06 listopada 2010

"Koziołki" na kolanach!

KS Stal utrzymała się na pozycji lidera w Raciborskiej A klasie. Mecz z Rudą Kozielską był jak zwykle ostry i zacięty, ale to nasza drużyna schodziła zwycięska z placu boju. Wygrana 3:1 po dwóch bramkach Marcina Hómina i Wojciecha Kiliana.


Relacja video na poniższym linku:
LINK


Na meczu obecna była burmistrz Rita Serafin, która pojawiła się w drugiej połowie wraz z samorządowcami. Po spotkaniu z Rudą Kozielską pogratulowała piłkarzom w szatni sukcesu oraz rozdawała ulotki wyborcze. Nie zapomniała również o zawodnikach przegranych, którym wspomniała o prawie ukończonej budowie nowego boiska. Poza panią burmistrz, której towarzyszył wiceprezes Stali Jan Filas na stadionie w Kuźni pojawili się m. in Władysław Gumieniak, Bogusław Wojtanowicz, Grażyna Tokarska, Mariola Wajda, Janusz Gałązka, Andrzej Kubiczak.

/red./


33 komentarze:

 1. Kurde Rita... miej za grosz szacunku chociaż... nie dość, że chłopakom nie pomagasz to jeszcze przychodzisz na połówkę meczu - nie interesujesz się w ogóle nim - tylko paplasz z innymi kandydatami na radnych, to jeszcze masz śmiałość iść do chłopaków i im ulotki dawać... brak słów... nie tego oczekujemy od rządu...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam tylko prośbę do piłkarzy, nie dajcie się nabrać na te ulotki i nie wierzcie, że Rita coś dla klubu zrobi... już raz obiecała nam, że miasto pomoże i co? takiego wała... NIE GŁOSUJEMY NA PANIĄ RITĘ.

  OdpowiedzUsuń
 3. przynajmniej będzie czy tyłek wytrzec ;p głosujmy na Macha! dajmy mu szansę, Cęcek i Rita zawiedli...

  OdpowiedzUsuń
 4. Panowie niżej maja racje! Wstyd i hańba! Przyszła do szatni i powiedziała \"Staramy się o sport w naszej gminie\" normalnie śmiech na sali.G****o się starają a nie co ze Sparta zrobili?Jak i z innymi sportami Pomogli im? Nic! Chociaż teraz znaleźli sale w ZSOiT!

  OdpowiedzUsuń
 5. mecz dobry...parę błędów ale o da się wyeliminować..:P

  OdpowiedzUsuń
 6. Rita ty to dobra jesteś razem ze swoimi poddanymi. Przez cała kadencję g...o, a teraz wielka Pani Burmistrz na meczu się pokazuje. Aha no tak, ulotki rozdać :laughing: :laughing: :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 7. Może przyszła na zaproszenie p.Filasa,to jej kandydat na radnego, prawda?

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale dlaczego przyszła przed wyborami, a wcześniej się ch*** interesowała?? Weźcie mi ludzie nie gadajcie że ona coś zrobi dla klubu bo rzygnę zaraz... raz obiecała i na tym się skończyło... czy wy ludzie jesteście tacy głupi, że dacie się jej omamić?

  OdpowiedzUsuń
 9. Pan Filas to się może dostać i ma mój głos, ale Pani Rita absolutnie! Sport kuleje, a tato Pani Rity pewnie przewraca się w grobie widząc do jakiego stanu córka doprowadziła sport w Kuźni... ;/

  OdpowiedzUsuń
 10. Wy? Wy macie czelność i śmiałość oceniać to co zrobił obecny samorząd dla sportu w gminie? Remont hali przy ZSOiT, boisko przy szkole podstawowej, remont płyty w Rudzie Kozielskiej, budowa hali w Rudach która jest solą w oku jedynie kuźniańskim szowinistom. Rita Serafin krzywdzi "Stal"??? A może miejscowi kibice przypomną sobie burdy, rzucanie puszkami w zawodników, ubliżanie arbitrom? Nawet święty w takiej sytuacji nie mógłby wiele zdziałać. Może jeden z drugim pomyśli o sobie zanim zacznie oceniać innych? Ty Rychu też.

  OdpowiedzUsuń
 11. Remont Hali przy ZSOiT - bardzo dobrze wygląda z zewnątrz, lepiej nie oglądać jej wewnątrz (zniszczony parkiet, brak jakiegokolwiek ogrzewania - jest zimno jak w psiarni), a tak w ogóle hala służy tylko szkole, po godzinie 15. jest bezużyteczna dla ludzi prywatnych. Boisko przy szkole podstawowej, jest (brawo), ale z tego co słyszałem to ma być zamykane po godzinach szkolnych. Remont płyty w Rudzie K. (owszem jest), ale dlaczego dopiero teraz? Piłkarze zdążyli już kilka razy nabawić się kontuzji przez to pastwisko. Budowa hali w Rudach! Po co? skoro nie potrafią zadbać o jedną w Kuźni? "burdy, rzucanie puszkami w zawodników, ubliżanie arbitrom" - tzn, że nie trzeba pomagać klubowi skoro tacy są kibice? najlepiej wjechać traktorem i zaorać... a tak w ogóle to co zostało wymienione to nie jest dużo jak na cztery lata... przykro mi stary. broń się dalej, czekam na argumenty.

  OdpowiedzUsuń
 12. Sportowcy pożal się Boże. Liczę, że przyszły burmistrz zrobi z tym porządek. Pieniądze trzeba zarabiać a nie tylko wyciągać rękę. Ile kasy gmina wydaje na różnej maści darmozjadów.

  OdpowiedzUsuń
 13. Jesli chodzi o hale.W Rudniku,Pietrowicach hala jest udostepniona za darmo a w Kuzni oczywiscie tylko kasa- nie dosc ze zimno to jeszcze swieci tam jak w jaskini..

  OdpowiedzUsuń
 14. o tak Rita zrobila duuzo dla sportu ... no smiech na sali, boisko w kozi, hala w rudach ... wszystko wkolo tylko nie w kuzni bo my przeciez juz mamy hale, ktora jest w oblaganym stanie , mamy tartan na ktory nei mozemy wejsc bo komus sie nie chce go pilnowac. to sa chyba zarty ! a i mariola to ty uwazasz ze sportowcy to sa darmozjady ?! bo ja uwazam ze darmozjadem jest wlasnie rita ... dziekuje dobranoc !

  OdpowiedzUsuń
 15. do jaa... to Ty pracujesz na nockę, że już idziesz spać? Dobrze napisałeś więc życzę Ci kolorowych snów

  OdpowiedzUsuń
 16. Żałosne pojawienie się na jedynym meczu w ciągu 4 lat kadencji. Jeszcze jej świta poddanych . Ludzie nie popełniajcie ponownie tego samego błędu. Ona dużo obiecuje a nic nie robi.Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki.

  OdpowiedzUsuń
 17. odrobina prawdy nie zaszkodzi. po pierwsze kluby sportowe, w tym KS Stal, otrzymują pieniądze z gminy: ze środków przeciwalkoholowych i na tzw. sport kwalifikowany - i to zostało wprowadzone za kadencji Rity, po drugie zgodnie z uchwałą rady miejskiej korzystanie z sal i hal sportowych na terenie gminy jest bezpłatne dla organizacji z terenu naszej gminy. Jeśli używacie słowa NIC nie zrobiła dla sportu, to pomyślcie najpierw

  OdpowiedzUsuń
 18. Na stroje piłkarskie będzie można zarobić w sortowni śmieci. Rozdawanie pieniędzy za darmo krzywdzi tych młodych ludzi. Nadzieja w przyszłym burmistrzu.

  OdpowiedzUsuń
 19. Argumenty przytoczyłem wcześniej. Są nimi setki tysięcy złotych wydawane na sport w gminie. Do ciebie Von Rito one nie trafiają. Bo nie chcesz ich po prostu słyszeć. Teraz, zamiast - jak sugerujesz" się bronić - chcę o coś zapytać, ale to za moment. Bronić się nie muszę bo to nie ja startuję w wyborach samorządowych. Klub z Kuźni dzięki swoim kibicom ma KOSZMARNĄ opinię. Wystarczy popatrzeć na dzisiejszy komentarz na ,,Naszym Raciborzu" pod wczorajszym artykułem ,,Czarna Sobota". Klubom o takiej reputacji nikt o zdrowych zmysłach nie będzie pomagał! Nikt!!! A teraz pytanie - działacze Stali wzięli kasę na koszty związane z rocznymi rozgrywkami drużyny juniorów. Drużyna rozegrała jedną tylko połówkę roku. Gdzie jest reszta pieniędzy? Dlaczego te środki nie zostały zwrócone, skoro nie zostały ,,skonsumowane" zgodnie z zapisami złożonymi we wniosku o dotację na sport kwalifikowany? Gdyby tak postąpił inny gminny klub działacze Stali rozdzieraliby szaty. To skandal i pewnie trzeba będzie do tego wrócić.

  OdpowiedzUsuń
 20. Nic się nie zmieniło drogi "Von jakiś tam": Pieniążki dostali na koszty związane z prowadzeniem 3 drużyn i tak jest przez CAAAAły czas do dnia dzisiejszego! RAZ Jest drużyna seniorów, DWA drużyna trampkarzy młodszych i TRZY drużyna trampkarzy starszych, która powstała w zamian likwidowanej drużyny juniorów! Mało tego - w ciągu roku klub przejął sekcję tenisa stołowego i dzieci trenujące w "MOKSi-rowym Juniorze"! Nie jestem do końca wtajemniczony ale nie wierzę, że nagle coś "Stali" dołożono w ciągu roku, do budżetu, który przyznano im wcześniej. Także nie pisz o jakimś śmiesznym skandalu bo te środki jak najbardziej zostały "skonsumowane" i nikt im nie powinien nic zabierać a raczej trzeba by było jeszcze dołożyć!

  OdpowiedzUsuń
 21. Brawo Kibic! Jakiś cwaniaczek szuka sztucznej afery, której po prostu NIE MA! Z tego co wiem działacze z Kuźni chcą utworzyć kolejną drużynę - rezerwy, które od wiosny będą występowały w C-klasie. Będzie wtedy: 2 drużyny seniorów, 2 drużyny trampkarzy + sekcja tenisa stołowego! Nie zapominajmy przy tym, że dzieci trenujące piłkę nożną w Domu Kultury również zostały "przejęte" przez klub STAL po rozwiązaniu Juniora. Reasumując: na początku zeszłego roku, kiedy ustalano im wysokość "dotacji" Klub posiadał 3 drużyny: seniorów, juniorów i trampkarzy. Teraz jest tego trochę więcej, więc jak można w ogóle pomyśleć, żeby kazać im coś zwracać!

  OdpowiedzUsuń
 22. Dolozyc przedewszystkim na sprzet ! a co do 'fan'-'korzystanie z sal i hal sportowych na terenie gminy jest bezpłatne'- ciekawe :) chyba tylko poza Kuznia jest bezplatnie..

  OdpowiedzUsuń
 23. piłkarz2 masz racje z ta sala , w kuzni placi sie za sale gdzies 60zl z 1.5h gry jeszcze za takie warunki jakie tam sa !I mowiac ze hale w gminie sa za darmo sa po prostu smieszne!

  OdpowiedzUsuń
 24. cytat z uchwały rady miejskiej 1. Z gminnych obiektów sportowych wraz z zapleczem socjalnym mogą korzystać bezpłatnie, w celu organizacji imprez ogólnodostępnych, następujące podmioty: - jednostki organizacyjne i pomocnicze Gminy Kuźnia Raciborska; - organizacje pozarządowe realizujące zadania zlecone z zakresu kultury fizycznej przez Gminę Kuźnia Raciborska; - organizacje społeczno kulturalne: - związki wyznaniowe. 2. Z hali sportowej mogą korzystać bezpłatnie dwa razy w tygodniu po 1,5 godziny zegarowej kluby sportowe i organizacje pozarządowe realizujące zadania z zakresu kultury fizycznej z terenu Gminy Kuźnia Raciborska.

  OdpowiedzUsuń
 25. i kto tu jest śmieszny? jak płacicie toście frajery, czy pani burmistrz ma wam przyjść i to też załatwić, macie uchwałę rady i ją po prostu stosujcie, co najmniej 2 razy w tygodniu za friko.

  OdpowiedzUsuń
 26. Mariusz Bieniewski nie strzelił bramki! Dwie strzelił Marcin Hómin i trzecią dołożył Wojtek Kilian. Trochę to śmieszna pomyłka Rafale, tym bardziej, że dołożyłeś do tej relacji skrót wideo, na którym widać jak na dłoni, kto uderzał i trudno tu o jakąkolwiek pomyłkę:))n :wink:

  OdpowiedzUsuń
 27. Komentarzy 26, a ani jeden nie dotyczy meczu hehe.... Chciałbym pogratulować chłopakom za kolejne zwycięstwo! BRAWO chłopaki, Brawo Mumin!! Mam nadz., że nie stracimy punktów w dwóch ostatnich kolejkach tej rundy i całą zimę przesiedzimy w fotelu lidera:) PS. Dziękuję za poprawienie tekstu odnośnie strzelców w ostatnim meczu:)

  OdpowiedzUsuń
 28. Przyjdzie czas podziału nowych środków to sprawę się wyjaśni. Drobiazgowo. Nie będę dyskutować z jakimiś tam pieniaczami. Papier - jak to mówią - jest cierpliwy. Rzeczywistość zaś to rzeczywistość. Gdyby tak ktoś chciał to wszystko przez jakiś czas monitorować to... A jak tam sprawa chuligańskich wybryków na stadionie? Bo jakoś o tym nie wspominaliście? Powinni Wam dołożyć? Pieniędzy?

  OdpowiedzUsuń
 29. Aferzysta się znalazł... Coś się tak czepił pajacu? Pewnie piszesz z za lasu albo innych tam Siedlisk... Chcesz zabłysnąć z jakimś naciąganym pożal się Boże skandalem...haha Śmieszny jesteś i tyle - wyjaśniaj i monitoruj sobie co tam chcesz(jak w domu nie możesz to próbuj chociaż tutaj)

  OdpowiedzUsuń
 30. Ja pierdziu, a ja mam tego dość. Nie zaśmiecaj i nie zasypuj nas tu "Vonek" jakimiś swoimi newsami, bo my tu chcemy gadać o sporcie, o tym co dzieje się na boisku, w tabeli itd. Nie interesuje nas, co tam sobie uroiłeś w swojej małej główce z nienawiści do Kuźni Raciborskiej...

  OdpowiedzUsuń
 31. Jak znam życie, ten który bardzo dużo obiecuje często duży przekręt szykuje. Strzeżcie się Greków którzy znoszą dary!!! :tongue:

  OdpowiedzUsuń
 32. Ludzie pomyliliście tematy.Polityka jest ,na innej stronie,a tutaj piszcie o meczu i sprawach związanych z piłką nożną.....Mecz miał dwie odsłony,pierwsza połowa dobra w wykonaniu Kuźni i druga część meczu dużo słabsza.Mimo,że grali z silnym wiatrem nie zagrozili bramkarzowi z Rudy K. Wyróżnili się w tym meczu Hómin w pierwszej połowie-strzelił 2 bramki,Dziadura ,także w 1 połowie.Dobrze zagrał Bieniewski W.Poprawnie obrona. NAJLEPSZYM zawodnikiem meczu był Łukasz Sobalak,który prezentuje bardzo dobrą formę od dłuższego czasu.Gra dobrze na każdej pozycji ,jakiej postawi go trener.A co do trenera to ma szczęście ,gdyż wygrywa mecze ,nawet ,gdy drużyna gra słabiej.Nie podobało mi się zachowanie niektórych piłkarzy z Koziej ,gdy schodzili do szatni wyzywali sędziego ,który sędziował całkiem dobrze.Słabiutki był jeden boczny,często się mylił,ale raczej na korzyść Rudy.A zawodikom z Koziej ,życzę mniej nerwów,a więcej strzelania bramek.

  OdpowiedzUsuń