16 grudnia 2010

Rita Serafin oficjalnie burmistrzem

We wtorek, 14 grudnia w Sali Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego odbyła się II sesja Rady Miejskiej, podczas której zaprzysiężona na urząd burmistrza została Rita Serafin.Akt nominacji wręczył przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej Franciszek Baraniuk. Zaznaczył on również, że podczas tegorocznych wyborów samorządowych, w prace komisji (miejskiej i obwodowej) zaangażowały się 53 osoby, a łączny czas dyżurowania MKW wyniósł 56 godzin. - Do protokołów komisji nie wpłynęły żadne skargi, zastrzeżenia czy zażalenia, w związku z czym uważam, że zarówno OKW, jak i MKW pracowała dobrze - mówił F. Baraniuk.

Po złożonym w obecności radnych i zaproszonych gości ślubowania, nowowybrana burmistrz zreferowała krótko plany inwestycyjne, jakie realizowane będą na terenie gminy w 2011 r. Do najważniejszych należą m. in.:

- Kontynuacja prac przy budowie hali sportowej i stołówki w Rudach. Fundusze na realizację tego zadania (tzw. środki zewnętrzne) mają pochodzić m. in. z Ministerstwa Sportu, Min. Edukacji oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych;
- Budowa parkingów naprzeciwko Zespołu Klasztrono-Pałacowego w Rudach;
- Budowa kanalizacji na ulicy Topolowej i Raciborskiej w Kuźni Raciborskiej. Inwestycją zajmie się miejscowa spółka wodno-kanalizacyjna;
- Termomodernizacja Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni. Środki mają pochodzić z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Inne zadania:
- Kontynuacja remontów chodników i dróg, rozbudowa parkingów;
- Osuszenie (I etap) budynku szkoły podstawowej w Kuźni;
- Modernizacja nawierzchni sportowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Ogłoszony zostanie przetarg na poziomie 400 tys. zł.
- Przekształcenie budynku szkoły w Turzu na potrzeby Wiejskiego Domu Kultury;
- Modernizacja ośrodka zdrowia w Turzu.

16 komentarzy:

 1. pełna pogarda dla WAS !!

  OdpowiedzUsuń
 2. Opinia człowieka o którego ilorazie inteligencji świadczy już jego "nick" jest dla nas marginalna. Tak jak marginalnym okazał się w wyborach jego idol przesyłający społeczeństwu list otwarty pełen wulgaryzmów i pogardy dla innych. A więc pokój bracie lub siostro ,,butla gazowa"! Dla Ciebie nawet specjalny pokój. Bez klamek.

  OdpowiedzUsuń
 3. WASZĄ obłudę widać na filmiku u góry.... te parszywe miny.... i uwierz mi to nie jest opinia marginalna

  OdpowiedzUsuń
 4. do butli gazowej: jesteś pusty, denny i beznadziejny. Dlatego zawsze będziesz mieć luźny zawór bezpieczeństwa. Twoja flustracja jest nie do ukrycia. A pękaj ty jeden ze wściekłości, a pękaj, bo tylko tyle możesz. I basta!

  OdpowiedzUsuń
 5. butlo gazowa masz rację że to nie jest opinia marginalna. Ale ludzie tworzący takie opinie są zmarginalizowanie bo są do bani. pozdrawiam Podbiałą

  OdpowiedzUsuń
 6. do butli......ja tez nie jestem zwolennikiem całego składu UM i RM ale moje słowa krytyczne jeżeli płyną to pod kątem tego czego nie zrobili a powinni zrobić lub zrobili źle ( moim zdaniem)......ale to co piszesz to już niestety nie jest krytyka a chamstwo.Być może w wielu kwestiach bym się z tobą zgodził ale........daruj sobie bo ciśnienie twojego chamstwa może ci zaszkodzić-wyluzuj! -bez pogardy :wink:

  OdpowiedzUsuń
 7. ps....też widziałbym na tych stanowiskach innych ludzi ...ale trudno...tak wybrało społeczeństwo... Te wybrane twarze będziemy oglądać przez kolejne 4 lata i obrażanie ich tylko za ich sam wygląd to żaden argument! Zobaczymy jak będą działać-a może pod "naszym"małym naciskiem będą się bardziej starać?!

  OdpowiedzUsuń
 8. większość radnych ,oraz pani Burmistrz będą tańczyć jak Wrona zakracze .

  OdpowiedzUsuń
 9. ayala żal ci że do tańca cię nikt nie chciał. Przykro mi. Bardzo merytoryczne uwagi piszesz.

  OdpowiedzUsuń
 10. do mkakak.A skąd wiesz,że jedynka jest pusta?Jak widać lubisz wybuchy,luźne zawory itp.Moczysz się w nocy?Twoje ulubione powiedzonko"i basta!"zdradza twoją tożsamość rycerzyku :smile: Co to jest flustracja?

  OdpowiedzUsuń
 11. popieram mego naśladowce :wink: a tak na marginesie - czy LELEK to ten słynny kolarz z osiedla ??

  OdpowiedzUsuń
 12. lelek siedzisz na ciepłej posadce w urzędzie to zawsze wszystko będzie ci [pasować.

  OdpowiedzUsuń
 13. Czyżby Lelek to... Olek???

  OdpowiedzUsuń
 14. Butla gazowa III19 grudnia, 2010 04:23

  Sprawa jest poważna a nawet patowa. Kiedy o tym myślę wciąż boli mnie głowa. Czym butlą jest pełną? Czy pustą w połowie? Od tego myślenia kotłuje się w głowie! Czy pół to już pusto czy niemalże pełno? Czy ktoś zna odpowiedź? Czy aby na pewno? I tak myśląc ciągle wzrasta mi ciśnienie. Więc sama dla siebie stwarzam zagrożenie. Gdy człeka coś boli - idzie do doktora. Co ma zrobić butla, gdy od środka chora?

  OdpowiedzUsuń
 15. Polityka byłaby przyjemniejsza gdyby każdy wierszem przemawiał:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Butla gazowa III Brawo widzę że nie jestem sam. Nawet jeżeli mamy inne zdania na gminne tematy to gratuluję i popieram. Poza tym bardzo rzeczowa odpowiedź. :smile: :smile: :smile:

  OdpowiedzUsuń