25 marca 2011

Pierwsza w powiecie, pięćdziesiąta w województwie

Rok szkolny 2010/2011 Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło Rokiem Odkrywania Talentów. "Misją szkoły jest pomoc wszystkim dzieciom w rozwoju ich talentów i umiejętności. Tylko szkoła nastawiona na wsparcie każdego dziecka (...) zminimalizuje ryzyko zgubienia po drodze "diamentów". (...) Odkrywajmy zatem talenty i pasje, rozbudzajmy zainteresowania dzieci i miejmy do tego jak najbardziej pozytywne i przyjazne nastawienie". Tak minister Katarzyna Hall zachęca szkoły i instytucje kultury do wzięcia udziału w tej ogólnopolskiej akcji.

Szkoła Podstawowa im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej nie od dziś rozwija i promuje uzdolnienia swoich uczniów. Odbywa się to w wielu dziedzinach zarówno sporcie, dziedzinach artystycznych jak i w nauce - szczególnie w naukach ścisłych. Zainteresowanie i praca z dziećmi przy rozwijaniu ich talentów zaowocowała w tym roku szkolnym uzyskaniem przez szkołę ministerialnego tytułu Szkoły Odkrywców Talentów. Jest pierwszą w powiecie raciborskim i pięćdziesiątą w województwie śląskim szkołą, której przyznano ten zaszczytny tytuł.

Nauczyciele i uczniowie pracują dalej, a ostatnie ich osiągnięcia to: II (Piotr Baron) i III (Marek Czyszczoń) miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Matematycznym dla uczniów klas III, III miejsce w I Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego dla klas I-III Szkół Podstawowych "Der Deutschkenner" (Dawid Lokocz), II miejsce  w XII Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Humor w poezji dziecięcej" (Julia Tykierka), jak co roku grupa naszych uczniów została też laureatami ogólnopolskiego konkursu "Z poprawną polszczyzną na co dzień". Ostatnie miesiące roku szkolnego to zwykle czas na podsumowanie i ocenę pracy. Najlepszą nagrodą za całoroczny wysiłek nauczycieli jest sukces ich uczniów.

Mamy nadzieję, że trud uczniów i nauczycieli zaowocuje jeszcze niejednym wyróżnieniem w tym roku szkolnym. Tytuł Szkoły Odkrywców Talentów zobowiązuje!

/SP w Kuźni Raciborskiej/

29 komentarzy:

 1. Cieszą takie wieści! ;) Przynajmniej najmłodsze dzieciaki mogą się edukować w przyzwoitych warunkach. Nie pozwólmy na połączenie dwóch szkół. Jeśli się tak stanie to gimnazjum pociągnie za sobą kuźniańską podstawówkę na samo dno. I ratunku nie będzie.

  OdpowiedzUsuń
 2. szkoda, że w naszej durnej gminie nikt na to tak nie patrzy. ale skoro gmina woli mieć 2 beznadziejne szkoły zamiast 1 beznadziejnej (zsoit) i 1 super (podstawówka), to już na głupotę rządzących nic nie poradzimy. zabijecie tą szkołę, a pan bóg zabójcom nie odpuszcza ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. i co to za pomysł z tym łączeniem szkół? mam nadzieję że to tylko jakies science fiction!!! Jak nie, to ktoś straci całą masę wyborców a w dodatku moze zostać pociągnięty do odpowiedzialności za działania na szkodę gminy!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Komentarz usunięty przez administratora z powodu naruszenia regulaminu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Komentarz usunięty przez administratora z powodu naruszenia regulaminu.

  OdpowiedzUsuń
 6. jeśli władze pozwolą na to i dopuszczą do połączenia szkół, to w mojej opinii powinny się podać do dymisji, bo już nic gorszego w tej gminie zrobić się nie da, a jeśli zrealizują ten najgorszy możliwy plan, to...takich nieudolnych władz nikt tu nie potrzebuje. zajmijcie się tym co można naprawić/ulepszyć, a nie tym co można zepsuć! niech zsoit umrze śmiercią naturalną, a najlepszej w powiecie (jak wynika ze zdobywanych tytułów i certyfikatów) podstawówce dajcie się rozwijać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Co to za cenzura? Zamieściłem komentarz, w którym wzywam do brutalnego pozbycia się pewnej pani i pewnego jej zastępcy, którzy to nieudolnie kierują pewną gminą i chcą zamknąć pewną świetnie działającą szkołę. Niestety nie mogę się podzielić z Wami moim pomysłem, gdyż administrator pewnego portalu, zapewne bliskiego sercu wspomnianej wyżej pani, usuwa bezpodstawnie moje nowatorskie pomysły;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Komentarze, o których pisze "Sherlock" zostały usunięte tylko dlatego, że zawierały treści niezgodne z polskim prawem (propagowały przemoc - w tym przypadku - zabójstwo). Przypominamy, że punkt 2 Regulaminu brzmi: "Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników na łamach portalu internetowego tylkokuznia.info treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, czy też propagujących przemoc". Oba komentarze obrażały również osoby publiczne (art. 23 Kodeksu Cywilnego), stąd powód ich usunięcia (pkt 5 podpkt "b" niniejszego Regulaminu).

  OdpowiedzUsuń
 9. W takim razie zwracam honor i zaręczam, że to się więcej nie powtórzy. Pozdrawiam szanowną redakcję;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale chwilunia! To ja nie mogę zamieszczać pomysłów niezgodnych z prawem, a pani burmistrz może niezgodnie z prawem likwidować szkołę? W takim razie jakie prawo pozwala pociągnąć tak niekompetentną osobę do odpowiedzialności prawnej? Nie obchodzi mnie czy w całej Polsce takie numery przechodzą. Mam to w d... Chciałbym żeby w naszej gminie było normalnie. Więc jeżeli ktoś proponuje takie nienormalne rozwiązania, to powinno się go powstrzymać, odsunąć od władzy, po czym sprawdzić go pod kątem niezrównoważenia psychicznego. Wtedy mogę się przyznać, że mój pomysł na pozbycie się tej cudownej pary był równie psychicznie niezrównoważony. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. A gdzie był ten konkurs matematyczny. Nigdzie go nie mogę znaleźć

  OdpowiedzUsuń
 12. Chwila Mam wrażenie że takiego konkursu nigdzie nie było W googlach go nie ma To jest jakaś szmira z tym konkursem Albo to sprostować To jest robienie kogoś w ..... Na stronie szkoły brak informacji :angry:

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawe, że Racibórz chwali się głośno, że uczeń z ich miasta zajął w tym konkursie aż VII miejsce, u nas II i III miejsce to za mało, żeby niektórym dogodzić... http://www.raciborz.com.pl/art19291.html

  OdpowiedzUsuń
 14. dla zainteresowanych28 marca, 2011 21:25

  http://www.wom.edu.pl/index.php?art=412 IV Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III był organizowany pod patronatem Wojewódzkiego Ośrodka metodycznego. http://www.roktalentow.men.gov.pl/projekt-strona-glowna - na tej stronie można znaleźć wszelkie informacje dotyczące przyznawania przez MEN szkołom tytułu Szkoły Odkrywców Talentów.

  OdpowiedzUsuń
 15. obywatel i rodzic29 marca, 2011 02:23

  wiecie co, uważam, że potral jest stronniczy, tak sie utarło jedna szkoła jest be a druga cacy. Wyniki uczniów nie swiadczę o JAKOŚCI szkoły, ludzie, zastanówcie !!!! To są po prpstu ZDOLNE dzieci , a dobrą szkołę nie meirzy się sukcesami najlepszych !!!!

  OdpowiedzUsuń
 16. obywatel i rodzic29 marca, 2011 02:25

  Dobrej szkoły nie mierzy się , tak miało być, ( zabrakło korekty) :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Oczywiście, że w naszej gminie o jakości szkoły nie świadczą wyniki. Liczy się wyłącznie sympatia bórmiszczowej i wieśławy.

  OdpowiedzUsuń
 18. pomyśl w drugą stronę! w podstawówce się z tymi najlepszymi pracuje i wysyła ich na konkursy, w zsoit nikt się nie kwapi, żeby kolekcjonować jakiekolwiek sukcesy, bo wiadomo, że i tak szkoła będzie faworyzowana bez względu na to jakie dno sobą reprezentuje. a druga sprawa, że ci najlepsi uczniowie, którzy odnoszą sukcesy nie idą do gimnazjum w kuźni, bo widocznie zdają sobie sprawę, że ta szkoła jest poniżej ich poziomu. taka jest mała różnica. w podstawówce nauczyciele się starają, chce im się i ciężko pracują z uczniami tak, żeby odnosili sukcesy, a w zsoit wszyscy to mają w d***e bo i tak są pupilkami zarządców naszej oświaty. to wg mnie decyduje o tym, że podstawówka jest cacy a zsoit jest be.

  OdpowiedzUsuń
 19. 'haters gonna hate'. To nic, że ta szkoła ma dobre wyniki i sukcesy, a tamta po prostu jest i nikt nie wie jakie jest zadanie tej szkoły (no bo ani wychowanie ani nauczanie). FAKT - nie sukcesy świadczą o szkole. Gimnazjum nr 1 w Raciborzu wcale nie jest lepsze od naszego ZSOiT tylko dlatego, że ma sukcesy w konkursach itd. Pomyśl proszę zanim coś napiszesz. Co innego świadczy o szkole jeśli nie wyniki i osiągnięcia??

  OdpowiedzUsuń
 20. dokladnie.. ZSOiT to po prostu jeden wielki syf, ktorym rzadzi zalosna dyrekcja! ponoc przez wakacje ma zostac zmodernizowana hala za ogromne pieniadze, tylko po co? przeciez w tej szkole z roku na rok jest coraz mniej uczniow, a w dodatku co miesiac przychodza jakies osoby z osrodka wychowawczego.. to jest zenada :|

  OdpowiedzUsuń
 21. Więcej pokory...29 marca, 2011 10:05

  -Myślę, że jeżeli coś jest dobrej jakości, to nie jest mu potrzebna, ani reklama, ani rozgłos, ani żadne certyfikaty. O miejscu w rankingu decyduje jego autor. No i Gratulacje dla wszystkich, którzy pokonali samego siebie! W konkursie matematycznym czy też innym... P.S. I zastanawiam się komu potrzebny był sukces ucznia?, szkole, żeby była lepsza od innej?, nauczycielowi, żeby myślał, ze potrafi nauczyć?, a może to jednak sam uczeń jest tu najważniejszy?

  OdpowiedzUsuń
 22. @Więcej pokory... do czego ty zmierzasz? Jesteście po prostu żałośni. Wam ludzie nie da się dogodzić. Mamy super szkołę, która stwarza dzieciom świetne warunki do nauki i rozwoju, a wam wiecznie mało. No to pewnie. Połączmy tą szkołę z ZSOiT i pogrzebmy ją żywcem, bo na co komu, sukcesy, certyfikaty, wypasione place zabaw, salki, zagraniczne wymiany? Proponuję otoczyć tą gminę wysokim murem i ją zalać, potem wypuścić wodę i zaorać, bo z tej chorej gminy i jej chorych mieszkańców z chorymi przekonaniami i priorytetami już nic nie będzie.

  OdpowiedzUsuń
 23. obywatel i rodzic30 marca, 2011 02:18

  Uczniowe zdolni sami z siebie nie świadczą o jakości szkoły !!! Proszę czytać ze zrozumieniem. Najlepiej się pracuje z orłami prawda ? A co robić z dziećmi słabszymi ? odstrzelić ? Drodzy rodzice , nauczyciele, nagonka na ZSOiT jest obrzydliwa i naprawdę już nudna! A chwalenie szkoły podstawowej wydaje mi się na wyrost niestety. Normalna szkoła jak każda inna. Uczniowe wymienieni z nazwiska za osiągnięcia są wybitnie zdolni to ich sukces a nie szkoły !!!!! Podobnie się rzezc miała z 2 przedszkolami. Na rynku cacy , na osiedlu be. To tylko opinie. Ludzkie języki i nic więcej.

  OdpowiedzUsuń
 24. skoro to nie kwestia szkoły to dlaczego zsoit tak cienko stoi? skoro to nie zależy od uczniów, nauczycieli ani sukcesów to od czego? tamta szkoła jest gorsza, bo w niej śmierdzi? pfff. niestety taka jest kolej rzeczy, że przeciętnych i niechętnych uczniów się tylko uczy, a z orłami odnosi się sukcesy (i to jest praca zarówno uczniów jak i nauczycieli, bo uczniowie do konkursów są przygotowywani i nie raz nauczyciele muszą z nimi jechać na konkurs nawet po godzinach pracy). nie wiem tylko jak można nie zauważać, że mało który orzeł chce po podstawówce zostać w kuźni, a to już chyba o czymś świadczy. ja nie poszłam do gimnazjum w kuźni i choć nie przepadałam za swoją szkołą, to gdybym miała wybrać jeszcze raz, to na pewno nie wybrałabym zsoit. i moje dzieci też nie wybiorą - gwarantuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 25. @ obywatel i rodzic30 marca, 2011 03:34

  nie zgodzę się, bo normalna szkoła ma w d*** wszystko i nie stara się, żeby wyposażyć sale, żeby załatwiać coś dla dzieci, pozyskiwać i pracować oraz jeździć na konkursy.(widziałaś boisko i plac zabaw, że nie wspomne o salce korekcyjnej i salce zabaw dla maluchów - jak połączą szkoły, to co dzieci będą tam miały oprócz ławek i smrodu?). a nawet jeśli uważasz, że to jest tylko normalna szkoła, to w takim razie jak nazwać zsoit, które jest zwyczajnie gorsze od podstawówki? nienormalną szkołą? chyba tak, bo nawet miejskie masówki w raciborzu nie są tak beznadziejne jak nasze 'wspaniałe' getto zwane gimnazjum.

  OdpowiedzUsuń
 26. Owszem, sukcesy odnoszą zdolni, ale z tymi "przeciętnymi" w podstawówce pracuje się na co dzień. Ale kto wie, że właśnie ci niedoceniani uczniowie na zajęciach pozalekcyjnych nakręcali filmy o tym co ich interesuje, przygotowali rewelacyjną prezentację swoich osiągnięć na zakończenie projektu który szkoła zakończyła pod koniec stycznia. Kogo to interesuje poza nauczycielami, którzy z tymi dziećmi pracowali o wiele więcej godzin niż mieli zapłacone - przecież nie rodzice, którzy nawet na te prezentacje nie przyszli. Mam wrażenie, że właśnie ci tak krytykowani nauczyciele poświęcają tym dzieciom więcej czasu i dają więcej serca niż ktokolwiek inny. Ale co tam taka szkoła. ZSOiT to coś i o to walczmy...

  OdpowiedzUsuń
 27. obywatel i rodzic31 marca, 2011 20:38

  Mam wrażenie, że tutaj nikt nie umie czytać. W mysl powiedzenia "dziad o wozie a Wy o kozie". Szkoda słów. Naprawdę. Getto jak ktoś tutaj napisał tworzą kużniańskie dzieci. Może tutaj szukać "winy" hę ? Czego rodzice uczą swoich dzieci ? Tylko szkoła ma zadanie wychowywać ? wszystko się wszytskim myli. Wszystko !!!! Koniec dyskusji bo nie ma z kim

  OdpowiedzUsuń
 28. Czy ktoś z zabierających głos na tej stronie może podać ilu uczniów dostaje się na studia dzienne. Nie jakieś kierunki badziewia, ale na te , które mogą gwarantować otrzymanie jakiejś dobrze płatnej- bez protekcji- pracy?

  OdpowiedzUsuń
 29. "złej baletnicy przeszkadza nawet rąbek spódnicy" Jak ktoś chce się uczyć,to nauczy się wszędzie. W ZSOiT też. Poziom szkoły tworzą uczniowie. Skoro olewają naukę,to tak to właśnie wygląda. Rodzice i uczniowie miejcie pretensje do siebie samych.

  OdpowiedzUsuń