03 listopada 2010

Spotkaj się z kandydatem na burmistrza

44 komentarze:

 1. co tak cicho,gdzie komentarze,heloooo?

  OdpowiedzUsuń
 2. Mariano Italiano04 listopada, 2010 04:35

  Żenada! Jakie mają być komentarze jak nie ma co komentować. Debata którą organizują chyba 12.11 Nowiny Raciborskie byłaby najlepszym spotkaniem dla trojga kandydatów. Pan Macha podjął wyzwanie a pozostała dwójka może choć wypowie się na forum czy będzie uczestniczyć w tej debacie, czy zorganizują sobie ciche spotkanie z garstką swoich poddanych. :angry:

  OdpowiedzUsuń
 3. Nasza Rita spotyka się od 8 lat z tysiącami mieszkańców. To ci dopiero kampania. Nie sądzicie?

  OdpowiedzUsuń
 4. CO? tak na ulotce napisała sobie?????

  OdpowiedzUsuń
 5. Żałośni i bezradni w swojej beznadziejności! To o krytykantach pozbawionych merytoryki w swoich płytkich wypowiedziach. Oczyma wyobraźni widzę na tronie kobietę. Damę pośród upadłych u jej stóp żeglarza o lekkiej aurze oleju napędowego wraz z raciborskim karczmarzem. Królowa będzie załatwiała sprawy wydawać by się mogło - beznadziejne. Patronką od spraw beznadziejnych jest św. Rita. Amen. :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszechwiedzący mędrzec osiedlowy04 listopada, 2010 22:25

  Do Mariano Italiano. Jeżeli spotkania zorganizują w MOKSiR to faktycznie mówimy o garstce poddanych. Na normalne zebrania przychodzi 15 osób. Na wioskach gdzie poczucie obowiązku jest o wiele silniejsze powinno być sporo ludzi. Pan Macha podjął wyzwanie bo ma najłatwiej z tej trójcy. Jako jedyny będzie mówił o czymś o czym nie ma zielonego pojęcia. Pozostała dwójka już ten chlebek jadła i wie jak smakuje. Obydwoje wiedzą też jakie przepisy ograniczają władzę burmistrza. A Macha myśli na razie że startuje na urząd Cara Wszechrusi. Ha, ha, ha, ha! :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 7. do "mędrka" :masz rację co do ilości osób które nie przestały przychodzić na spotkania.Są najtwardsi z Nas wszystkich ,którym obrzydło wysłuchiwanie impertynencji władz traktujących ludzi jak czynnik przeszkadzający w konsumpcji "smakowitego chlebka".Myślę że na debatę przyjdzie o wiele więcej ludzi niż Ci się wydaje.Przyjdą sprawdzić czy jest do marazmu chwili obecnej jakaś alternatywa.Pan Macha nie musi być najlepszy,wystarczy że nie jest jednym z nich.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszechwiedzący mędrzec osiedlowy04 listopada, 2010 23:57

  Do tego kogoś z nawiasami: Pojęcie o samorządzie to Ty masz jak rolnik o elektronice kwantowej. ,,Wystarczy że nie jest jednym z nich"... Czyli na niczym się nie zna i nikogo nie zna. Jednymi z NICH nie są też złomiarze jeżdżący dzień w dzień po Kuźni. Nawet nie wiedzą że posiadają tak ogromny atut startu na burmistrza!!! :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie szanujesz ani rolnika ani złomiarza,fizyka kwantowa myli Ci się z elektroniką.Sam(a) widzisz dlaczego jest aż tak źle.Zmień to.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszechwiedzący mędrzec osiedlowy05 listopada, 2010 00:52

  Mówienie że ktoś się na czymś nie zna nie jest jednoznaczne z tym że się go nie szanuje. Wszyscy na wszystkim znać się nie muszą. Chyba że zamierzają się brać za coś na czym się nie znają. To wtedy tragedia. Co do złomiarzy. Nie, nie szanuję ich. Mało - nie toleruję tych...Ty zapewne uwielbiasz i dlatego w tej naszej Kuźni jest tak dobrze. Nawet barierki mostu powinny być z papieru żeby nie ukradli. Ale złomiarze są z po za układu. Więc jak? Wybieramy złomiarza? W kuźni zaraz się poprawi!

  OdpowiedzUsuń
 11. To nasi reprezentanci w parlamencie dbają o to, aby np. ustawa o ordynacji wyborczej dała równe szanse obywatelowi demokratycznego państwa.Nie święci garnki lepią więc skoro np.marynarz daje sobie w pojedynkę radę z całą logistyką takiego przedsięwzięcia jak wybory,wystawia 11 kandydatów na radnych i ma czelność rzucić rękawice takim "specjalistom" jak osoby z tylu-letnim doświadczeniem oraz "znajomościami" o których piszesz to będę za niego trzymał kciuki.Ważne ,że chce coś zrobić i nie powtarza ciągle że się nie da.Wolę optymistę od malkontenta wygę

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszechwiedzący mędrzec osiedlowy05 listopada, 2010 01:57

  No tak! Z tą ordynacją to naprawdę świetnie sobie poradził. Sam startuje nawet w dwóch konkurencjach - na burmistrza i do rady powiatu. A tylko jeden mandat może piastować! Jak nie tu - to tam! Szybko się uczy tej demokracji jak na żółtodzioba samorządu szczurów lądowych.

  OdpowiedzUsuń
 13. Wszechwiedzący mędrzec osiedlowy05 listopada, 2010 02:02

  I zapomniałbym! Cęcek też startuje w obydwu wymienionych przeze mnie konkurencjach. To taka moda teraz, czy też może się umówili?

  OdpowiedzUsuń
 14. Widać zaglądasz tu pierwszy raz skoro nie czytasz tego co kandydat osobiście napisał na ten temat.Doczytaj i zastanów się o co rozdzierasz szaty.Popatrz za to co szuka partia taka jak PO lub SLD w naszych Wilkowyjach.

  OdpowiedzUsuń
 15. Wszechwiedzący mędrzec osiedlowy05 listopada, 2010 02:21

  Nie rozdzieram szat. Cokolwiek by nie pisał to start w dwóch wyborczych sztafetach w sytuacji kiedy wygrać (wybrać) może tylko jedną to niepoważny stosunek do wyborców. Zwłaszcza tych którzy głosować będą personalnie na niego a nie na jakiś tam NAM. Tak z dużą biedą może się bawić kandydat na radnego gminnego a nie kandydat na głowę całej ponad 12 tysięcznej gminy.Trochę szacunku i powagi nie zawadzi.

  OdpowiedzUsuń
 16. Dla mnie facet jest usprawiedliwiony, NaM z Raciborza i kilka innych ugrupowań poparło Kanał który jest dla niego ważny.Daje Nazwisko na listę i to wszystko.Między nami to dziwię się ,że facet tego formatu nie woli stanowiska Starosty zamiast Burmistrza miasta które i tak bez szacunku jest traktowane jest przez np.Pana Wronę który defakto rozdaje karty.Teatr kukiełkowy.

  OdpowiedzUsuń
 17. Wszechwiedzący proste pytanie: co do E. Emricha to byłeś za czy przeciw ?

  OdpowiedzUsuń
 18. Wszechwiedzący mędrzec osiedlowy05 listopada, 2010 04:22

  Mówisz o Panu Erneście Emrichu? To wspaniały, uczciwy człowiek. Wszystko bardzo w sobie przeżywa. Chamstwo internautów również. Za skromny i za dobry na burmistrza.

  OdpowiedzUsuń
 19. Wszechwiedzący mędrzec osiedlowy05 listopada, 2010 04:52

  Kolego Pawła! Idź, weź coś... Stanowisko Starosty??????????? Hahahahahahahaaaaaa! Tyś (nie obraź się) chyba oszalał! Widać żeś zielony jak nać pietruchy! Wiesz kim trzeba być i jakie trzeba mieć układy w swoim ugrupowaniu - w swoim, powtarzam, o innych nawet nie wspominam - by liczyć się w konfrontacji o fotel etatowego członka zarządu powiatu? Ja nawet o zastępcy nie wspominam! Ja o członku mówię. A Ty tu ze Starostą wyskakujesz? Jak chcesz pomóc Pawłowi to nie zagłębiaj się tak mocno w podział stanowisk powyborczych bo pewnie cała władza gminna i nie tylko rży teraz z niego jak koń. :laughing: Wiesz jak będzie? NAM nawet do rady powiatu nie zapuka. Do tej rady ma najsłabsze listy ze wszystkich. Paweł paradoksalnie jest jednym z silniejszych kandydatów. To już wiesz z kim idą... I nie rób więcej takich jaj jak mamy tutaj pisać, bo bym się winogronem przez ciebie udławił ze śmiechu. Tak się nie ucz bo stracisz kolegę :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 20. Jestem tego samego zdania o panu Emrichu.

  OdpowiedzUsuń
 21. A widzisz Wszechwiedzący On też w 2002 roku startowła na burmistrza i do powiatu. i jakoś nie mówisz ,że "miał niepoważny stosunek do wyborców". Może i Ci panowie nie są tacy źli ??

  OdpowiedzUsuń
 22. widze ze 2 debile opanowły ten portal i myslą ze prowadza dyskusje...

  OdpowiedzUsuń
 23. witek daj se spokoj i nie pisz juz tu bzdur i nie nabijaj sobie glosow w sondzie

  OdpowiedzUsuń
 24. Wszechwiedzący mędrzec osiedlowy05 listopada, 2010 21:48

  Do ,,puszka piwa". Zazwyczaj nie używam takich sformułowań ale też rzadko mam do czynienia z takimi prostakami. Nie pozostawiasz mi wyboru - idź, poproś kogoś by cię wyprowadził na spacer i nie dotykaj klawiatury bo ją porysujesz zębami.

  OdpowiedzUsuń
 25. Wszechwiedzący mędrzec osiedlowy05 listopada, 2010 22:00

  Do ,,Do WMO" Rusz trochę główką - makówką. Gdybym był Witkiem to sam sobie zarzucałbym start do dwóch organów samorządowych jednocześnie? Nie rań mnie człowieku. Jeżeli chcesz dywagować z WMO to musisz okazać choć minimum inteligencji.

  OdpowiedzUsuń
 26. no to chciałbym poznać twoje imię i nazwisko !! wtedy będę wiedział czy masz coś konkretnego do powiedzenia , czy po prostu robisz tu z siebie błazna...odp

  OdpowiedzUsuń
 27. Wszechwiedzący mędrzec osiedlowy05 listopada, 2010 23:26

  Widzę że na tym portalu można natknąć się na uciążliwych natrętów. Imię i nazwisko se życzy - cóż za tupet! Innych od debili wyzywa cham jeden a obraża się jak mu spacer proponują.

  OdpowiedzUsuń
 28. wal sie pryszczu

  OdpowiedzUsuń
 29. Proszę, proszę, nie dziel się z nami swoją głupotą.

  OdpowiedzUsuń
 30. a ja w napięciu czekam na kolejny pełen przemyśleń wpis od WMO ....zauroczyły mnie twoje skretyniałe wywody .... no to dajesz cwoku

  OdpowiedzUsuń
 31. Proszę, proszę daj nam spokój. Twój partner pewnie zaraz rozładuje Twoje napięcie.

  OdpowiedzUsuń
 32. No trudno się nie zgodzić z niewyparzonym językiem Mędrca Osiedlowego, Macha ma rzeczywiście poczucie, że będzie Putinem samorządu, po drugie jego startowanie do powiatu z NAM-u jest nielogiczne, bo to ugrupowanie ma bardzo małe szanse na sukces w powiecie, a jeśli "cudem" Macha zdobyłby mandat radnego powiatu, to co: przestanie pływać albo będzie uczestniczył w sesjach w przerwach pomiędzy sesjami? bo mandatu chyba nie rzuci lekceważąc głosy wyborców.

  OdpowiedzUsuń
 33. i jeszcze jedna rzecz - Macha albo nie rozumie istoty samorządu, albo działa wbrew interesowi Kuźni, Naszym radnym powiatowym jest teraz Gumieniak, jedni uważają że się spisał, inni, że nie- mniejsza o to, ważne że Kuźnia ma radnego w powiecie, bo w kolejnej kadencji jest duża szansa, że go nie będziemy mieli. Macha swoim kandydowaniem wspiera ugrupowanie NaM z Raciborza, a osłabia szanse innych kandydatów z Kuźni - sam się nie dostanie, a innym głosy odbierze. Albo robi to świadomie, albo nie - nie wiem co gorsze.

  OdpowiedzUsuń
 34. Do z boka i mędrca:Nie jestem politykiem tylko człowiekiem ,który jeszcze w coś wierzy oprócz układów.Nie należę do "my" i reprezentuje własny pogląd na to co jest dla nas lepsze ,a co gorsze.Osobiście lubię pana Gumieniaka .Kuźnia ma o wiele więcej kandydatów do powiatu ,a więc ja z list Waszym zdaniem straceńców nie mam szans, mimo że lista NaM jest BEZPARTYJNA w przeciwieństwie do list, z których idą kontrkandydaci.To wyborcy będą decydowali o tym kto będzie nas reprezentował,a nie "my" z towarzystwa wzajemnej adoracji.Ja zdecyduje co zrobię z mandatem jeżeli go otrzymam i o tym mówiłem i mówię otwarcie na tym forum.Jestem szczery co do moich intencji.

  OdpowiedzUsuń
 35. p.Pawle: sam pan widzi, że wciska pan ludziom kit! Dodatkowo jest pan nielogiczny. Proszę zebrać pana wypociny z róznych portali, to nie spojrzy pan na siebie w lustrze. pa, pa. Nie zagłosuję na faceta .... oddali.

  OdpowiedzUsuń
 36. Przecież to jest zaproszenie na spotkanie do p.Cęcka ,a nie Machy,to może zmieńcie obiekt komentarzy. Proponuję omówienie wczorajszej "próby" spotkania z wyborcami.Mikrofony działały?

  OdpowiedzUsuń
 37. i tu niestety wychodzi naiwność i brak doświadczenia, ale jest za to wiara w COŚ, prawda zaś jest brutalna, jeżeli Kuźnia wystawi 10 kandydatów do powiatu, to przerżnie z dużo mniejszą gminą, jeśli ta wystawi tych kandydatów mniej. I to jest matematyka a nie wartości i wiara w coś. Ja też w coś wierzę, ale umiem liczyć. PS. NAM nie nie jest jedynym ugrupowaniem bezpartyjnym startującym do powiatu, poza PiS-em i PO - wszystkie ugrupowania są bezpartyjne. A ludzie w wyborach samorządowych nie głosują na ugrupowania czy partie,ale na ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 38. Czytając wypowiedzi wyborców odnoszę wrażenie, że elektorat Pani Rity prezentuje dużo wyższy poziom kultury osobistej. Wypowiedzi WMO są uszczypliwe, ale pozbawione chamstwa, wulgaryzmów i nienawiści. :tongue:

  OdpowiedzUsuń
 39. Wyborcy! nie przejmujcie się. Jeżeli wasza pani Rita nie wygra to słyszałem, że już ma posadkę przygotowaną, a będzie nią KUSTOSZ W BAZYLICE MNIEJSZEJ W RUDACH. Będąc aktywną członkinią Rady Parafialnej w nowej funkcji sprawdzi się o wiele lepiej niż pełniąc funkcję burmistrza!

  OdpowiedzUsuń
 40. Jak to z tą debatą było? Falstart? Gdzie te tłumy, gdzie te gwiazdy, oj cieniusko. Byłem z ciekawości ( tylko ) i pukam z zachwytu, że się nie udało. A gadka, aż w d .... szczypie. Czy to te osoby chcą rządzić naszą gminą? Serio? O Boże! Ludzie dejta spokój. Jutro jadę do Rud na kolejne spotkanie, chcę ich podsłuchać. Będą dyskutować o pozyskiwaniu pieniędzy europejskich. Przypominam, że pozyskiwanie to nie to samo co skok na lokalny bank. Jednym słowem - pełny obciach!

  OdpowiedzUsuń
 41. No tak przekonaliście mnie - trzeba oddać głos na p. Ritę. To jest najlepsze rozwiazanie.

  OdpowiedzUsuń
 42. do Orwela: Też tak myślę, P. Rita daje pełna gwarancję, pozostali złe wspomnienia i szaloną niepewność.

  OdpowiedzUsuń
 43. Biorąc pod uwagę osiągnięcia tej kadencji i poprzedniej ,zdecydowałem się na niepewność i "szaleństwo" Jestem za stary aby czekać kolejne dwie na zmiany bez żadnej gwarancji.

  OdpowiedzUsuń
 44. Rita Serafin jedynym sensownym wyborem. Rozczarujecie się, to właśnie osiedle poprze ja w głównej mierze. Chodzę i rozmawiam z ludźmi.

  OdpowiedzUsuń