07 czerwca 2012

Boże Ciało na ulicach Kuźni Raciborskiej

Przed południem, 7 czerwca ulicami Kuźni tłumy wiernych z parafii pw. św. Marii Magdaleny przeszły w procesji Bożego Ciała.Uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej rozpoczęła Msza Święta, po której księża, poczty sztandarowe oraz rzesza parafian udała się z procesją do czterech ołtarzy. W tym roku znajdowały się one na ulicy Arki Bożka, Willowej, Słonecznej i Piaskowej.Przy każdym z ołtarzy - oprócz fragmentów Ewangelii związanych tematycznie z Eucharystią - zgłębiano zapisy z objawień świeckiej misjonarki eucharystycznego Serca Jezusa - Boliwijki Cataliny Rivas. Uroczystości Bożego Ciała koncelebrowali: proboszcz kuźniańskiej parafii ks. dr Andrzej Pyttlik oraz wikariusze - ks. Krystian Bula i ks. Leszek Lepiorz.Kończąc procesję, proboszcz Pyttlik podziękował wszystkim za obecność oraz za przygotowanie do tegorocznych uroczystości. - Cieszę się, że ten zakątek tak szczególnie mogliśmy odwiedzić. Ale odwiedzaliśmy tak naprawdę z Chrystusem całą naszą parafię. I - kiedy widzę teraz samochody jeżdżące z biało-czerwonymi chorągiewkami, z orłem - pomyślałem, że przecież w Kuźni nie będzie międzynarodowego meczu. A jednak potrafimy świętować. Tak więc to święto całej naszej parafii. I dlatego też - jak mówiłem - jeśli ktoś przystroiłby okna nieznajdujące się na trasie procesji, to na pewno nie zgrzeszył, a wręcz przeciwnie. Uczmy się włączać w przygotowania tych ołtarzy - powiedział na zakończenie duchowny.Artykuł przygotowano we współpracy z portalem raciborz.com.pl

5 komentarzy:

 1. hallo fajnie ale07 czerwca, 2012 22:53

  Zuwazylismy ze zdjecia sa bardzo slabej jakosci,oraz filmiki dlaczego? :wassat:

  OdpowiedzUsuń
 2. słabe bo robione z komórki ;) :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 3. stara kiecy w pierwszych szeregach

  OdpowiedzUsuń
 4. prawdziwy lelek09 czerwca, 2012 22:34

  rozgonić ta hołotę z tym łysym zakonnikiem na czele..

  OdpowiedzUsuń