Pszczyna) - Nagroda Burmistrza Pszczyny;
- Rock-Time 2007 (Opole) - II miejsce + Nagroda Publiczności.

W 2007 roku Kurczat został jednym z laureatów festiwalu "Muzyczne Trendy Pogranicza". Muzyka zespołu to rockowo-alternatywna kombinacja dźwięków prostych, wesołych, smutnych i dziwnych. W połączeniu z charakterystycznymi tekstami, piosenki zyskują ciekawy dla ucha, lekko awangardowy efekt.


W styczniu 2010 roku grupa zakończyła prace nad swoim pierwszym długogrającym albumem. Debiutancki album "Niezamknięte koło" ukazał się 7 lutego 2011 roku nakładem Polskiego Radia.

Skład zespołu:

Bartek Gruszczyk - gitara, głos, teksty,
Adam Chrószcz - bass, głos,
Oskar Puchałka - perkusja

Oba zespoły cechuje fakt, że stale rośnie liczba ich fanów. Oba zespoły co rusz pojawiają się na antenach stacji radiowych i telewizyjnych. Tym razem, można ich posłuchać na żywo!

Bilety już w sprzedaży!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz