13 października 2012

W MOKSiR odchudzano śmiechem

W piątek, 12 października w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbył się spektakl teatralny pt. "Dieta Cud, czyli komedia odchudzająca".
"Dieta Cud" to sztuka Jana Jakuba Należytego, której reżyserem jest Piotr Dąbrowski. Akcja przedstawienia dzieje się w ciągu dwóch ostatnich dni na planie reality show "W domu Slim Brothera". O wielką wygraną, która - oprócz pokaźnej sumy pieniędzy - ma przynieść zwyciężczyni sławę, status gwiazdy i dostatnie życie walczą trzy finalistki. Wygrywa ta, która w ciągu trwania show straci na wadze najwięcej.


Przed niemal pełną salą kuźniańskiego domu kultury zaprezentowało się pięć znakomitych aktorek - bohaterek spektaklu: Pani Columbo (Halina Rowicka), Pani Doktor (Adrianna Biedrzyńska), Pani Lidka (Mimi Kokoski), Ewa Fitness - instruktorka (Ewa Kuklińska) oraz sprzedawczyni ze sklepu mięsnego (Maria Bujas). Uczestniczki reality show podejmują heroiczną walkę, mającą doprowadzić do utraty zbędnych kilogramów. W trakcie rywalizacji nie brakuje nieuczciwych chwytów wobec konkurentek. Zwaśnione strony do solidarnej walki o szczęśliwy finał mobilizuje dopiero nieprzewidywane zdarzenie na planie.


W spektaklu nie brakuje odniesień do popularnych reklam (okulary ze zniżką stosowną do wieku), seriali ("Ojciec Mateusz") czy programów publicystycznych ("Sprawa dla reportera" Elżbiety Jaworowicz). Całość okraszona jest zabawnymi dialogami, wywołującymi niejednokrotnie salwy śmiechu oraz piosenek, które doskonale wkomponowują się w scenariusz przedstawienia.

Materiał przygotowany przy współpracy z portalem raciborz.com.pl. Tekst, video i zdjęcia: Bartosz Kozina

2 komentarze:

  1. fajnie że było tylu ludzi :smile:

    OdpowiedzUsuń
  2. Byłam i nie żałuję. Niech żałują ci, którzy nie byli. Dziękuję Panie Dyrektorze! :smile:

    OdpowiedzUsuń