27 kwietnia 2011

Już dziś wielki koncert rockowy w MOKSiR

16 komentarzy:

 1. Jezusie słodki!!! Co to za ryk? Jakby ich ktoś zarzynał. Kto tego będzie słuchał? Czy to ma być ta jedna z lepszych propozycji kulturalnych dla mieszkańców miasta? Gminy? Ile tym razem MOKSiR dopłaci do interesu? Czy w ofercie tej instytucji znajdzie się w końcu coś dla przeciętnych zjadaczy chleba? Takich którzy chcieliby się rozerwać ale nie od razu na strzępy?

  OdpowiedzUsuń
 2. No i mamy.Kto to coś odważył się zaprosić do naszego miasta? Ja wiem, że nasze miasto to Kuźnia ( dosłowinie kuźnia na hali wrsztatowej ), ale po co nam tutaj takie ,,młoty"? Boże, czy kuźnianie nie są warci czegoś ambitniejszego dl ucha i duszy? Ludziska kupujcie stopery do uszu. Ciekawe ile te zarazy kosztują, skąd MOKSiR wziął na ,,to coś" pieniądze? Coś z tą zmianą głównego moksirka nie wychodzi nam na zdrowie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy ten z czołówki połknął komara a ten sieknął go w j ....... ? A może siedzi na topku czyli nocniku? Bo wygląda jakby pociskał.

  OdpowiedzUsuń
 4. W MOKSiRze mieli wymieniać okna. Coś mnie się o uszy obiło nim ogłuchłam. Błagam, proszę, plisssss! Dołóżcie trochę i kupcie od razu dźwiękoszczelne! Kury przestali mi się nieść a trzeci pies z rzędu roztrzaskał się o budę. A jeżeli dodam że mieszkam za torami w Siedliskach...

  OdpowiedzUsuń
 5. ten ,,nowy" MOKSIR jes do bani. Każdy wam to powie. Przecież to nie może być prywatny folwark.

  OdpowiedzUsuń
 6. Na tym portalu można bez problemu przewidzieć jakie będą komentarze pod każdą podaną wiadomością. Ciągłe narzekanie, biadolenie i "święte" oburzenie. Większość komentujących najlepiej wie, co należałoby w mieście zrobić, kogo zaprosić na scenę, co wymienić, ... tylko, że w realnym życiu nic nie robią oprócz wypisywania swoich "mądrości" w klawiaturę komputera - zresztą większość czasu spędzając tylko przed nim. Ludzie, jak wam się nie podoba, to ... nie idźcie na koncert czy to Luxtorpedy, kolęd, Mateo, J.P.Wróblewskiego, fortepianowy, tylko dalej siedźcie w fotelu. Jednak zauważcie, że są tacy, którzy chcą w tym uczestniczyć. Masz pomysł, to napisz do głównego Moksirka i podaj propozycję. zrób chociaż tyle, a nie ciągle narzekaj, narzekaj ... i tak bez końca. Pozdrawiam tych wszystkich, którym się chce.

  OdpowiedzUsuń
 7. No wiadomo, nasza kochana kuźniańska społeczność. Jak się nic nie dzieje to źle, zmienić dyrektora itd., jak się coś dzieje to też źle. Nikt wam nie karze iść na ten koncert, więc nie marudźcie!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak tylko nie chciałbym, aby te sekciarskie zespoły brały miedzy innymi moja kasę. Bo moksirowska kasa jest w części moją kasą i przeznaczoną dla wszystkich a nie wybrańców. I tyle.

  OdpowiedzUsuń
 9. Do: Obserwator. Wróblewski, MATE.O, Luxtorpeda, Funk4Fank itd. mają to do siebie że tworzą dla stosunkowo wąskiej grupy odbiorców. Ich muzyka nie trafia do tzw. szerszej publiki. W Kuźni nie słyszałam zaś o jakimś np. medialnym kabarecie na który chętnie bym poszła. Wszystko co tu się odbywa - odbywa się praktycznie dla jednej grupy. Wiele z tych zespołów gra muzykę z podtekstem religijnym. A może by tak jakiś Koń Polski? Kabaret Moralnego Niepokoju? Inny dobry i ogólno przyswajalny program zamiast tego wrzasku? Niepójście na koncert nie jest rozwiązaniem. Oni wrzeszczą między innymi za pieniądze z moich podatków. Więc nie pouczaj mnie czy mam czy też nie mam prawa wypowiadać się na temat tego w jaki sposób wydawane są wypracowane przeze mnie pieniądze.

  OdpowiedzUsuń
 10. Do Bebloka: OK, co do kabaretów, to masz rację. Niewątpliwie jest to ciekawa alternatywa. Pytanie, czy MOKSiR na to stać?

  OdpowiedzUsuń
 11. Stać. Nie wiem czy znasz ceny tych zespołów o których była mowa. A ja mam trochę pojęcia. Myślisz że Ptaszyn zagra Ci za 3000 pln? Za wielokrotność tej kwoty. A Luxtorpeda? A Mate.O? Ilu jest w tej gminie entuzjastów Ptaszyna Wróblewskiego? Jazzu w ogóle? Zamiast tego mógłby zostać przygotowany jeden dobry wieczór kabaretowy. Na kabaret pójdzie i miłośnik rocka, jazzu i miłośnik disco polo. Może show w stylu soboty w Kopydłowie? Zamiast trzech koncertów dla garstki fanów jeden wieczór o którym w Kuźni i okolicznych wioskach pamiętać będą długo? Dobry program z całą pewnością wsparliby sponsorzy. Ale łatwiej jest zapraszać takie kapele które grają to co lubi zapraszający. To smutna prawda. Jak nie jazz to muzyka klasyczna, jak nie to to punk rock czy pieron wie jak to nazwać.

  OdpowiedzUsuń
 12. jeszcze się taki nie narodził, co by każdemu dogodził. A jak ktoś potrzebuje refleksji to kościół jest blisko. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. Przecież wiadomo, że zespoły Mate.O i Luxtorpeda to promocja poglądów pana dyrektora i innych "świętych", a Funk4fun to swoi kolesie, których trzeba wypromować. Prywata po prostu za naszą kasę.

  OdpowiedzUsuń
 14. Zamiast kabaretów za które trzeba płacić proponuję zaprosić samorządowców ,to dopiero są "Spadkobiercy",uciechy 4 miechy i za darmo bo lubią występować.

  OdpowiedzUsuń
 15. Co prawda to prawda. Niektórzy samorządowcy lubią robić wiochę a społeczeństwo musi to przyjmować z całym dobrodziejstwem inwentarza. Ale wcale nie gorsi są nałogowi internauci którym świat wirtualny miesza się z rzeczywistością a możliwość zawoalowania się pod maską zwaną nickiem dodaje odwagi graniczącej czasem z chamstwem.

  OdpowiedzUsuń
 16. Że się dzieje to bardzo, ale zawsze jest jakieś :crying: niestety te tzw koncerty w Domu Kultury kręcą się w krąg jednej formacji wyznaniowej i to mnie drażni, bo może niech zaproszą sobie(nazwę ich Oni )na własny rachunek, a nie na koszt całej społeczności do licha. Nie mam przyjemności słuchać świętościowych piosenek czy to wykrzyczanych czy pięknie zaśpiewanych. :tongue: A Litza to niech się przeprowadzi do Kuźni i co niedziela przygrywa ((Im)Onym). I mam pełne prawo narzekać, bo mieszkam w tym mieście, płacę podatki. A ile zespołów młodzieżowych czy dorosłych "tworzy" w Domu Kultury (nie związanych z Nimi)? A jest jakiś prawdziwy instruktor z wykształceniem muzycznym, który te zespoły prowadzi? ??????????????? mam jeszcze kilka pytań. Gdybym miał 16 lat i założył zespół to pogram w tym gmachu, czy jest rezerwacja dla związkowców? itd. itd. itd.

  OdpowiedzUsuń