27 kwietnia 2011

KULTURAlności - Maj 2011

7 maja 2011 r. (sobota), godz. 19:00

JAN PTASZYN WRÓBLEWSKI - QUARTET

Zapraszamy bardzo gorąco na długo wyczekiwany KONCERT Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Zespół wystąpi w składzie:

Jan Ptaszyn Wróblewski - tenor sax,
Wojciech Niedziela - piano,
Jacek Niedziela - bass,
Marcin Jahr - drums.

Program Kwartetu, wyjątkowo obfity (około 60 pozycji), zawiera zarówno standardy w nowych wersjach, znane jazzowe kompozycje - także polskie (Komeda, Trzaskowski, Kurylewicz) oraz utwory leadera. W roku 2005 zespół nagrał płytę "Real Jazz" dla firmy BCD Records.

Miejsce: sala widowiskowa MOKSiR

Wstęp: 10 zł

***

13 maja 2011 r. (piątek), godz. 19:00

KONCERT CHARYTATYWNY "POMÓŻMY PAULINCE"

Paulinka Sroka ma 6 lat i uległa poważnemu poparzeniu wskutek wybuchu butli z gazem. Siła wybuchu w domu dziewczynki (w Dolędzinie), była ogromna. Szkło z rozsadzonych okien porozsypywane było po całym podwórku. Dziewczynka, która została wyniesiona z domu wróciła do płonącej kuchni, w której została jej babcia. Dziewczynka, która chciała pomóc swojej babci, dziś sama potrzebuje pomocy. Dlatego też 13 maja o godz. 19:00 w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej, odbędzie się koncert raciborskiego zespołu Przecinek, podczas którego zbierane będą datki na cel pomocy Paulince.

Miejsce: sala widowiskowa MOKSiR

Wstęp: wolny

***

21 maja 2011 r. (sobota), godz. 12:00

POZYTYWNE WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

"Fotografia krajobrazowa i techniki HDR" - prowadzi MACIEJ DUCZYŃSKI

Kolejna odsłona już POZYTYWNYCH WARSZTATÓW FOTOGRAFICZNYCH DLA KAŻDEGO. Na maj udało nam się pozyskać bardzo interesującego prowadzącego. Maciej Duczyński to jeden z najbardziej znanych na świecie polskich pejzażystów młodszego pokolenia. Ma na koncie całą masę międzynarodowych nagród, publikacji w periodykach itp. Zdobywca kilkudziesięciu nagród i wyróżnień w 20 krajach, m. in. w Wielkim Konkursie National Geographic, Pilsner Urquell International Photography Awards, Wandelust Travel Photo of The Year 2009, Emirates Photography Exhibition 2009, Digital Camera Photographer of the Year 2009 i wielu innych. Autor artykułów na temat fotografii pejzażowej dla magazynów fotograficznych w Europie. Członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Jest naprawdę świetny. PORTFOLIO PROWADZĄCEGO:www.lonelywolf.pl

Miejsce: MOKSiR

Wstęp: 10 zł

***

22 maja 2011 r. (niedziela), godz. 12:00

RAJD NORDIC WALKING "NA SZLAKU"

Serdecznie zapraszamy na wiosenną rodzinną imprezę rekreacyjną w cudownie pachnących lasach w okolicach Kuźni Raciborskiej. Rajd ma charakter rodzinnej rekreacji, a nie typowej rywalizacji sportowej.

Na trasie przygotowano liczne niespodzianki. Uczestnicy będą musieli wykazać się wiedzą oraz dzielnie zawalczyć w konkurencjach sportowych, które będą miały miejsce na leśnych ścieżkach rajdu. Głównym sponsorem nagród jest sklep "NA SZLAKU" mieszczący się przy ul. Nowej 11 w Raciborzu. Organizator przewiduje nagrody za I, II, III miejsce w każdej kategorii oraz dodatkowo nagrodę dla najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu.

Regulamin rajdu do pobrania na stronie internetowej www.kuzniakultury.pl

Miejsce startu: Boisko Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych przy ul. Piaskowej 28

Wstęp: wolny

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz