25 marca 2011

XIII Liga BJJ z udziałem Spartan

12.03.11r. w Skale pod Krakowem, odbyła XIII Liga BJJ, w której nie zabrakło kuźniańskich Spartan. Nasza ekipa liczyła 7osób, lecz Patryk Dereń nie mógł wystąpić na zawodach przez kontuzję palca. Pierwszy walczył Marcin Sadło (kat.-70kg senior białe pasy), przegrywając przez duszenie zza pleców. Pokazał się bardzo dobrze jako debiutant. Potem walczyli juniorzy, Adrian wygrał walkę na punkty, pokazując swoją wysoką formę, Wojtek (zeszłoroczny zwycięzca) trafił wolny los. Adrian wygrał również walkę o finał, w której też wypunktował przeciwnika. Wojtek w walce o finał wypunktował zawodnika po czym skończył odwrotnym trójkątem. W tym czasie na macie drugą walkę zaczął Grzegorz Wasik (kat.76kg senior białe pasy). Walka była bardzo ciężka. Był remis. Sędziowie decyzją uznali wygraną przeciwnika. Na macie trzeciej finał rozgrywał się między Adrianem Tilem, a Wojciechem Płachciakiem, to była dobra walka między najlepszymi kolegami z klubu. Wygrał Wojtek, lecz satysfakcja że SPARTA opanowała kat. Junior 79kg, było czymś pięknym. Po dłuższym czasie zaczęła się kat. seniorzy białe pasy -88,3kg. Reprezentanci Zbigniew Styrna wygrał swoją pierwszą walkę decyzją sędziów. Paweł Dudziuk ??? debiutant swoją walkę na zawodach przegrał, lecz przeciwnik miał nie lada problemy w walce.

Koledzy z klubu Łamator, również pokazali się z dobrej strony. W kategorii Seniorzy Elita76 kg brązowy medal zdobył Bartosz Bąk, w kategorii juniorów 58,5 kg złoty medal wywalczył Szymon Zjawin, w kategorii 69 kg złoto Bartosz Hończak, 74 kg srebrny medal zdobył Michał Duraj.

Podziękowania dla trenerów i szybkiego powrotu do zdrowia kontuzjowanemu trenerowi Maćkowi.A oto walka Wojciecha Płachciaka:

3 komentarze: