07 października 2010

Św. Marcin ponownie zawita do Kuźni

5 października w MOKSiR miało miejsce spotkanie organizacyjne, związane z przygotowaniami festynu Świętego Marcina, który odbędzie się 11 listopada.

Impreza powoli staje się tradycją, gdyż odbędzie się już po raz trzeci. Celem spotkania było omówienie poszczególnych działań, które będą wchodzić w zakres organizacji zabawy. Głównym "motorem" działań jest - jak co roku - Sabina Chroboczek-Wierzchowska. W przygotowania festynu po raz kolejny włączą się placówki oświatowe (Przedszkole nr 2 oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych), kulturalne (Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji) oraz organizacje pozarządowe (m. in. Towarzystwo Miłośników Ziemi Raciborskiej - Koło w Kuźni Raciborskiej, Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych "Babiniec", Związek Harcerstwa Polskiego - Hufiec Ziemi Raciborskiej im. Alojzego Wilka)

W trakcie spotkania pojawił się szereg różnych pomysłów na to, jaki charakter ta mini impreza może przybrać w tym roku. Prócz tradycyjnego przemarszu ulicami miasta (trasa nie jest jeszcze znana) oraz zabawy w  ustalonym wcześniej punkcie (początkowo był nim park "Dębina", rok temu - hala sportowa przy ZSOiT), ciekawym byłoby połączenie festynu z jakimś widowiskiem scenicznym. - Po głowie chodzi mi taki mini-koncert z muzyką Chopina (rok 2010 obchodzony jest jako Rok Chopinowski - dop. red.). Pozostałaby tylko kwestia odpowiedniego zgrania tego wszystkiego w czasie - powiedział dyrektor MOKSiR Michał Fita.

Image and video hosting by TinyPic

Propozycja spotkała się wśród zebranych z aprobatą. - Można np. niedługi występ na scenie MOKSiR-u rozpocząć o godz. 17:00, a tuż po nim - sprzed domu kultury - przejść do ZSOiT, gdzie odbyłby się program artystyczny - dodał z kolei Marcin Gałuszka-Biernacki - sekretarz koła TMZR w Kuźni. Na hali ZSOiT nie zabrakło by więc muzyki, konkursów dla najmłodszych, a może nawet niewielkiej inscenizacji dotyczącej św. Marcina. - Uważam, że wszystko jest do zrobienia. Myślę, że najważniejszy jest w tym dniu taki akcent serdeczności i bycia razem - podkreślił dyr Fita.

Image and video hosting by TinyPic

Pomysły na festyn są więc sprawą otwartą. Szczegóły będą dopracowywane w trakcie kolejnych spotkań, z których najbliższe odbędzie się 20 października. Patronat mediany nad przedsięwzięciem objął portal tylkokuznia.info.
6 komentarzy:

 1. kurrr kim jest ta stara baba co siedzi na tym fotelu z prawej na drugim foto... nie lubie jej, a wszędzie się ryje i wszędzie ją widać a ma zrycie totalne... stare baby nie mają co robić tylko wkur**ać tylko innych zapewne... resztę pań akurat znam i popieram :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O ile mnie pamięć nie zmyla, ta pani, o którą pytasz, to przedstawicielka kuźniańskiego caritasu. A tak swoją drogą, to juz czekam na festyn i świętomarcińskie rogaliki. W tamtym roku były pyszne :smile:

  OdpowiedzUsuń
 3. Caritas powiadasz? Złodzieje... z resztą, jak wszystko, co związane z kościołem ale festyn jest naprawdę rewelacyjną imprezą :)

  OdpowiedzUsuń
 4. znam ja.....to ANNA FOTYGA z pis-u

  OdpowiedzUsuń
 5. PiS tutaj??? Nadchodzą mroczne dni...ta kobieta.... eh....

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta pani jest jedną z najporządniejszych osób w tym mieście.nie oceniaj poglądów,tylko to co robi.

  OdpowiedzUsuń