24 marca 2011

Gimnazjaliści recytowali wiersze niemieckich poetów

7 komentarzy:

 1. polskich nie potrafią a niemieckie recytują . Gebelsy przejmą Polskę bez wojny

  OdpowiedzUsuń
 2. Popieram Rudzianina . Normalnie i otwarcie germanizują nam młodzież nie może tak być

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe, czy to samo byście powiedzieli, gdyby konkurs dotyczył poezji angielskiej? Czy też byście stwierdzili, że Angole nam się wtryniają i "anglizują" nam młodzież? Znajomość języka (obojętnie czy to angielskiego, niemieckiego czy jeszcze innego) to dziś gwarancja poradzenia sobie w wielu krajach świata. Sama bym chciała tak dobrze umieć mówić w jakimś obcym języku. Jesteśmy w Unii Europejskiej, gdzie znajomość innego języka niż polski jest gwarancją sukcesu, jest gwarancją na to, że bez względu na to, w jakim kraju się znajdziemy, będziemy mogli się porozumieć. A, że tu jest przykład niemieckiego? Cóż - nie zapominajmy jednak o tym, że żyjemy na terenach, które kiedyś do Polski nie należały. Ale trzeba umieć budować mosty porozumienia. Na zachodzie Polski, w pasie przygranicznym uczniowie korzystają z podręczników zarówno polskich, jak i niemieckich. Taki system zbliża do siebie oba narody, a nie oddala. Więcej wyrozumiałości, moi drodzy :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tego się słuchać nie da! Keine Szwaben!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. komentarz został usunięty przez administratora z powodu naruszenia zasad regulaminu.

  OdpowiedzUsuń
 6. z flagami to nie przesadzaj, bo równie dobrze mogli sobie wywiesić francuskie czy hiszpańskie flagi. kwestia komu kibicowali, a że jak już ktoś wspomniał te ziemie należały kiedyś do niemiec, to wiele osób ma niemieckie pochodzenie i rodzinę w niemczech, więc takie flagi wieszają. taki z ciebie patriota? pilnuj swojego nosa. a dzieci dobrze, że się uczą języków, nieważne czy niemieckiego, angielskiego czy choćby czeskiego. pochwalam ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. do rudzanina niewiem skad przyszlo ci do glowy ze gebelsy przejma polske sam jestem z rud i zal czytac te twoje wypociny jestes zalosny

  OdpowiedzUsuń