26 sierpnia 2010

Ruszył remont DW 425

Bój o remont drogi wojewódzkiej nr 425 trwał kilka lat. - To, że dziś te prace ruszają, to finał kilku lat starań o remont tej drogi - mówi Rita Serafin. - Prace, których jesteśmy teraz świadkami, poprzedzone były bardzo ogromną korespondencją, dokumentacją zdjęciową, wieloma wyjazdami do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, czy Wydziału Komunikacji i Transportu przy Urzędzie Marszałkowskim. To także rozmowy prowadzone bezpośrednio z samym marszałkiem, jak i wicemarszałkiem województwa śląskiego - dodaje burmistrz. [...]

Image and video hosting by tylkokuznia.info


Rozpoczęty remont, to bezwzględna ingerencja w korpus drogi, a więc wykonanie na nowo całej nawierzchni i podbudowy w takich parametrach, jakie wymagane są dla dróg wojewódzkich. Wykonawcą prac jest znana szwedzka firma Skanska. - Jest to firma, która ma swoją renomę nie tylko w budowie dróg wojewódzkich, ale i autostrad. Więc myślę, że wykonawstwo będzie na bardzo wysokim poziomie - mówi burmistrz. W zakres prac wchodzić będzie również wymiana krawężników na całym odcinku modernizowanej drogi oraz remont chodników, które również zostały w dokumentacji ujęte. [...]

Image and video hosting by tylkokuznia.info


Na czas prac modernizacyjnych, w ciągu ulic Arki Bożka-Kościelna został wprowadzony ruch wahadłowy. Nie jest jednak wykluczone, że remont odbywać się będzie na całej szerokości drogi. - Z rozmów prowadzonych tak z wykonawcami, jak i przedstawicielami ZDW wynika, że tą ostatnia warstwę ścieralną, a może i przedostatnią uda się ciągnąć jednym pasem. Wówczas zadanie realizowane by było w nocy np. z piątku na sobotę, kiedy ruch jest znacznie mniejszy - mówi burmistrz. To - jak dodaje - sprzyjałoby jakości wykonania tej drogi, gdyż nie powstałaby wtedy linia łącząca obydwa pasy jezdni. [...]

Image and video hosting by tylkokuznia.info


Na koniec Rita Serafin zwraca się z apelem do mieszkańców, by zwracali szczególną uwagę na to, co dzieje się na drodze. - Ruch wahadłowy stwarza spore niebezpieczeństwo, gdyż kierowcy (zwłaszcza większych pojazdów), mimo że będą starali się zmieścić w wąskim pasie jezdni, mogą zahaczyć o krawężnik. Dlatego apeluję do naszych mieszkańców, by z większą ostrożnością i świadomością poruszali się po chodnikach. Dużą uwagę niech zachowują przede wszystkim rowerzyści; najlepiej, aby te niebezpieczne odcinki pokonywali pieszo, prowadząc rower - kończy burmistrz.

Cały artykuł przeczytasz i więcej zdjęć zobaczysz na portalu raciborz.com.pl

19 komentarzy:

 1. widac ze zblizaja sie wybory

  OdpowiedzUsuń
 2. i co będziesz głosował na drogowców :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 3. Dokłądnie dyzma idą wybory. Najpierw parkingi a teraz droga.POdejrzewam , że remont drogi mógłby się nawet odbyć nawet na początku wiosny, ale rita specjalnie opóźniła remont , by skończyle remontować turz przed wyborami, a dlatego, ażeby ludzie nie zapomnieli co rita zrobiła , załatwiła dla społeczeństwa. I tak ritka z tą czupryną nie wygra!!! Koniec obsiadywania stołka i nic nie robienia!!!koniec z ritą :smile:

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie udało mi się wyczytać w tym artykule, czy zostanie położona pod drogą infrastruktura typu kanalizacja,internet szerokopasmowy i sieć do przesyłu gazu.To prawdopodobnie przeoczenie,bo jeżeli nie jest to ujęte to byłoby to jak zwykle marnotrawstwo bez wyobraźni.

  OdpowiedzUsuń
 5. nie myślałem,że doczekam się korków w Kuźni :D

  OdpowiedzUsuń
 6. super,bardzo mnie to cieszy, że nasza główna droga będzie w końcu bez dziur...nie ważne, że to p. Rita załatwiła lub nie...ludzie i tak już się odpowiednio nastawili na wybory,,droga tu nic nie zmieni!Każdy ma już swojego lidera na którego będzie głosować...Interweniuję tylko, aby każdy przyszedł na te wybory!!!! :wink:

  OdpowiedzUsuń
 7. Z tego, co udało mi się dowiedzieć u wykonawców prac, kanalizacja wchodzi w grę (ma to być na ul. Arki Bożka).

  OdpowiedzUsuń
 8. Przeprowadziliśmy dziś pierwszy sondaż na ulicach Kuźni i zapytaliśmy kto na burmistrza? Oto wyniki: P. Macha 43% W. Cęcek 36% R. Serafin 21% :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 9. całkiem normalny mieszkaniec miasta26 sierpnia, 2010 18:28

  Kotki rosomiłe! Ze źródeł dobrze poinformowanych wiem, że remont drogi wydeptał w Katowicach p. Wrona. Nie zawsze się z nim zgadzam, ale pieron jest niezmiernie skuteczny i potrzebny. Mieściuchy uczcie się. Brawo panie przewodniczący, a jeżeli Rita panu pomagała, te też dla niej brawa. Te wasze sondaże to se możecie wsadzić, pogadamy po wyborach .... . Pa

  OdpowiedzUsuń
 10. do całkiem normalnego . Mi wiadomo z dobrych źródeł że to załatwił ojciec dyrektor może to co piszesz to tylko propaganda liczą się fakty tak nawiasem to kto jest twoim liderem na nową kadencję nie znam p.Wrony ale mam jakieś takie wrażenie że to co o nim do tej pory na tym portalu pisano to chyba on sam dyktował ale jeżeli faktem jest że on wydeptał ten remont to na prawdę świadczyło by o tym że się gość stara. :wink:

  OdpowiedzUsuń
 11. Wybory ida i kazdy sie chwyta roznych zagrywek..

  OdpowiedzUsuń
 12. TVN - kto to wogole jest Macha?? Nie znam i nie polecam. Jak ktos chce zostac burmistrzem to powinnien sie starac i cos robic dla miasta.. A nie liczyc na TO;ze Cecka i Rita mamy juz dosc i WYBIERZEMY GOSCIA: Tani chwyt :crying:

  OdpowiedzUsuń
 13. Pan Wrona to kłótliwiec i sprawie drogi nie pomógł a nawet myślę ,że arogancją doprowadził do opóźnień.Gdyby miał odrobinę odwagi skoro jest taki sprawny ,pokazał by nam co potrafi jako nasz Burmistrz i nie chował się jak zwykle za plecami innych.Jest to jednak odpowiedzialność a tej ten pan nie lubi.Łatwiej "pozyskać " kilku bezradnych niż całe społeczeństwo.Burmistrzowie wylatują a on trwa niezmiennie. :wink:

  OdpowiedzUsuń
 14. Co wy z tymi wyborami? Przecież remont drogi nie ma nic z tym wspólnego. Remont drogi wojewódzkiej robi zarząd dróg wojewódzkich. A Rita nawet nie pierdła, żeby robić drogi należące do miasta. Zobaczcie jak wyglądają drogi zrobione przez Bandura... przecież tam dziura na dziurze, a łatali w kwietniu. Ja bym te drogi lepiej plasteliną pokleił! :tongue:

  OdpowiedzUsuń
 15. No to niech te nasze drogi gminne też zrobi Wrona. Coś czuję, że on dałby radę. Ale czy nas stać by było, aby mu za to podziękować? ano widzicie!Gościu jest konkretny i to was boli. zakłamańcy!

  OdpowiedzUsuń
 16. normalnie rzygać się chce jak czytam takie wypowiedzi jak mirosławy kto jest konkretny a kto zakłamaniec ty chyba słuchasz radia maryja albo się spowiadać chodzisz pewnie ci wrona podyktował co masz napisać . s**m na polityków wszystko mam w d***e burmistrzów kleryków nauczycieli i policjantów każdy udaje że co¶ robi a prawda jest taka w tym kraju że jak nie po*****sz to nie masz piszecie tu jakie¶ bzdury a nikt nie zauważa ważnych spraw totalna wie¶.

  OdpowiedzUsuń
 17. do abc: nic z tych rzeczy. Tego pana nie znam, twojego radia ( jak widać ) nie słucham, nikt mi nic nie dyktuje. Aha, moje serce dyktuje mi rozwagę, takt, kulturę, obiektywizm, itd. A co nie pasuje to do kuźniańskich norm, przykro mi, że muszę tu mieszkać. Wot wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 18. "kim jest Paweł Macha": to inżynier transportu po Technikum Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu i Akademii Morskiej w Szczecinie.K

  OdpowiedzUsuń
 19. "kim jest Paweł Macha": to inżynier transportu po Technikum Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu i Akademii Morskiej w Szczecinie.Kapitan żeglugi wielkiej i śródlądowej dowodzący największymi tankowcami na Ziemi.Biegła znajomość języków obcych -3 Angielski,Niemiecki,Rosyjski.Autor koncepcji ochrony przeciwpowodziowej oraz wodno kanalizacyjnej dla naszego miasta.

  OdpowiedzUsuń