04 czerwca 2012

Dzień Dziecka w kilmacie magii i Euro 2012

W niedzielę, 3 czerwca w Parku "Dębina" w Kuźni Raciborskiej odbył się rodzinny festyn z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem były rady sołeckie miasta oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji.Na najmłodszych na miejscu czekało wiele atrakcji. Poza prezentacją przedszkolaków i występami zespołów z MOKSiR, można było przyjrzeć się kilkuminutowemu pokazowi tresury małej małpki.Młodzi kuźnianie zachwyceni byli również pokazem magii zaprezentowanemu przez Mistrza Corneliego. W rolę magika - wypowiadając odpowiednie zaklęcia - mogły się wcielić również dzieci.

Nie zabrakło emocji związanych ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Dzieci wraz z duetem ubranym w biało-czerwone stroje bawiło się przy muzyce dotyczącej państw, które znalazły się wśród 16 zespołów piłkarskich.Na koniec grupa dzieci zatańczyła do słynnego utworu zespołu "Jarzębina", czyli "Koko Euro Spoko", a następnie do piosenki Shakiry, która promowała z kolei Mistrzostwa Świata w RPA.

Rozrywki nie zabrakło również dla dorosłych. Podczas, gdy strażacy zachęcali do gry w "zuskę", inni mogli zaopatrzyć się m. in. w kawę, ciastka czy pączki.W programie skierowanym do dorosłych wystąpiła natomiast grupa kabaretowo-wokalna. Jej członek - Krzysztof Wierzchowski - również nie pozostał obojętny wobec Euro 2012 i zorganizował dla uczestników festynu konkurs polegający na podbijaniu piłki... tyle, że do rugby.Konkurs wygrał pan Adam, podbijając piłkę sześć razy. Drugiemu z uczestników - panu Edwardowi udało się podbić piłkę dwukrotnie.

1 komentarz:

  1. jak trzoda....to jest jakis stary filmik z lat 80 ?? bo nie ogarniam tego...

    OdpowiedzUsuń