04 sierpnia 2010

Wybierz Perłę Województwa Śląskiego 2010

Trwa kolejna edycja konkursu "Perły w Koronie Województwa Śląskiego 2010". Wśród kilkunastu obiektów rywalizujących o miano tej najcenniejszej perełki znajduje się Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach.

Przypomnę, że w ubiegłym roku niekwestionowane zwycięstwo (zostawiając daleko w tyle takie obiekty jak zamek w Pszczynie) odniósł odrestaurowany Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach. W tym roku o miano "śląskiej perełki" walczy z kolei rudzka wąskotorówka.

Jeśli odwiedziłeś Skansen Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach i czujesz się urzeczony tym miejscem, oddaj na niego swój głos! Na biorących udział w zabawie czekają atrakcyjne nagrody. Głosować można do końca sierpnia. Z jednego komputera można oddać maksymalnie 3 głosy dziennie.

Informacje na temat plebiscytu znajdziesz tutaj.

Natomiast listę obiektów biorących udział w konkursie - tutaj .

2 komentarze:

  1. Gdzie tam są Rudy? Nie popełniliście czasem błędu?

    OdpowiedzUsuń
  2. W ogłoszonym przez "Dziennik Zachodni" konkursie jest błąd. Polega on na tym, że zamieszczona przez organizatorów fotografia nie odpowiada podpisowi. Kliknięcie w link "głosuj za" nalicza mimo wszystko punkty rudzkiej wąskotorówce. Podobno były już zgłaszane prośby o zmianę zdjęcia; jednakże organizatorzy konkursu nie skorygowali swojej pomyłki. Mimo wszystko zachęcamy nadal do oddawania głosów na nasz gminny zabytek :smile:

    OdpowiedzUsuń