07 czerwca 2012

Psy z akcji spod Szczekocin zaprezentowano w Kuźni

Pokaz tresury psów ratowniczych, park linowy oraz prezentacja sprzętu strażackiego to atrakcje, jakie czekały na uczestników II Pikniku Harcerskiego, który 6 czerwca odbył się w Kuźni Raciborskiej.

Organizatorem imprezy była Komenda Hufca ZHP Ziemi Raciborskiej im. Alojzego Wilka w Kuźni Raciborskiej. W akcję włączyły się również placówki oświatowe: ZSOiT oraz Szkoła Podstawowa, a także Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza. Miejscem pikniku był natomiast Ośrodek Wodno-Rekreacyjny "Wodnik".

W programie znalazły się występy uczniów (zuchy i harcerze) ze Szkoły Podstawowej im. Alojzego Wilka oraz podopiecznych z placówki opiekuńczo-wychowawczej, a także muzyka na żywo wykonywana przez zespół "No Name" z Gliwic.

Festynowi towarzyszył szereg dodatkowych atrakcji. Jedną z nich był m. in. pokaz tresury psów ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Jastrzębia Zdroju. - Są to psy wykorzystywane do odnajdywania żywych osób, które ucierpiały na skutek różnych katastrof (np. zawalone budynki). Trzy miesiące temu brały udział w akcji ratowniczej pod Szczekocinami, gdzie doszło do czołowego zderzenia dwóch pociągów - mówi mł. asp. Piotr Markiewicz z Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu Zdroju.

Własny sprzęt ratowniczo-gaśniczy zaprezentowali z kolei kuźniańscy strażacy. Największym zainteresowaniem cieszył się natomiast park linowy, obsługiwany przez Centralną Stację Ratownictwa Górniczego z Bytomia. Spragnieni nieco mocniejszych wrażeń czekali w długich kolejkach nawet po kilkanaście minut.

W trakcie festynu nie zabrakło również zapomnianych niejednokrotnie gier i zabaw czy konkursu sprawnościowego. Na najlepszych zawodników czekały miłe niespodzianki. Impreza - zdaniem hm. Marka Rybickiego - wypadła znakomicie. - Myślę, że było lepiej niż w zeszłym roku. Być może jest to efekt większego nagłośnienia imprezy z naszej strony. Było też więcej atrakcji - pieski, czy liny, które rozwieszono nieco wyżej. Cieszy spora frekwencja. Z tego, co zauważyłem, było o 70 % ludzi więcej w porównaniu z rokiem 2011 - podsumowuje piknik komendant hufca.

Artykuł przygotowano przy współpracy z portalem raciborz.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz